Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je Sony još uvijek broj jedan ali, jako teško ga je naći za ok cijenu.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja am se bio bas upalio na sony X90J/K/L medjutim cijena je takva da TCL nudi miniLED TV sa ugradjenim soundbarom i sa puno vise opcija za isto ili cak manje para.Tako da mi je vrlo tesko da na kraju ipak kupim Sony. Ono ipak na kraju TCL nije tamo neki lijevi TV sa dobrim performansama samo na papiru,Slika je top,rame uz rame sa ovim najskupljim.
     
    bojler likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koji TCL si kontao?


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. bojler

    bojler Aktivista

    Kod mene je 65C735 i ne znam za taj problem oko VRR. Ja sam spojio sa hdmi 2.1 na računar i igrao sam fife, i grafika je nevjerovatna. Imam i monitor dobar al fifa grmi na tv-u. Nisam stvarno ništa čudno primjetio a 120hz tj 120fps mi je fifa išla.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baš ću probati fifu, nije na svakoj isto igre što mogu 120hz gotovo da se ne primijeti ali ove što idu na 60 i framerate se vrti oko 40-60 katastrofa ghosting.

    Kažu jedino rješenje ugasiti vrr I tada sve ok



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Haker, jel kod tebe konzola ili racunar?
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Reventon Xbox series x

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    65C835/935

    Al necu zuriti,cekam black friday pa cu vidjeti sta se bude nudilo.Ima na ponudi i dobar Hisense sa miniLED VA ekranom i preko 1000 dimming zona sa soundbarom al me malo njihov OS odbija. Uglavnom imam 70-80 dana da dobro proucim sta je nabolji potez.
     
    Haker likes this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da nije slucajno Hisense 65U8HQ model?
    Bio je skoro u domodu 1999KM cini mi se, i ja vagam TCL c835 ili Hisense
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    ja bih prije tcl ako mi je palo na tcl vs hisense
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam kakav je ovaj OS od Hisense ali treba i na to obratiti pažnju. Google tv tj android je odličan, ima dovoljno aplikacija, sada konacno mogu vpn instalirati na samsung nema npr.



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    65U8KQ jer je ima VA panel i vise dimming zona. To je naslijednik od 8HQ,ovaj HQ je se cak na ekupi mogao preko zirat kartice kupit za 1600km al od njeg sam odustao jer je ips ekran.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Eldorado likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    VA panel su baš osjetljivi na uglove gledanja, nisam ni imao pojma koliko dok sad nisam gledao ova dva jedan do drugog, prvo gledam u tcl samsung nekakav ispran malo glavu nakrenem ka samsungu sad tcl ispran samsung super, nama par stepeni razlike.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Da podijelim moje iskustvo sa TCL brendom.

    Pred koronu sam sinu kupovao TV u sobu. Budžet je bio nekih 750 KM i dvoumio sam se između Samsunga NU7000 serije za 850 KM i TCL neka serija za 730 KM. Oba imaju po 5 godina garancije. Osnovne specifikacije su bile tu negdje: 42" 4K rezolucija, LED, WiFi, LAN, SmartTV itd. Nakon odlične priče prodavača (naivno od mene) smo uzeli TCL. Kada smo došli kući, montirali na zid, 10 minuta je bilo dovoljno da se vidi da display i brzina TV-a nije ni blizu Samsung NU7172 Serije koji identičan 55" imam u dnevnom boravku. TCL budget i srednja klasa televizora ništa nije bolja od nekog Telefunkena. TLC modeli (ne znam za ove skuplje varijante) koji se isporučuje za naše tržište nisu ni blizu kao za SAD iako su oznake modela identične.

    Isto tako velika fula mi je bila Philips ali sam dobro prošao jer je bio pod garancijom gdje se 2x u 14 dana pokvario display pa su mi dali da uzmem drugi TV koji je bio ovaj 55" Samsung.

    Ja lično pored Samsunga ne gledam ni jedan drugi brend za TV a imao sam i Sony (koji stvarno i dan danas radi kod mame), LG, Philips i ovo smeće od TCL-a.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sony u visoj klasi a Samsung za srednji rang.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Od Phillipsa treba bjezati, to nikako ne uzimati.

    Ja u sobi imam Samsung dok je Sony u dnevnom.. ne može se porediti, sony je klasa iznad.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja evo samsung i tcl iste klase, vala u pet deka s tim da je tcl jeftiniji i dobiješ više inča za cijenu. Oba imaju prednosti i mane ali u sve nijanse.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi barata li ko rutovanjem WebOSa na LGu ili kako već da magic remote-om vrtim kontrolu video nadzora. Šteta ovako dobar daljinski imati, a uvijek vrtiti mišem kamere.

    Inače setup je Hikvision uvezano u lan-u sa televizorom, sve radi uredno i na Hik connect aplikaciji na iPhoneu, iPadu i slično.

    Pokušavao sam i preko rtsp streama koji uredno radi na VLC-u da ubacim u m3u listu u kakav IPTV player, ali neće.

    Ima li neko ideju?
     
    Last edited: Sep 11, 2023
  19. dino31

    dino31 Aktivista

    Moze li koja preporuka za 32" full hd tv?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nema tu preporuka,jer je ta nisa sa najslabijim modelima ,u toj velicini.
    Ako hoces jaci brend ,onda i taj tv ce te izaci 500-600 KM a ako hoces ove jeftinije brendove,samo ganjaj duzu garanciju.
    Mada bi ja realno kupio polovan za 100-150 KM i to je to,pregledao ga i ako nema fleka po displayu,uzeo.
    Da se ne komplikuje.
    Moj LG iz 2009. jos radi kao da je jucer kupljen,32" FHD
     
    dams82 likes this.