Igre 2023

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jan 27, 2023.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dead Space – October 26

    Sreća pa ga nisam kupio, dolazi na gamepass

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobar je Dead Space, igrao ga kad je izasao preko EA Play membershipa.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vala mogli su za nas koji imamo original dati free update. Ne vidim razlog kupiti ponovo igru za istu pricu samo bolju grafiku. Doduse EA je u pitanju.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možeš li nam navesti neku kompaniju ili igru da je dala džaba remake onima koji su već ranije imali? Ne neki patch, remaster, nego remake!
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja gledam iz svoje perspektive, kao neko ko ima sva tri dijela. Obzirom da su za remake davali besplatno Dead space 2, ocekivao sam nesto, al eto. Ima reshade mod za original, dobijes manje vise isto.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto onda tražiš da ti daju ovaj džaba ako je reshade isto?
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako si zadovoljan originalnom to je to. Čuj džaba, remake se pravi nanovo, šta misliš ima li smisla dijeliti ga dzaba.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Remake, remaster, nazovi kako hoces, ista igra. Ne dobijas novi sadrzaj, nove misije i sl, nego graficki update. Probao sam na steamu 90 minuta free trial, sve super samo meni ne vrijedi tih para. Mozda nekada na snizenju ili ako bude narodna verzija mada sumnjam u ovo jer je denuvo zastita.
    Ko nije igrao ima se cemu radovati. Igra je odlicna.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Remake i remaster su skroz različite stvari, daleko od istog djavla.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Bit ce igra na EA play basic preko origina za par eura kroz koji dan čim dolazi na gamepass bit će i na ea app/origin.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vidim da niko ne pise, GTA VI upravo najavljen. Prvi trailer u decembru.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zadnji GTA koji sam igrao je bio Vice City :D
    GTA 5 imam skinut na HDDU jedno 5-6 godina,nikada nisam instalirao :D
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam imao GTA V u Rockstar app na racunaru ali nisam dugo igrao, godinama. Prije par dana dao sestriću account da sebi instalira, kad igra zakljucana, morao sam ponovo kupiti. A save je ostao u cloudu, nidje veze.
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja sam se totalno ohladio od igara, valjda više i godine i manjak vremena međutim par igara u zadnjih 5/6 godina sto sam baš u gušt preigrao su Uncharted serijal, The Last of Us, Witcher 3 i RDR 2. Poslije RDR 2 svaka se igra čini smiješna koliko je jaz u kvaliteti u odnosu na RDR 2. To možda i nije toliko čudno jer se procjenjuje da je budžet bio preko$500 miliona. Mislim da će GTA VI napraviti benchmark za igre narednih 10ak godina
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa većina AAA igara je totalno izlizana. Gura se neki vizuelni performanse iako fizika debelo zaostaje. AI identičan unazad 15 godina.

    Trenutno su zanimljivije indie/AA igre, fantastičnih naslova ima.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam do sad nekih 60 sati ulupao u ToTK, nije sekunde dosadan. BotW je kao demo za ovu igru.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj nema igara. Nema se vremena ni 10% odigrati, igara koliko hoćeš.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Super Mario Wonder fantastična igra. Baš sam pozitivno iznenađen.

    botw mi je bio baš bezveze igra, čudom se ne mogu načuditi čemu onakve ocjene.
    totk je puno bolji ali sam i od nje odustao.

    Ima itekako dobrih igara, drugo je ako neko ohladi od toga.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Velika je razlika između ima igara i ima kvalitetnih igara.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto se mene tice, igara itekako ima. Ali zato sto toliko toga nisam igrao u zadnjih 10 godina. Ili sto su neke igre koje su ranije bile PS ekskluzive, dosle na PC.

    Veci je problem sto je puno igara ove godine lose optimizirano.

    Kao npr TLOU Part 1. Prije par dana poceo igrat, prvo uradio update na zadnji patch 1.1.2.0.

    Svoj i3 sam digao jos na 5250MHz i 1.38V, te ogranicio PL1 i PL2 taman toliko da CPU u 100% loadu sa y-cruncher-com nema thermal throttlanje. CB23 max 90C.

    Igra koristi uglavnom oko 60-80% CPU, ali ima trenutaka kad CPU ode preko 95%, i to potraje 10s i padne opet na 70%. Medjutim cak ni tad nema neki pad framerate-a, fps mi je uglavnom 80-120, vrlo fluidno.

    CPU prosjecno povukao 65W za vrijeme igranja (igrao 1h otprilike), peak bio 78W. CPU temp tokom igranja 60-65C, max bio 72C.

    Zakljucak: TLOU se moze igrat, quad-core je jos uvijek dovoljan. Ali ovo je sa zadnjim patchom. Igra je na release-u bila tesko smece na GPU sa 8GB VRAM.
     
    nenji_avero likes this.