Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Radnjama je dozvoljeno sve,jer im mjesecno placaju a robe niko nema.
    Ne vrijedi ni kada prijavljujes...ja ne znam nijednu radnju koja je suspendovana zbog prijava
     
    Last edited: Sep 2, 2023
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sve te oglase odmah prijavim administraciji!

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakav customer support, meni počeo prijetiti preko e-maila da će me banovati jer sam im rekao da su nesposobni :D
     
    Aldiin likes this.
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ko ima iskustva sa carinom?

    Jucer meni dodje racun da platim carinu gotovo 50% na ukupnu vrijednost proizvoda. Kupljen SSD za jarana 17 jula, 228$, i neki dan kad je stigao na carinu oni su obracunali po trenutnom stanju kursa, a to je 1.82. I na kraju za cijenu oko 420 KM SSD-da, ja sam morao platiti 284 marke carine? Jel ovo ok? ja sam mislio da ce biti dosta manje.

    Dobio sam ja racun, ali mi nisu jasne ove neke dodatne stvari koje su se naplacivale pa se doslo do ove cifre.
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Na 17% poreza trebalo bi jos da je 5% carine na elektroniku plus usluga speditera.Taj iznos od 284km je bezobrazluk.

    pdv+carina 22% sto je oko 90km + usluga speditera 50-70km i taksa 20km .. znaci oko 170km je trebalo biti otprilike.
     
    Last edited: Sep 15, 2023
  6. zemomak

    zemomak Aktivista

    Sad se plaća i ležarina, svaki dan na carini što bude je po 80-90 KM...to je krenulo od početka ove godine...

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa imam to u dokumentu da izadje otprilike do 190KM. Sto je onako kako sam i ja ocekivao. Al jos stoja na ovo mi nikako ne ide u glavu.

    Informacije u dokumentu su razbacane toliko da je bolje da ih ne citas jer te glava zaboli.

    A evo dokument kako izgleda sa prve stranice

    [​IMG]


    Pa vjerovatno da je to sto je nabilo cijenu. Nema smisla stvarno.
     
    Last edited: Sep 15, 2023
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Cuj i lezarinu naplacuju...pa je li do carine ili do nas ako roba lezi kod njih?
    Koji bezobrazluk i pljacka.
    Evo i registraciju auta su poskupili bez ikakvog objasnjenja nekih 6-7%
     
  9. zemomak

    zemomak Aktivista

    To je najvjerovatnije to što je 93KM, račun od strane aerodroma, mislim da je to za jedan dan...gledaj s pozitivne strane da je bilo dva dana ovi bi dodali još 93 KM, UKUPNO 186 KM, znači više se ne isplati naručivati bilo što je iznad 300 KM, sigurica će ti i ovaj novi harač pridodat...jedino se isplati u slučaju da prodavac ili neko osiguranje pokrije sve te troškove

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kakve dodatne troskove mogu ocekivati na djeciji pametni sat koji je s postarinom ukupno 93 eura?
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nikakve

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    senad_986 likes this.
  12. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ima li ko da preporuči kakvu dobru online radnju za knjige? U pitanju su knjige na engleskom. Blackwell's je naglo prestao slati prije par sedmica a oni su bili najbolji i najpovoljniji... Amazon ne dolazi u obzir jer im je delivery rate preko 20£.
     
  13. zemomak

    zemomak Aktivista

    Pa naruči sa amazona preko kupiglobal.comm Poštarina do pola kila je 8$, svakih narednih 100g dodaš još po 1,5$...

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni kod njih izbacuje baner da dostavljaju u BiH? jesi li probao kontaktirati support?
     
    sgt. bull likes this.
  15. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    I meni stoji isti taj banner ali su sve knjige označene kao nedostupne i ne dozvoljavaju login na račun. Isto i kod drugih ljudi iz BiH. Znam da im je i matična knjižara (Waterstones) isto prestala dostavljati kod nas.

    Ne isplati se, matematika ne štima
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Narucio bateriju sa ebaya i dobio neki znj model, koji ima manje mAh i valjda bi trebao svakako da paše za mobitel ali ne bih ja stavljao ovo u telefon.

    Kontaktirao sam sellera trazio refund, on mi rekao da moze samo refundirati par eura ili za puni refund da mu vratim paket nazad u Italiju.


    Da li je ko od vas vracao pakete? Kako ide ta procedura?


    vazda kad za nekog nesto narucim mora nesto biti
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prvo ti provjeri hoće li ti uopšte dati da pošalješ bateriju.
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. Almir

    Almir Komšija

    nisam upratio jel ulazi u 300km i šiping ili bez šipinga, nešto bi još ubacio u narudžbu a tu sam na granici od 300 :)
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ulazi siping.

    Ja cak pazim da ne predje 150€

    Svakako nasim uhljebima uvijek treba para i samo cekaju da se okoriste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Almir and aNaToMiC ! like this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ulazi, pitaj me kako znam

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk