Igre 2023

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jan 27, 2023.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sjecam se Delta Force Land Warior od prije 20 i kusur godina
     
    Last edited: Aug 20, 2023
    edgsi, NeTRa1der and BiceBolje like this.
  4. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Joooj gdje ne nadje. Dosla instalirana na prvom racunaru, Pentium 3 733MHz sa TNT2 grafickom…
     
    Ronaldo_9 likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ih to je kod tebe bila masina i po, ja sam igrao na Celeronu 633 sa integrusom, 64MB rama, 15" crt Samsung... Dobra vremena :)
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene ploca nije imala AGP nego stariji PCI slot, a izbor za te kartice je bio dosta tanak u to vrijeme kod nas. Cijeli racunar je, iako nov, zapravo bio vec starija platforma.
    Sve je to skola, kasnije sam vremenom skontao na cemu sam i jedini upgrade koji sam uspio uraditi je ram. BTW ploca je imala tri slota za ram :D

    Genelec je tada u Tuzli imao radnju odmah pored mog ulaza i mogao sam samo baliti u kutije grafickih u izlogu.
    Al sam se opet naigrao na njemu, iako je svaka igra redovno stekala. :D
    30fps je bio pojam, a Delta Force jedna od najboljih igri u to vrijeme.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Ne znam kako ovaj trailer ima veze sa Delta Force serijalom, izgleda kao obični CoD/Warzone. Tencent publisher i developer radili na cod mobile, šta očekivati drugo. Još jedan serijal kojeg dignu iz mrtvih i još ga više iskasape i utuku u zemlju kao Ubisoft sa svojim Ghost Recon ili Prince of Persia novim naslovom.

     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prilagodjeno danasnjem trendu i trzistu. Jednima radost drugima zalost.
     
    igor.g likes this.
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Ne razumijem čemu insertovanje brandname-a u ovo genericko mobilno govno kad niko ko je mladji od 30 nema pojma sta je Delta Force.

    Izgleda da ce igra imati i single player komponentu, prvih 12sec teasera je najvjerovatnije kampanja. Zanima me kakva je tu monetizacija jer je fokus mob. dok je porcija igre SP kampanja, nemam neka velika očekivanja od mobile dev studija (moguće always online sa isjecenim dijelovima kampanje kao mtx). Embracer i THQ su Tencentu iznajmili licencu, toliko ih interesuje njihov vlastiti IP. :rolleyes:
     
    Last edited: Aug 20, 2023
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Slicno je bio Dungeon Keeper mobilna verzija, upropastili igru i jos ubacili mikrotransakcije, sreca pa je ugasena


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    druze ovo izbacuje tencent. Znaci zaboravi odma.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Vala se najezim od kojekakvih remakea reboota i slicnih money grab gluposti.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Delayed to Q1 2024

     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probam danas Starfield. Iako je igra od Bethesde i radjena u istom engine-u kao Fallout 4, mene najvise podsjeca na Outer Worlds, te malo na Mass Effect i No mans sky.

    Ono sto je klasicno za Bethesdu je sto sam vec u prvih pola sata nakupio toliko itema (smeca) da sam pretrpao i sebe i robota koji ide samnom. Sve mislim zatrebat ce, a u stvari nece nikada :D

    Oruzja nisu izbalansirana, barem ne u ovih prvih dva sata igre. Lika ubijem lakse sa pistoljem nego sa automatskom puskom i to sa 5m.

    Na mojoj konfi na 1080p ide u prosjeku oko 50fps na high postavkama, sa ponekim na medium, sa iskljucenim FSR (DLSS nije dostupan). Igra ne izgleda nesto posebno.
    U poredjenju sa npr Cyberpunk koji izgleda daleko bolje u svakom pogledu, ne vidim razlog ovako niskih fps. Igra je pravljena u nekoj ekskluzivnoj saradnji sa AMD-om, tako da ce tek naknadno doci drajveri od Nvidije sa boljom optimizacijom, dok npr Intel nema nikako drajvera za ovu igru :)
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imaš na nexusu mod za dlss2.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nadam se da je konacno odbrojano ovim ogromnim igrama koje su ogromne zarad toga da budu ogromne i nista vise.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Daleko od toga, hype i marketing rade svoje čak i nakon Fallout 76 debakla. Na PCu se već prodalo više od pola miliona kopija 100$ early access verzije igre. Nek su 10% od toga AMD promo ključevi. Normalna verzija je zaključana do 6 septembra tu još računaj milion kopija minimum u week1 sales.

    Igra je pustahija, boriš se protiv istih par npc-eva, wildlife anemičan i neizazovan, planete copy paste sa 2-3 markera, nema realtime landinga/liftoffa sve loading i cutscene, nemaš vozila, AI nepostojeći i glitchuje sve u 16, UI užas, performanse užas.
     
    Last edited: Sep 3, 2023