All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Jao, pa evo gledam VW kako je inovativan, svaki godine iskoristi pola tehnologije za novi model i digne cijenu... Na jednoj platformi imaš 17 različitih auta... Tu su svi isti, ne prave oni auta da imamo prevozna sredstva nego da se oni bogate... Mercedes je ubacio motor od renoa, koštalo ga mnogo manje nego da razvija, a zaradio na njemu više od renoa...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jao šta čovjek piše :D
    Danas konkretno je sve u pet deka, kakva crna i ovacija, inovacina je ovih dana kada nešto neko jeftinije izbaci pa svi kopiranu.

    Evo kod mene gm još opel pa nema hrdje. Doduše malo površinske po ramenima i mostu ali to je ok

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moze im se kad kupci puse sve, da je narod kaznjavao fuserenje ne-kupovanjem i brzim prelaskom na druge marke danas bi bilo brdo razlicith i podjednako jakih koncerna sa brdo razlicith koncepata pogona.
    Ovako imas par jakih igraca i sve ko jaje jajetu, od izgleda do tehnike.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To i kazem, menadzeri u odijelima su ubili auto industriju, pogotovo americki stil kratkorocnog pumpanja zbog berze.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neće se devedesete ponoviti, to je gotova priča. Sve te kompanije su u biznisu zarađivanja love, ne obrnuto.

    Mada istini za volju Mazda se trenutno jedina izdvaja u auto industriji, što od motora do old schooll unutrašnjosti.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne znam kako ce ovo sve dalje kad je meni u Austriji sa iznadprosjecnim poslom Skoda postala nedostizna.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad smo kod unutrasnjosti, ne mogu da vjerujem da se niko ne zali na ovo ubacivanje displaya u unutrasnjost, tako da se samo prisarafi, bez ikakvog truda se inkorporira u kokpit.

    [​IMG]
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zamjenski ce biti jedno 10 hiljada eura :D

    Seru nam se po glavama a mi pjevamo.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedino to je logicno, da ga lakse zamjene u servisima i da masno naplate :)
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ta auta polovna ce biti bezvrijedna ako ne uskoce kinezi sa ali-a sa zamjenskim rezolucije 100x1000 :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma



    Gledam klipove od ovog lika, fantastična auta nabavlja i super ih radi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ford odavno nema problema sa korozijom, kao i opel (znam da opel od 1997 ima pocinčana karoserije) ali eto, ne do bog vw da ne valja :)

    Moj prvi mondeo MK2 iz 1998 je imao katastrofa obrve, ali sma ja to održavao. Kasnije mk3 i sad mk4 nemaju nikakvih problema.
     
    dams82 likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    samo mi ne diraj skodu :D
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zavisi i od modela, Kuga je losa.

    @dmr necemo mi, hrdja ce :D

    Evo gledajte za 3-4 godine kad pocnu hrdjati masovno auta svih proizvodjaca, kad krenu mjere stednje, kriza i recesija, to je prvo sta fasuje.
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    vozao sam golfa peticu, koja je kod mene prezivjela i jaci udes, pa opet nije bila struhla, valjda i to kako se potrefi, a znam vidjeti i dosta koje se raspadaju, znam da je kupac gledao u kakvom je stanju bio gepek i podrucje rezervne gume pa su se cudili kako to nije struhlo jer je valjda to mana, oko pragova isto nije bilo problema
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Oj kad ovi sto mazde voze seru za vw i koroziju pa vw koroziju rijesio sa golfom 2 ono sto je mazdi trebalo do unazad 10 ak godina :D
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    VW ide u fazama, par godina okej, pa par godina raspad, i u krug, B2 se danas bolje drzi od B6 a stariji 20 godina.

    Sad su cini se opet u fazi stednje, ovi ID-evi i elektro skode se cine vrlo lose izradjeni.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma jebo koroziju vazna je potrosnja :D
     
    p4ja and forzamilan like this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sto ih ne prodaje nista drugo osim cinjenice da su elektro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta je ovo, pola foruma ima PTSP od VW-a :D
     
    Ronaldo_9 likes this.