BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Probaj ovo naci pa sve ukljuci na ON[​IMG]

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Portovi se ne mogu konfigurisati iz guia.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pretpostavio sam.Mozes li ti ista tu uraditi da te.kontaktiram na pm?Znaci samo bi mi trebao da se aktivira LAN 4 a sve ostalo da ostane kako jeste.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ima fora kako otključati lan4 al je baš komplikovano, kome treba nek se javi na pm.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Napisao bih ti ja pm ali kaze ne.mogu?!Garant si me blokirao:)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. Sake

    Sake Novi član

    Postovanje,
    I ja sam nabavio Fritz!Box 7490, danas ga zamjenio sa InBoxom. Uspio sam da se konktujem na internet ali MojaTv nikako da proradi. Nema onih funkcija da se podese portovi kao na InBoxu. Moze li se sta uraditi po ovom pitanjuj? Ustvari, sve sto mogu da uradim sa portovima je da u LAN Setingu biram da li da budu 1Gbit/s ili 100Mbit/s.
    Hvala na odgovoru.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja kako sam fritzbox stavio opet sjecka mojatv.Nisam ni znao da u modem ide siroki mrezni kabal na dsl port a ne onaj mali tako da ide preko splitera i onog nastavka.Mozda nesto nije spojio dobro?Eto rece Stihi da ima nacin da se otvori lan4 ali se ne javlja :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sve može samo mi se javite na pm, niko nije blokiran ;)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa kazem ti pise ne mogu startati konverzaciju s tobom takompise :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel moguce zaštiti nekako modem bhtelecoma od grmljavine?

    Juce nikog kod kuce nije bilo kad sam se vratio kuci naravno prošlo nevrijeme kad ono klasika modem crko a i kod roditelja TV.

    Imam gromobran, fid sklopka al džaba opet crklo.


    Kod mene sreca produžno kablo GEMBIRD koje navodno štiti od udara groma TV, Plejka i resiver moje TV rade.

    Koje su šanse sacuvati modem bhtelekoma sa npr nekim produžnim kablom sa zaštitom?

    Jel mene spasilo to produžno kablo?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izvuci kablo iz uticnice kad grmi ili nabavi jos jedan produzni kabal sa zastitom, mada ni to nije 100% zastita.
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Ja imam neki njemacki kabl produzni sa zastitom od grmljavine i dobro me sluzi :) nakon 2x crknuta IP boxa cam vise se ne desava da box ode

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije problem kad sam kuci izvuci što i radim svakako, nego kad sam na poslu a zadesi se belaj grmi a kuca prazna i sve spojeno.

    Edit:

    Ako ima negdje pouzdane produžne sa zaštitom da se kupe nek postavi link.

    Da pokušam ubuduce zaštiti i opremu bhtelecoma.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. Tyger

    Tyger Aktivista

    Štiti uređaje i ima zaštitu na RJ11 konektoru (ADSL/VDSL):
    https://imtec.ba/prenaponska-zastita/32788-apc-pm5t-gr-prenaponska-zastita.html

    Štiti uređaje i ima zaštitu na F-konektoru (kablovska):
    https://imtec.ba/prenaponska-zastit...-4-uticnice-2m-p54230-crna-4895185600642.html
     
    Eldorado likes this.
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pitanje za strucnjake.Da li mogu postojecu RJ11 zabicu na istom.kablu zamijeniti i staviti RJ45 zabicu?Da li ce raditi.Naime na fritzboxu je rj45 pa mi je ovaj povezao tako sto je stavio adapter plus bht splitter i onda mreznim to sve spojio na fritzka.Zato mislim i da mi sjecka sad mojatv.Pa ako mogu da krimpujem direkt samo veliku zabicu na telefonski kabal.Eto kako je spojeno.Dakle vdsl splitter, rj11 na rj45 adapter i mrezni zuti kabal

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    [​IMG]
     
  16. Sake

    Sake Novi član

    Nije meni problem sjeckanje, ja nisam imao problema sa MojaTV ni sa InBoxom. Meni je problem sto mi ne radi MojaTV ni na jednom portu a ne znam kako da to rijesim. Sto se tice tok kabla, narucio sam preko eBay kablo koje na jednoj strani ima RJ11 a na drugoj RJ45 prikljucak tako da sam tu OK. Mozda je kod mene problem sto sam ja nabavio Fritz!Box 7490 i sam ga postavio bez da je dolazio monter BHTa da ga konfigurise pa nemam MojaTv ni na jednom portu. Moram da naglasim da nema VOIP telefon, nego analogni tako da to nisam mogao testirati.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa to i jeste problem.Oni moraju da konfigurisu portove posebno rekao je Stihi da se samo kod njih mogu podesiti portovi a da ne moze iz guia

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. Sake

    Sake Novi član

    Ja sam direktno spoji fritzbox u uticnicu, bez splitera (mislim da ima spliter ugradjenu sebi) i radi bez problema, a na drugu uticnicu sam spojio telefon gdje sam morao koristit spliter kao bi radio. Negdje sam procitao da se i analogni telefon moze spojiti preko fritzboxa ali mi se nije dalo zezati sa tim.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja nemam tel tako da.mislim da je spliter suvisan i da zato hebe tv

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. Sake

    Sake Novi član

    Onda nista,ja ih necu zvati jer ce mi traziti InBox nazad :). Ja ne gledam MojaTv veci imam IPTV putem smart aplikacije tako da mi nista ne znaci :)