BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    @Stihoklepac
    mozel se pojacat sta linija ? (ako nista upload posto se radi od kuce pa godi..)
    MojaTV Full 1 paket
    [​IMG]
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel ovo meni upuceno?Modem je 3g a kartica 4g.Napomenuo sam.da je ista situacija sa haloo mrezom ali na njoj nikada nisam.imao taj problem

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Zna li neko kako uraditi login na mojatv web? Kad aktiviram uslugu na bhtelecom.ba preusmjeri me na mojatv web stranicu dje mi trazi login ali nece da prihvati ovaj od bhtelecom.ba stranice.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Probaj sa cijelom email adresom (na username dodaj @bih.net.ba). Usluga naravno mora biti aktivirana.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @kolinsb Nece ni sa mail adresom, pise da je aktivirano.
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    Koristite li vi BH Telecom DNS.adrese 195.222.32.13 i 195.222.33.210 ili 1.1.1.1 i 1.0.0.1

    Sa BH Telecom DNS imam ping 7 ms sa drugim ovim 14 ms. Mada mi BH Telecom dns nekada zna ne ucitavati stranice dobro ili otezano radi

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  7. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Ja koristim Cloudflare 1.1.1.1 i 1.0.0.1 i nemam nikakvih problema, cak i njihov Time service koristim u modemu sam ukucao pod SNTP 162.159.200.1 (Cloudflare), jer ovaj od BH Telecoma brza za par minuta, a ovaj je tacan.
     
    zdici likes this.
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @exwizzard
    Jesi je aktivirao na telecom.ba (Netflat i MojaTV paket) ili na moj.bhtelecom.ba (mobilni i fiksni telefon)?

    Ako je prva verzija ide username i pass za autorizaciju, ako je druga varijanta ide 387xxx broj telefona i pass za portal moj.bhtelecom.ba

    @zdici
    Stavi auto dns da ti radijus ponudi automatski najbrže, nedavno su pušteni novi DNS-ovi, a ovi koje si naveo se uskoro gase.

    Ako već hoćete ganjati externe, meni su google brži od cloudflare

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 8, 2020
    zdici likes this.
  9. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @Stihoklepac Evo proslo je, izgleda treba mu nekih 30 minuta za aktivaciju iako pise da je aktivirano :p
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A ti klikno na check box i otišo se logovati haha :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je aktivacija prolazila za cca za 2—5 sekundi

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ne provjerava niko rucno, klikn'o si i gotovo, ako nije odmah aktivirano jedino moze biti delay zbog kakvog synca izmedju servisa. To tolerisat do minut max, u suprotnom je onda lakse nazvati da ti aktiviraju :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da upitam ovdje,ovdje ima znalaca u vezi routera

    naime,imam glavni router sa wifijem i imam jos jedan router koji ima opciju "repeater-a" i htio bi da "produzim" wifi signal sa ovim drugim routerom
    taj drugi router je netis wf2411e,dakle najobicniji router sa prosjecnim wifi dometom a plan mi je da ga izbacim iz sobe na terase,i bio bi udaljen od glavnog routera nekih 5-6m

    problem je sto ga ne mogu konfigurisati da mi radi kao repeater ,tacnije prije bih rekao da ne znam napraviti
    ako ja dobrom kontam funkciju repeatera,router hvata wifi signal od drugog routera i normalno ga produzava za njegov domet...je li to tako radi repeater ?
    ne mora router biti spojen kablom ili mora ...jer ako je spojen kablom onda mi i nema tu funkciju

    dakle,kako konfigurisati WAN postavke...odem u wan,odaberem wireless i tu odaberem signal sa glavnog routera (telemach) i stavim sifru ali kada to uradim,onda izgubim opciju repetara,ostane samo AP i ne mozes promijeniti
    ako neko zna sta pravi problem il gdje grijesim,neka pomogne
    da li sta IP adrese imaju veze ,jer konfigurisem ovaj drugi (repeater) router sa laptopa preko one standardne IP adrese a vjerujem da mi i glavni router ima istu standardnu IP adresu
    evo par slika
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @zippoo

    Probaj na drugoj slici kliknuti AP scan, spojiti se na wifi od svog modema, a onda na trećoj slici podesi wifi mrežu "repeatera" može ista a i ne mora
     
    ZyKLon likes this.
  15. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Probao sam,odradim ja to sve i konektuje se ali nema interneta,pise connected,no internet
    Gledao sam tutorijale ali ili nema kod mene svih opcija ili ne uradim nesto dobro
    Pogledati cu kasnije ovaj drugi tutorial sto je kolega postavio


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kada se konektuješ, pogledaj za početak da li dobiješ IP adresu.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ako je ista na oba routera neće biti Internet veze...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    ZyKLon likes this.
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod nekih routera trebaš pomaknuti management ip adresu na 192.168.0.1 npr
    Imaš i WiFi repeater za rentanje u telekomu 1km mjesečno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Danas sam platio BHT racun preko OPA aplikacije, sve uredno proslo kako sam vidio al provjerit cu opet u ponedjeljak :p