BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @zdici probaj reboot modema.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Kod mene Moja TV Net 4
    Uredno ide Eon Smart TV aplikacija i ostali online servisi [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Kod mene je sinoc problem bio. Speedtest je pokazivao 50mbps al na nekim lokalnim serverima. Netflix zasteko skroz, fast.com pokazuje 100kbps. Desava se to vec neko vrijeme, oko 8-9 navecer krene.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Trebalo bi da večeras ne bude tih problema.
     
    Ekstrauterina likes this.
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Danas kupim usim start paket bht i razocaram se.Ne znam samo kako sam kontao da imaju paket od 10gb za 24h za 2KM.Negdje sam to vidio i zajebao se pravo.Pa paketi su katastrofa ziva i cijenom da ti se zamanta.Bas bezze

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Uvijek su ti povoljniji i isplativiji paketi uz pretplatu nego prepaid.
     
    dams82 likes this.
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma znam.ja da su povoljniji imam pretplatu bht ali treba mi sim poseban za laptop nije u tome fazon

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Možda si mogao uzeti twin sim na pretplati, ili uzmeš minternet paket?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    SpookyMoO and dams82 like this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    SpookyMoo
    Twin sim je zakon za tebe, ubaciš u modem i kad ti treba samo pokreneš net na laptopu. Plus bit ćeš nedostupan na mob pa te niko neće ometat dok surfaš
    I važiti će one tarife koje si negdje vidio(možda na tvojoj temi o pokretanju tarifa preko laptopa što sam ja stavio screenshot)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Najgore je sto ja imam twin sim kod sebe ali nemam pojma dje mi je kartica

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Kako ide za prebacivanje prikljucka za moja tv net iz jednog stana u drugi? Moze li se kako izvesti da ne budem bez interneta nikako jer radim od kuce?

    Rade li monteri uopste ovih dana? Mogu li to sam izvesti? U trenutnom stanu mi je optika do modema innbox f60, a u tom drugom je optika do stana, a kako vidim mrezni priključak je u sobama, tako da mora ici novi modem ili ne?

    @Stihoklepac



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sam ne možeš to izvesti jer se vjerovatno treba "splajsati" optičko vlakno a za to ti treba oprema od par hiljada KM.
    Za preseljenje priključka moraš podnijeti zahtjev, ako imaš na sebe registrovan telefonski broj to možeš uraditi preko 1444.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Thanks. A je li moguce da predam ovu opremu kad budu instalirali novu, da ne budem bez interneta? Ili kako to vec inače ide?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kada se radi preseljenje monter odrađuje sav posao.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Thanks, nazovat cu 1444 onda za dalje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Valja do šaltera, a baš nije vakat za stajanje u redu... Ja znam gdje je moja, ali bi bila slaba fajda od nje, nije usim i već je rezana sa mini na micro, sad se uglavnom koristi nano tako da...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije problem za karticu mogu ja to ekspresno :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    dams82 and SpookyMoO like this.
  19. Hakalabum

    Hakalabum Novi član

    Zdravo ljudi.
    Dugogodišnji sam korisnik bhtelecom usluga tačnije mojatv full paketa. Vjerovatno je ovo pitanje već negdje u ovoj temi postavljeno ali ne da mi se kopati po temi jer eć polahko postajem očajan. Po onome što mogu pročitati na njihovoj web stranici trebao bih imati 25mbps/2mbps ako uslovi to dozvoljavaju, u protivnom 10mbps+/1mbps+. Iako zivim na selu znam da imamo uslove za 25mbps jer sam kod komšije izmjerio tu brzinu, ja naprotiv jedva dosegnem 7mbps downloada o uploadu neću ni da pričam. Zvao sam 1444 više puta oni to navodno proslijede tehničkoj koji su me do sada kontaktirali samo jednom međutim ništa se nije promijenilo. Stekao sam utisak da uopće ne slušaju šta im govorim. Nažalost nemam nikakvog izbora što se tiče drugih operatera pa sam osuđen njihove usluge da koristim. Šta mi možete preporučiti kako da postupim po pitanju svog problema?
    Hvala unaprijed
     
  20. Filozof

    Filozof Aktivista

    e slusaj sad ovo, ja nisam na selu, Ilijas je u pitanju 10 godina koristio adsl paket 5/1, 8/1, 10/1 (tako povecavali ja mislim), istekne ugovor i zovu oni mene kao neka akcija dobijam neki bolji paket od 20mbps po cijeni ovog (29KM)ako potpisem na dvije godine, moze rekoh, odem potpisem i cekam 3,4 dana pa prodje 7 dana brzina ista... zovem ja njih ljudino reko potpiso sam ugovor a brzina ista kaze on meni poslacu kolege da provjere... Dodje kolega (onaj standardni iz poste sto veze nema s mozgom, sto samo modem zna da zamjeni) pa nesto gleda, mjeri kaze ne znam ja sta je poslacu nalog da dodju specijalci iz grada, dolaze specijalci mjere neke parice picke materne, instalaciju po kuci gledaju od telefonskog kabla, nije im nista jasno... nakon 2 sata se popnu na banderu i tamo gore nadju problem, ustvari stara bandera, stari kablovi jednostavno iz nekog razloga ne mogu isporuciti vecu brzinu putem tog telefonskog kabla (laicki objasnjenjo) uglavom sta mozes da uradis? Nista, kao ni u mom slucaju zbog mene, jednog korinika se njima ne isplati mijenjati kabal koji povezuje ne znam ti kolko kuca, imas pravo da ponistis ugovor kao sto sam i ja uradio i odma isti dan odjavim internet i predjem na telemach... sad imam fiksni, kablovsku i 50/6mbps za 15KM vise, odnosno 45-46KM