All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ocito nekima nikada nece ovo biti jasno, cim se spomene skoda isto kao da je u pitanju skoda prije VWa, ne mogu da shvate da je sada skoda=VW :D
     
    dams82 likes this.
  2. Almir

    Almir Komšija

    Ova oktavija 17godina kad perem auto osjetim da je lim tanji, to se naročito može vidjeti na većim površinama, akonse slučajno više naslonim ovi koji se bave detajlingom kažu da audi ima najtvrđi lak od svih brendova.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Super, on mi je referenca. Samo ne znam kakve veze to ima sa nasom diskusijom, kad A6 nije u istoj klasi sa Q5. A4/A5 mozes poredit sa Q5 ako hoces da poredis isti nivo. A6 je level iznad.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I cjenovnike sam ti onda linkao, necu opet.

    Ljudi koji imaju u kuci suv i ne-suv iste marke i cijene jedno a ti po svom.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    To si u pravu, iako mislim da je A6 udobniji i od q7, jednostavno suv je uvijek manje udoban, ali naravno on ima svoje prednosti koje su iznad udobnosti u tom slučaju...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    @XTRage, Pa ako si linkao cjenovnike, to bas nema veze ni sa cim. Ne sjecam se da jesi, ali da sam to vidio lijepo bih ti se ismijao. :) Svi mi znamo cijene, ali to nema veze ni sa platformom ni sa temom o kojoj smo diskutovali. Cijena veze nema ni sa cim. Q5 je slicne cijene zbog popularnosti SUV-ova, ali je to tesko skontati kao i proslu temu :)

    @dams82, A6 vs Q7, oba na zracnom ovjesu, ne bih bas rekao da je A6 udobniji. A8 jest vjerovatno, ne znam, nisam se vozio.

    Ali ne bih dalje o temi o kojoj smo diskutovali prije godinu i ne slazemo se. Ja sam glup i eto, moze tako?
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cijena nema veze ni sa cim, dobro.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Ja sam odustao tada od q5 baš zbog loše udobnosti i niže klase interijera, dakle isti je motor bio 140kw u oba isti mjenjač gume slične , oba nisu imala zrak, sličan nivo opreme, i a6 mi je bolja po svim paramterima..

    Ovaj q7 ima zračno, veće felge malo sam ga i spustio softverski jači motor i ok je udoban.generacija prije nije bilo to.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nema, jer auto ne prodaje platforma.

    Evo zbog tebe sam morao pitat i ChatGPT da vidim sta on misli o tome. Ako izuzmemo cak i prvu stavku, stavka 2 a pogotovo 3 je ono o cemu smo pricali, ali nije ti bila logicna. Odgovor je generican dovoljno i ne odnosi se samo na ova dva vozila.

     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Chatgpt kao argument, hahahaha.
     
    Haker likes this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Normala da je a6 udobniji od q5, i veća klasa i limuzina…
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Mjerodavniji od tebe i od Almira sigurno. Ako nista, zna sumirat milion clanaka i izvuc zakljucak.

    Nije o ta dva modela niko osim XTRage-a ni diskutovao, porede se kruske i jabuke.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Slucajno stotine uporednih testova a6 vs q5.

    Jako mjerodavan chatgpt, pitas tri puta i dobijes sest kontradiktornih odgovora.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neee, nemoguceeee.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Opet ti o pogresnim modelima, ali hajde... Citas samo svoje postove ocigledno.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    A mazda 6 je najbolje auto na svijetu. Ok, jasno je. Da vozis SUV-a bio bi udobniji i ne bismo te mogli snosit ovdje ko ni za mazdu. Ja nit vozim SUV, nit Audi-a, nit branim svoj brend i izbor ko sto ga ti branis. Pisem ono sto je logicno i meni i cijelom svijetu, ali osobama koje su sjele 2x u neke CUV-ove nije logicno i onda misle da je pravi SUV isti. Jasno je visina, i drzanje u krivinama i sve da je na strani limuzine, ali to nije striktno vezano za udobnost i ne moze vise uticat na udobnost u odnosu na tezinu, ovjes, velicinu guma, debljinu mesa itd. Jedno je komfort i lezanje na cesti, drugo je udobnost o kojoj smo diskutovali ovdje prije godinu dana, a to je kad predjes preko rupe, preko neravnine i slicno.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I Q7 je manje udoban iako je full luksuz, veci, 30% tezi, 30% skuplji.

    Vidim.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Sto quote-as dio teksta? Lijepo pise za A8, nisam se vozio.

    A za q7 se vidi da nisi nikad sjeo u auto, kamoli se vozio a seres o njemu.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imam i suv u kuci, iste marke, iste cijene, istog motora, na jednako velikim felgama, mozda mogu uporediti, sta mislis.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne vidim sranje po q7, auto je tenk, poredjenje je samo relativno sa drugim modelom iste marke.