Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene je super osvjetljena soba trenutno utakmica (Fra-Per) na njoj, slika je savrsenstvo. Normalno da ne bije u oci kao led reklame u scc-u. I da, lopta je lopta, ne zvijezda repatica.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Plazme jesu slabije po pitanju osvjetljenja. Ako je bas svijetla soba sa dnevnim svjetlom, plus refleksija stakla.

    Kod mene je tamnija soba ali su cell light i contrast na 100%, brightness na 55. A OLED jedino moze zamjeniti plazmu samo sto se mora cekati da se cijene spuste. 2014-te si mogao za 800KM uzeti LG plazmu, 720p 50". Bog zna kada ce 50" OLED biti ispod milje.
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    I kod mene vec 7 godinu dere Panasonic 42ST60 plazma......jedina mana je što mi je postala premala...... :D
    Necu je zamijeniti dok se ne zapali.....jedino kad OLED sleti na milju i po..... :cool:
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene je nervirala refleksija na staklu i panel je požurio, ne vidi se dok radi tv ali kad ugasis bas sephia onaj efekt preko čitavog ekrana

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta mislite ova petogodisnja garancija na LG OLED-e obuhvata li potencijalni burn in?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko ja znam, ne.
    Ali ne moras se tim zamarat previse, tek nakon retentiona ide burn in.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad sam ga uspio nabiti na ovom telefonu za par mjeseci vrlo je moguce i na tv-u.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    eto sto ne mogu am/oleda ni sekunde, ma koliko on dobar bio

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ta prica je napuhana ja ga imam evo sada ce godina nema sekunde burn ina, gledao sam neke testove gdje se matretira desetine sati pa ga nema, ako se i pojavi ima opcija za ciscenje pixela ša se rijesi, jedino eventualno gameri mogu dobiti kad aimaju stotine sati staticne slike, a gledanje tv-a, fiilmova, i sl, nema sanse, ako imas mozak barem velicine graska pa sekundu pazis, na youtube, playeru, i sl se pali cuvar ekrana da se sta nebi desilo, ali kazem da je to prenapuhano od proizvodjaca lcd-a, posebno samsunga sa svojom smetljarskom qled prvarom.
     
    DSA likes this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    A to ti je sed ruski rulet, burn in mozes in va fasovat.
     
    Last edited: Jul 12, 2018
  11. DSA

    DSA Aktivista

    Totalno deplasirana priča. Imam Pany plazmu već 8 godina i nikad ništa od burn in
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Sjećam se koliko me je ir na st50 plazmi izluđivao nakon nekoliko sati Fife. Mjesec dana se nije dao očistiti
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kao sto rekoh, rulet. U mene je na ips monitori bio prvo retention, nakon toga burn in i zavrsio na reklamaciji.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni nema ni traga burninu na plazmi ST50 za ovoliko godina. Sa druge strane na ovom telefonu za par mjeseci imam ucrtan status bar. Svjetlo mi je na automatici, vani ga zakuca na max unutra oko 50% .

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na telefonu status bar je non stop. I moja plazma nakon deset godina kao nova, ali eto ima ljudi što im se pojavio nakon nekog vremena.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma jarane to je nedopustivo na takvom uređaju. U redu da ga se siluje nešto sa brightnessom na max i statičnim slikama, ali od sasvim normalne upotrebe to da se desi, nije u redu. Naročito za tako kratko vrijeme.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Zato se ne kupuje samsung mobitel jer ocito nemugu to da rijese.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nemam problema sa ekranom kod sebe, takodjer kod jarana note 8, sve ok.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To nije do Samsunga vec tehnologije ekrana. Pun je internet slicnih iskustava.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Pa oni forsiraju amoled, hebo ih on ako nevalja za staticnu sliku