Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam imao PS3 i sada PS4 a PS5 me uopste ne privlaci,to je sada isto kao i PS4...niti ima next gen igrica niti nekih poboljsanja...identicne igre na obje konzole.
    Jedina prednost koju ja znam da je bas ono vidljiva je brzina SSDa...pa je ucitavanje igrica bukvalno par sekundi a na ps4 nekada vrti i pola minute minutu :D
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    GT7 je extra. Jos kako nisi igrao Pleyku odavno imat ces stvarno veliku selekciju odlicnih igrica za prelaziti sto PS4 sto PS5. Pogledaj da uzmes sebi PS Extra subscription gdje imas vecinu boljih PS5 i PS4 igrica ukljuceno.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bio strasan deal za PS5 al opet, imaju samo dvije igre koje me zanimaju, GoW Ragnarok i Spiderman 2.

    XSX nisam ni upalio mjesecima, trebam ga prodat jer samo dzaba kupi prasinu.

    Igram samo na Switch i PC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja se vala naigrah na xbox preko game pass a i kupim šta mi se igra preko turske, cijene sića.

    Sve kontam uzeti i ps5 ali nema ništa igara što me zanima, a kod njih se sve masno plaća, od pretplate do igara.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    PS je sada postao opasan izbijac novca iz dzepa...sto sa pretplatama a i samim igricama.
    Sve su prilike da cu ja jos ovu sezonu platiti ps pretplatu i bataliti to...jer ja svakako to slabo i igram...mozda 2-3 mjeseca u godini da poigram par igrica ...to je ovaj zimski period...decembar-februar i onda ga i ne upalim opet tako do slijedece jeseni/zime .
    Online ne igram nista,nego eto uzmem pretplatu zbog tih igrica ,od kojih opet odigram 4-5 max za godinu.
    Jedina utjeha je sto popolovim pretplatu sa bratom,pa prije i nije bilo skupo toliko...stotinjak KM godisnje na nas dvojicu (50x2) a sada je skuplje malo.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Turska top, sad za ovaj bf sale kupio kingdom come royal edition za 2 KM, Mafia definitive edition za 4 KM i MudRunner za 1 KM :D

    PlayStation kupim, odigram neku ekskluzivnu igru ako mi se igra i prodam. Sve osim gowr i spiderman 2 sam odigrao. gowr me ne interesuje a za spidey mi je rano, početkom godine uzet i prodat.

    Na PlayStation je dobro što ga kod nas ima dosta raje pa se mogu kupiti igre na disku i kasnije prodati kome se da ganjati s tim.
     
    EL NINO CFC likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    PS5 je daleko superiornija konzola. Svaki feature je vrijedan pomena, ali evo samo dzojstik i haptic feedback, vrijedi upgrade.

    Za 400 eura je nobrainer, kod nas se PS4 PRO prodaje za 450-500km LOL.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li se sta poboljsala situacija s PS Plus, ili je Game Pass i dalje tu najpovoljniji i nudi najvise?
    Razmisljam da li uzimati PS5, evo sad na ovom Black Friday vidjeh da ode ispod 1000 KM na BigBang (ex Santa Domenica) ili da ostanem pri Xbox-u (mozda bi meni i Series S bio dovoljan, imam dobrih igara kupljenih vec za One i 360 na accountu)
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma tanak ps plus.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bing Bang jeste još uvijek Santa Domenica, samo je maloprodaja promjenila naziv.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zar nije cijena ps5 za BF 1099 KM,nije ispod 1000 KM ?
    Ista je cijena i u bing bang i u svim drugim dealerima.

    Sto se pretplate tice,bude i dobrih igrica a i smeca a popust je i na pretplatu,trenutno je 60 dolara godina.Snizeno sa 80 dolara.
    Ja kupio prije 3 dana,kupio gift card i aktivirao pretplatu
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Do mene je, na facebooku iskoci vec od 997 KM, kad otvorim odmah ta druga cijena
    Nebitno, odustajem od PS5, dakle, mozda uzmem Series S ili X, hvala :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uzmi X i miran si. Game pass i taj plus su skroz razlicite stvari, naravno, game pass je mnogo bolji .


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da,game pass je bolji jer imas katalog sa igrama i skidas sta hoces a ovamo na ps plus ti daju 3 igre mjesecno,koje su igrive dok si u pretplati,kada istekne nista.
     
    Reznor likes this.
  15. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Plus preko turske izadje 4-5km mjesečno...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i PS ekvivalent GamePass-u, ali je skuplji.

    Moj savjet: disk verzija i kupuj diskove. Odigras i prodas.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo što baš moraš birati koje igre da kupiš tako, jer se ne mogu sve lahko prodati. Ove neke popularne zapadne tipa Assassin's creed, red dead redemption, fifa, the last of us I slično mogu, ali je li malo manje popularna igra prodaja ide dosta teže.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Digitalna kupovina je mnogo praktičnija i većinom jeftinija.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prakticnija jest, jeftinija, nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk