Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam nikad ni PS4 Pro uzeo koji je imao vise smisla od ovoga.
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Valjda bi ovo trebalo gurati GTA 6 na 60fps ?
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobro bi bilo da bude flop, kao što i jeste flop samo ljudi blentavi pa kupuju danas sve sta stignu


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa isti je procesor tako da teško. Mnogi tvrde da su požurili sa ovim radi gta 6 ali i to nema smisla, ti odgađaju igru, čisto sumnjam ra će izaći sljedeće godine

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako? Bas je PS4 Pro bio odron, nisu mogli ni obicni SSD ubacit. Procesor, jadni Jaguar. Konzola obecavala 4k a u stvarnosti je samo imala checkerboard rendering i rezolucije tipa 1440p. I 30fps, naravno. Hoces 60, 1080p ako i toliko.

    Meni PS5 Pro bolje djeluje nego sto sam ocekivao. Naravno, zato sto je i ovaj GPU realno slab, oslanjace se na ML i upscaling poput DLSS.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa zato što je ovo 1,4x ps5 a ps4 pro je bio 2,2x u snazi. Procesor se s a kako u midgen refresh ne može mijenjati, samo gpu. Ne znam šta vidiš u ovom, baš je bezveze.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma kakvi, ovo će imati bolju grafiku ali fps će ostati isti do ps6.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je iznenadjenje ML HW. Sony je uradio nesto sto AMD nije mogao/znao. Zato im svaka cast.

    Jer DLSS ekvivalent je mnogo bolji od FSR-a koji sad imamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Tesko iko ista konkretno moze za PS5 Pro reci prije release-a, dok ne vidimo sta u praksi nudi. Teraflopsi i procjena od 1,45 x PS5, machine learning, sve zvuci zanimljivo. Ako na postojecim naslovima ne moze barem stabilnih 60fps/4k u "graphics" modu osigurati, onda po meni upgrade s obicnog PS5 nece biti opravdan.
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    4k 60 fps je borba i za jače računare. Bilo bi meni sasvim OK 1440p i da vrti stabilnih 60fps
     
    Haker likes this.
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    95% gaming populacije ne konta koliko su 4k i 60fps zahtjevni, pogotovo kad se spoje. Treba smanjiti ribu. Za to ti treba računar od 4 do 6 hiljada KM a ne konzola od 1000.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije populacija kriva sto je na svakoj reklami, kutiji 4k, 120fps i td

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Jedino sto je 4K na ovim konzolama je OS menu :D:D
     
    p4ja and Stevie_Ray like this.
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Onda 1440p + upscaling na stabilnih 60fps u graphics modu. Ako ne moze to sa trenutnim naslovima ponuditi, bice taj pro flop.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    PS5 Pro ce po svoj prilici imat bolji upscaling a render ce i dalje bit tipa 1080p, max 1200p. Jer novi GPU nije znacajno jaci.

    Mislim da bi za dobar 60fps lock zapravo trebao jaci CPU, jer to uvijek mozes oborit rezoluciju/detalje ali ako CPU nije dovoljno jak, neces imat visok framerate.

    Sol na ranu je los VRR na PS5, sve vise ce igre imat fps izmedju 40 i 60 a za to je neophodan VRR.


    Sent from my iPhone using Tapatalk