BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Prije malo jace 8 godina sam presao na Telemach, nesposobnost BHT ogromna nisu htijeli otklonit kvar nego su samo gurali pod tepih, tako da je na kraju mi parica mogla samo da izvuce 1.8/0.200, a rijeci montera i lika iz mjerne grupe kako su se nazivali, rekli mi pa to je dovoljno malo ce se sporije otvarat ali ce radit i tad sam raskino sa njima, a sa njima se natezao oko 4 mjeseca.
    Na Telemachu sam imao samo dva problema jedan je bio na tavanu kad je pregorio spliter, a drugi kad su zamjenili analogno pojacalo Tera za digitalno Cisco, ali za ovo pojacalo nisu krivi oni nego BH cable net koga su kupili.

    A BHT i njihov kvalitet se ocituje i danas, prije malo jace od godinu dana postavili su opticke kablove do kuce, a tri puta su glavni vod izvlacili iz zemlje, prvo su stavili narandzasti, pa onda crni i na kraju provukli neki plavi opticki kabal.
    Dvije kuce su se vratile na njih i imaju problem sa internetom i TV-om, nisu ustanju ni opticki da naprave da valja.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    meni telemah nikad nije uspio rijesiri problem stalnog pucanja konekcije unatoc “podesavanjima frekvencija” sta god im to znacilo
    kod telekoma je stvarno uvijek bilo ekspresno rjesavanje problema po prijavi, sad opet zavisi ocito gdje si, a za telemah sam pisao da nije samo slucaj da podmecu, nekad cak i jednostavno potpisu monteri bez znanja stranke da je to uradjeno, imam primjer kad je osoba lezala u bolnici i “produzila” ugovor
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma smijesan je bh telecom, 20 maraka placas 5mbs, ja sa logosoftom sa 3 marke skupljim paketom imam 20mbs download.

    i dalje mi nije jasno kako logosofta i telemacha nema po vecem dijelu BiH, pogotovo logosoft koji je tu od pamtivijeka
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Možete li se držati teme, a tu priču ostaviti za neke druge forume
     
    Esh likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Jest malo ot, ali zašto naš forum nije za ove priče, sve dok ima nezadovoljnih korisnika treba se žaliti na sve strane, posebno ako čitaju uposlenici koji mogu nešto promjeniti, možda i ti koji radiš u telecomu... Ne treba šutiti u svakom slučaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zippoo and Eldorado like this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iskreno, nemaju ovi postovi nikakvog efekta na forumu, nego se treba pismeno obratiti upravi telecoma.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Kao sto kolega iznad rece, ide se u offtopic i povlaci standardna prica vezana za politiku, javne firme, teorije zavjere i slicno, pa je realno to puno blize Klixu i slicnim.

    Bolje bi bilo da se drzimo onoga oko cega ljudi koji povremeno posjete forum mogu pomoci, tipa konfiguracija i kompatibilnost routera, koji paket izabrati, da li neko zna sta je dostupno u nekom gradu i slicno.
     
    RED DEVILS likes this.
  8. Koke

    Koke Novi član

    Ima li neko informaciju hoce li Bh telecom imati PS5 u ponudi kada bude pusten u prodaju?

    Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
     
  9. Esh

    Esh HWB

    U jednom trenutku vjerovatno, ali ove kalendarske godine sigurno nece jer nema dovoljnih kolicina PS5 konzola ni za puno veca trzista i lance.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Postoji li mogucnost u Innbox modemu da se limitira bandwidth za jedan uredjaj koji je konektovan preko wifi? Nasao sam mogucnost da preko mac adrese skroz disable-ujem, ali bih htio da ima dostupnost ali ogranicenu.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Mislim da na onom v50 sto se uglavnom nudio nema te opcije, ali da su noviji Iskratel modeli to dobili. Iskreno ne znam sta je sada u ponudi.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je model V44, znaci nista od toga.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Mozda cak i ima, ovdje se pod QoS spominje bandwidth reservation, no mozda se to ne odnosi na to sto ti trazis.
     
  14. emiremir19

    emiremir19 Novi član

    ,
     
    Last edited: Nov 10, 2020
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pitanjce
    Trenutno imam sakupljenih 379 bodova u bonus plus programu a biti ce jos 20 sada do kraja mjeseca,jer sam platio racun pa me zanima koliko je 399 bodova u protuvrijednosti da umanjim racun u decembru .Sada sam procitao da se zahtjev za umanje mora napraviti na 1444,nema online
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    http://letmegooglethat.com/?q=Bhtelecom+bonus+plus

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    E jesi i ti pametnjakovic...eto ja ne znam naci bonus plus na bh telekomu...samo sto nigdje ne pise ono sto mene zanima
    Evo reci ti meni sada sa ove tabele,koliko je mojih 400 bodova,kada si vec strucan ?

    [​IMG]
     
    kolinsb likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja pismeno podnjeo zahtjev na salteru za bonus plus, nikad mi nisu aktivirali.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Čoravi liku skrolaj dole imaš tabelu s bodovima

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ja kako sam skontao 334 boda daju 10KM popusta na mjesečnu pretplatu. Tamo sam negdje pročitao da se može ostvariti i pozivom na 1444,ali ja sam uvijek išao na šalter. Sad mi se i ne ide baš

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk