Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Pise 10.12 tj. za 3 dana. Prosli paketi su dosli tacno u dan kad su napisali.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Opet cetvrtak pada, poslat ce u petak tek i meni stiže u ponedeljak.

    Nadam se nekom cudu pa srijeda stigne, prošli put neradni dan padao u srijedu pa naceka se.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel neko od vas platio carinu na pesoto do sad? Kontam narucit nesto i platio bi carinu ali zanima me koliko naplacuju tacno.
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zavisi šta je u pitanju ali računaj ovako ((CIJENA ROBE+SHIPPING)*1,1*1,17)+ŠPEDITERSKA OBRADA I TAKSE
    Pod shipping računaj ako ima i od prodavača i od Pesoto

    Neki prosječni troškovi su cca 30-33% od vrijednosti robe (sa transportom)
     
  6. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Dakle ((CIJENA ROBE + SHIPPING + PESOTO SHIPPING) *1,1 *1,17)+ŠPEDITERSKA OBRADA I TAKSE
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Tako je
     
  8. Filozof

    Filozof Aktivista

  9. Hellas

    Hellas Aktivista

    Sad nesto kontam, hipotetski narucis neku elektroniku i dobijes mucak bude neispravna ili doa, a stigla u Bosnu, kontam nema tu vracanja to je to?
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi od same robe, nekad mozes robu kupljenu u Americi reklamirati u EU ako imaju zastupnistvo, tipa EVGA.
    Nista ti bolje nije i kada kupis preko olx-a od kojekakvih nepostojecih firmi.

    Uvijek ima opcija kupiti u radnji tipa UE, Genelec, Imtec, Plus i sl. samo sto placas premium.
     
  11. syd

    syd Aktivista

    Ja kad kupujem preko interneta izvana bilo kakve garancije odmah otpisem. Ako nisi spreman na taj rizik, onda uzmi lokalno.
     
    nenji_avero likes this.
  12. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Imaju opciju provjeriti ispravnost kad deklarišeš. Ne znam da li je iko to probavao, ne znam ni koliko košta :)
     
  13. syd

    syd Aktivista

    Krenuo jos jedan paket za bosnu, a prosli jos u putu. Ima li kakvih vijesti kad ce ovaj sto je krenuo prije dvije sedmice?
     
  14. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Meni već dva dana u mailovima od prodavača piše da su dva paketa stigli u Pesoto skladište, a niđe ih na stranici :D
     
    p4ja likes this.
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Meni se pesoto stranica sruši kada se pokušam logovati. A nisam dobio email sa je roba na putu ka BiH

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Sa pesoto stranice
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Danas ce vam doci mailovi i od danas preuzimanje :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    AdoSA likes this.
  18. Hellas

    Hellas Aktivista

    Šta na Pesotu upisujete u ovo polje Link web stranice što ima kad idete na kod za praćenje od nečeg što ste dodali? Link do proizvoda na online shopu?

    Jel uploadujete invoice ili račun kad dodajete stvar koju očekujete?

    I jel opis stavljate na našem ili engleskom?

    Meni tako svaki paket, tek nakon 3-4 dana ga razvrstaju vjerovatno.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Stigla obavijest :)

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Stiglo, placeno šalju opet i ponedeljak utorak stiže tek.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk