Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samsung ili Sony ja ne bih dalje gledao.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Telefunken ili Grunding samo gledaj
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisi pravedan prema Tesli i Voxu.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    A tek Vivax :)
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Zaboravio si Sharp

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Osim Samsung koji ima fine cijene svojih modela ja bih lično razmotrio Hisense televizore ili TCL... Sony i LG su poskupi (Sony s razlogom, LG bez razloga osim OLED modela) ... Od ostalih ne bih ništa gledao osim ako je samo da bude na broj i da ne košta mnogo...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Treba mozda jos vidjeti i Loeve Opta
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo mi nikako nije jasno, prvi put vidim ovakav problem.

    Jest da je slika kompresovana ali mislim da se jasno vidi, narandzast čovjek je 4k, stavim 1440p normalnije izgleda. Tako za sve boje i uživo je još primjetnije.[​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa de vidi u postavkama na kojem ti modu bude slika kad je 4k a na kojem kad nije. Ima onih nekih vivid i smart hdr i sport koji su brutala prezasiceni bojom

    Ima negdje opcija da tv sam prepozna koji ce mod ukljuciti zavisno od kontenta koji se prikazuje pa to iskljucis.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je uvijek movie za sve.
    Evo uspio sam izgooglati, izgleda da je vezano za android tv i yt aplikaciju.
    Jel kod tebe ovako? Treba obrisati update iz yt aplikacije i ugasiti autoupdate. Nisam probao, probat ću sutra.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I kod mene ima razlike u zasicenosti boje izmedju 1440p i 4K

    Medjutim ako smanjim boju sa 50 na 35 dobijem boju kakva je na 1440p

    To je definitivno do YT app. Sredit ce se to u nekom narednom updateu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da izgleda da je samo yt I to za android, na samsungu je ok.

    S obzirom da sam čitao komentare sa kraja 22. I početka 23 možda je lakše izbrisati apdejte iz aplikacije nego čekati da poprave :D

    Inače tv je dobar, ja 90% gledam yt na njemu i ne znam sta je, yt ne izgleda dobro, ali ostalo je sve odlično, netflix, prime, igre, čak sam i eon probao izgleda super.
    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve zaboravim da javim. Instalirao sam zadnji update za TCL V592 i sad je sve ko mlijeko. YT radi ok i na 1440p i na 2160p.
    Samo update se mora rucno ubaciti preko usb sticka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala ti. Vjeruješ li da sam jutros baš upalio 4k da vidim jel se popravilo i kontam nema šanse da je ovo do aplikacije samo.

    Jel to ovaj update? Vidim svaki mjesec ima neki ali na tv preko ota ništa ne dolazi.

    Edit: vidim ovaj je drugi neki, odakle ih skidaš?
    [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tu ih i ja skidam.
    Probaj taj zadnji i vidi kako ce ti odgovarati jer taj 576 je bas za tvoj tv a ovaj 592 moze i na moj i na tvoj. Ako ti 576 ne bude odgovarao mozes 592 preko njega. A ako instaliras prvo 592 onda je malo problem vratiti na 576. Uglavnom kad instaliras po redu ne gubis nista,sve ostaje kako je i bilo a ako imas potrebu da ides unazad onda moras malo drugacijim sistemom instalirat i tad se sve brise kao format na kompu.

    Samo skini zip fajl i onako u zipu bez ekstraktovanja ga snimi na fat32 usb stick i ubodi ga u usb port i iz settingsa pokreni local update i to je to.


    EDIT
    Sad gledam ovaj 576 je za 725 a ne za 735, malo sam pogrijesio. Znaci zaljepi mu 592 i uzivaj :)

    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Nov 11, 2023
    Haker likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo instalirao, kod.mene vala isto ako ne još izraženije :D ali ebat ga, 1440p je super. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji je to tv? Ocito su u pitanju 2 razlicita color space-a, jedan sRGb drugi DCI P3 ili jos siri. Vidi imas li te opcije.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    TCL c735
    Nema, ima RGB mode on je off. U toj opciji ima Rmode, Gmode, Bmode, ali kod.mene je sve off.

    Inače ovo se događa samo na yt na 4k, na 1440p bude normalna slika a svi setingsi ostanu isti tako da je nešto do tv-a, ostale aplikacije rade uredno.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako je android instaliraj smartTube beta apk pa vidi ima li razlike, ako i tu bude isti bug onda je do tv firmware/OSa.
     
    Last edited: Nov 13, 2023
    Haker likes this.
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    sad gledam na yt video o postavkama za taj tv. Probaj ovaj color space sa auto prebaciti na neki fixno, pa vidi hoce li biti isto i za 4k i za 1440p.


    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 13, 2023