Trebam pomoc (pad fps-a)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Tomke, Nov 14, 2018.

  1. Tomke

    Tomke Guest

    Pozdrav

    Nakon nekoliko minuta igrajanja fpa padne sa 60 na 25-30 i ponovo se vrati na 60 i sve tako.Instalirao sam nove drajvere , podizao novi sistem , koristio razne anti-viruse,mjenjao procesor... Mislim da je problem u cpu usage jer kada se desi pad fpsa cpu usage bude oko 97% nekad i 100% a kada se spusti odma prestane lagati i fps se vrati u normalu.

    Konfiguracija pc-a
    Ram 4gb ddr2
    Procesor AMD Phenom 9650 2.31 Ghz
    Graficka gigabyte hd 7770 1gb ddr5 ghz edition
    Napojna ms400w
    (znam da mi komp nije jak ali se ovo desava u svim igrama)

    Zanima me da li je neko imao isti problem ili ako neko zna kako da ga rijesim.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda je do hdd? Koje su igre u pitanju i na kojoj rezoluciji igras?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nisi najbitnije rekao a to su temperature grafičke i procesora tokom igranja.
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Zvuci kao thermal throttling, kad ti temperatura cpu ili gpu bude previsoka onda se smanji frekvencija. Probaj softwer tipa hwmonitor da vidis temperature tokom igranja.
     
  5. Tomke

    Tomke Guest

    Reventon desava mi se na svim igrama (gtav , lol , nfsmw2 , ac3 ... ) imam dva hdd-a (500 i 300) i na kojem god da instaliram desava mi se to
    forzamilan temperature ne prelaze 60stepeni tokom igranja
    exwizzard probao sam msi afterburner da pratim stepene i ne prelaze 60

    Gledao sam video na yt da iskljuucim Windows Even Log i Windows Even Controller i posle mi nije lagalo neko vrijeme ne znam dal mi je to ista pomoglo al sad se desava isto
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da nije do 1gb vrama
     
  7. Tomke

    Tomke Guest

    Pa ne vjerujem da je do toga jer mi se problem poceo desavati prije nekih mozda mjesec dana a do tada je sve normalno radilo
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na toj konfi zaboravi na GTA5 i AC3, to je patnja ziva. Kakvih 60fps, ja na svojoj nemam 60.
     
  9. Tomke

    Tomke Guest

    Ja sam pito ovdje da li neko zna kako da rijesim problem ili ako neko ima neku ideju , stvarno ne zelim raspravu koje sam igre igrao i koliko fps-a al za tvoju informaciju gta v na medium 50-70 fps dok se nije pojavio problem posle padne na 30 pa ponovo na 50-70 , to zasto ti nisi mogao da izvuces vise fps-a to stvarno ne znam
     
  10. Tensai

    Tensai Komšija

    Napojna umire zamijeni je stavi neku normalnu i nece se desavat.

    Edit. Ako hoces prodacu ti jeftinu napojnu, ako ne bude do nje vraticu ti pare. Javi se u PP
     
    Last edited: Nov 14, 2018
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma moze ako igra na 1280x1024..
     
  12. Tomke

    Tomke Guest

    Tensai ako se ispoostavi da je do napojne onda cu razmisliti pa cu ti se javiti
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj prvo skroz isključiti vsync.
     
  14. Tomke

    Tomke Guest

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj sa 'always off' da isključiš tu mogućnost.
     
  16. Tomke

    Tomke Guest

    Ako mislis na Wait for Vertical Refresh tu mi je na Always off , ako sam dobro razumio
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je prije radilo normalno sa istom konfiguracijom onda nije do softwera nego je hardwerski problem. Tako da mozes probati sa drugom napojnom ili ssd-om. Ta napojna je svakako losa, uzmi nesto bolje i kvalitetnije.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa koji proces ti napravi taj cpu usage?
    Djeluje kao thermal ili power throttling, i jos bi moglo biti da npr sa najnovijim update-om sistema nemas vise dovoljno rama pa pocne na disk da pise (za to mozes probati win7)
     
  19. Tomke

    Tomke Guest

    Reventon vrv cu odnijeti u servis posto nemam dijelova , a ne bih da kupujem jer ne znam u cemu je problem

    mobsterc samo kada igram igricu (bilo koju) , imam vec instaliran windows 7

    Stvarno se ne sjecam da sam nesto uradio pa da je od toga , sve je normalno islo
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Proces od igre zakuca na 100% ili neki drugi, to sam pitao...