Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Olx je jako krenuo u napad, s jedne strane dobra stvar, jer npr konstantno sam nailazio na placene oglase, koji su prodati, a onda editovani u nesto drugo, ne znas sta gledas.

    S druge strane, samo cekam da login pocnu naplacivati, sto je opet mozda dobra stvar jer ce valjda raja skontati da je vrijeme da se da sansa konkurenciji koje evo vec ima.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma sve će to biti isto sve dok se ne krene naplaćivati svaki oglas.

    U hr sam dosta prodavao preko njuškalu, čini mi se preko 150 kuna bilo tri mjeseca oglas, automatski nema gluposti.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pozdrav raja, pazario sam neki extra dobar pc u Munchenu, koji mi je najbolji način da ga dobacim do Sarajeva. Big Tower je u pitanju ali ako je gabarita problem mogao bih ga poslati i bez kućišta
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U gepek i lagano preko granice :D
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    I dalje puno nepostojećih oglasa. Tražim jedan artikal i pet deset ih ima u ponudi ali niko na stanju, sve je ono u fazon može stići za 4-10 dana. Smeće od platforme i od kvazi prodavača. Dok ne uvedu kao na ebay automatski da imaš dugme kupi i da ti ga mora poslati nema ovdje selameta.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Stihoklepac Ma ja, ako te i zaustave kazes moj privatni racunar i cao. Slanje postom je druga stvar, tu cete zakaciti pdv i carina, ne interesuje ih jel nova ili polovna roba.

    @zoi gledaj samo oglase gdje je navedeno "dostupno odmah" sve ostalo je lafina.
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa stave oni dostupno odmah, ali nije.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Moj prijatelj kupovao neke komponente i ima dosta tih sto su navedeni kao "dostupni odmah" i hajde sto nije dostupno nego jave da su i cijene vece.

    Jucer trazio da kupim neki telefon i na moj upit shopu automotaikom u pp izbaci da se javim na viber,a pik administracija nas ubi porukama da se korisnici dogovaraju iskljucivo putem pp na olx dok olx shopovima dozvoljava tu opciju da imaju automatski odgovor u pp za dogovor na viber.OLX je propao ko' kauc.
     
    zoi likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Upravo to, i ako stave dostupno odmah, ako im napišeš na viber, pa i u privatne poruke to olx ne ferma, samo ako piše u opisu ili u javnim pitanjima. Prijavljivao sam ja pa ništa ne bude. Najgore što od tih lažnih oglasa ne možeš da nađeš pravi, one koji imaju robu i prodaju je jer je zatrpana ovim smećem.
     
    Picoooka likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko ja vidim ovo je vezano samo za PC komponente i ove svercere, što je jako malo tržište..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Znaci bukvalno ne mozes naci ono sto ti treba jer je sve zatrpano sa istih desetak profila koji nikad nista nemaju na stanju a stavljaju najnize cijene.
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    ja zato imam firmu u kojoj kupujem 99% stvari u sarajevu, dobijem odgovarajuci popust jer pravim redovno solidan promet
    na olx uzmem kad je nesto bas dobro jeftinije nego kod njih, ali i to vrlo rijetko jer mi se realno ne isplati kupiti nesto za 1200 bez racuna u odnosu na nesto za 1350 sa racunom i regularnom garancijom, o saradnji da ako se sta i pogrijesi da se moze vratiti ne bih ni da govorim, jer je to sasvim druga dimenzija
     
    Haker likes this.
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa to je ok kad pravis promet, i svakako najbolja opcija.

    Za ostale koji naprave par hiljada godisnje sigurno nije opcija.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    znam masu privatnika koji kupe da ustede sebi 500km laptop na crno preko ovih, i sve ok dok to radi tj dok je ispravno problem nastaje kad se pokvari(ne zbog garancije vec sto po mjesec nemaju na cemu radit), ovako posluje s lokalnom firmom vrati pdv i dodje na skoro isto, dok ne dobije s popravke cesto dobije neku manje adekvatnu zamjenu
    ne isplati se ozbiljan posao raditi na crno a ni dati 1200 umjesto 1350 km za stvar u kojoj imas odnosno nemas nikakvu ili upitnu garanciju, pa vecina ovih ilegalaca po olx presla u legalne trgovce
     
    Ajdin87 likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel neko kupovao preko hrvatskog Links-a, imaju li dostavu za BiH?
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nemaju dostavu za BH jer sam trazio hladnjak za grafu i davao sam im koliko god traze da dostave,ali na kraju su samo kazali mozete doci licno,a mi cemo rezervisati i cekace vas u radnji u Splitu.
     
    Reventon likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam davno rekao da treba uvesti da se svaki oglas na OLX plaća i to masno.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ili jednostavno banovati radnje koje nemaju artikle na stanju. ako neko prijavi nekoga par puta da nema te istaknute artikle, sta rade po tom pitanju?
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    nista jer im radnje masno placaju uslugu sto su radnje
    prije 2 mjeseca nijedna olx radnja u sarajevu nije imala iphone 14 plus a svi su ga imali u katalogu te su svi ocekivali krajem naredne sedmice da ce ga imati, jedina radnja koja je imala na stanju je bila mobitel studio u mostaru i to jedan komad, od privatnih prodavaca jedan komad imao je dove8
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne rade nista apsolutno. Customer support ne postoji, jedni te isti bugovi prisutni deset godina.