All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sjedi u onu skodu od 130 hiljada maraka i imat ces i ti :D

    Prije je poslije loseg dolazilo bolje, ovo je sad put bez povratka za citavu industriju, i da budu iduce generacije kvalitetnije cijene su vec sad van dometa obicnih smrtnika.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Ne piše se dobro zapadnoj autoindustriji pred naletom kineza, drže ih za jaja sa dobavljivošću dijelova dok svoje štancaju.
    Pred očima nam se dešava tipični leapfrogging
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako je u svemu, nije samo sa autima.
    Isto su ovako japanci krajem sedamdesetih I pocetkom osamdesetih uletili na trziste, pa poslje koreja.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    Ugovori u autoindustriji su dugoročni 5do 10g ali kad neko počne da ucjenjuje švabe ide pedalina.

    Prate se trendovi od obične cijevi na auspuhu do inox završetaka pa sada do lažnih...ali to je realnost

    Spominje se škoda od 60000eura, čitam raspravu škoda 60eura ima doboše pozadi, i neke ogromne felge... ono mislim...

    Klasa b auta polo,fabija,corsa i sl približila se c klasi vrti se oko 20000eura ova opet iz b segmenta došla do d segmenta i tako dalje...

    Ja ne vidim da potražnja opada, auta od 100000e na cesti u bih nikad više, skoro svaki vlasnik neke priv firme ima takvo vozilo.

    Primjetio sam da je vw onako čučno bar ovdje u bih, dosta toga je preuzela škoda i neki drugi brendovi...dosta manje golfova novije generacije nego ranijih godina.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A skoda nije VW? I kupili su ih samo da pociste konkurenciju. Sad Skoda kosta kao i Audi.
     
    Stevie_Ray and dams82 like this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Skoda bila nekome konkurencija? :D Da VW nije preuzeo skodu ja je nikad ne bih ni kupio :)
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi shvatio, unaprijedili su jeftiniji brand da počiste konkurenciju jeftinih vozila jer je škoda onda davala najviše u tom cjenovnom rangu.. Poslije su kad su se probili lagano dizali cijene...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Koji audi?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onaj sa 4 kruga :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    hmmm, mislim da je primarno zbog jeftinije radne snage i onda mogucnosti jeftinije ponude za istocne zemlje, ako se misli na konkurenciju u istocnim zemljama onda da :) A sto se tice cijena i dalje je skoda pofino jeftinija od VW ili audija.
     
    dams82 likes this.
  11. Almir

    Almir Komšija

    Mislio sam šta u škodi košta kao audi. Škoda se uzima na kilogram,m3, ali ako hoćeš kilo organskog ne prskanog onda tražiš avdi :)
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pun si predrasuda :D
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    Samo da napomene da imam obje marke, godinama i mogu baciti neko mišljenje.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bacaj :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Pretpostavljam da imaš neki audi q5 ili neki veći i neku škodu fabiu što je neuporedivo... Uporedi a1 sa fabiom i vidjet ćeš da nema nekih razlika osim boljeg pakovanja istog auta... Malo bolja zvučna izolacija i ljepša unutrašnjost, mehanika identična...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prezvakali smo ovo sto puta, bolji lak, bolja izolacija od hrdje, bolja zvucna izolacija, uzduzno postavljeni motori od a4 navise, pravi quattro, ljepsi materijali interijera, veci izbor adaptivnih ovjesa.

    Kome treba i ko moze platiti bujrum, zna se zasto je skuplji.
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    Fabije ima dvije 12g i 18g, sad skoro uzeo oktavija17g ,audi a6 4g fl15g i q7,19g

    Sva ova vozila je jako teško porediti, jel nisu ni klasa cijena i sl

    Ali recimo evo ovaj a6 je dosta udobni od tog q5, i interijerom moderni, cijenom tu negdje.

    Generacija prije ovog q7 autobus filing, ovaj već dosta bolji filing.

    Ova oktavija jest 2.0 150ps al kad pređem iz ova dva patnja, vozim normalno, ali sam se odvikao od šaltanja fali ta uglađenost u vožnji recimo kao na a6 itd..
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @selvin evo covjek iz prve ruke rece da je a6 udobniji od q5 :eek:

    Krv si mi popio sa suvovima.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahahahahah to jos imas traume


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al si udrobio ovdje babe i zabe, poredis audi sa audijem pa onda automatski mjenjac sa manuelnim :D