Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Je li vise na olx nema slanja kredita? Znam da je bilo nekad davno, je li ukinuto sa v3 ili i prije?
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ukinuto sada sa ovim zadnjim izmjenama.
     
    selvin likes this.
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kupio objektiv za kameru iz Japana, objektiv 45$ a dostava 5$ Fedexom. Evo rezultata.


    [​IMG]

    a i ciganskoj evropi bi me dostava došla 20eura.
     
    iPlay and Reventon like this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajde sto je jeftino, nego jos i ekspresno, za 5 dana sa jednog kraja svijeta na drugi.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Odakle naručuješ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I mene zanima odakle uzimas opremu za aparate.

    Koji objektiv si uzeo?
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    Iz Japana. Trebao danas preuzeti paket al nisam u Sarajevu do Maja. Pa sam morao ih zvati da dostave na drugu adresu, tako da bi trebao sutra kolega preuzeti.

    [​IMG]

    Uzeo Minolta af macro 500mm f/3.5. Trebao mi jedan macro za slikanje negativa sto slikam analognom kamerom. A taman kad sam kupio ovaj, naletio mi bio oglas koji je bio u pola cijene od ovog.

    Samo malo se treba zaroviti, i nadju se dobri dealovi. Barem ovi Minoltini su svakako na jeftinijoj strani.

    Moj savjet ti je da trazis kad otvoris oglas od nekog objektiva, gledaj dole na dnu pod similar sponsored items, dosta ih tu nadjem prije nego kad onako direktno trazim.


    Japanci su mi pouzdaniji. Evo recimo iz amerike sto sam kupio.

    Sta je seller reklamirao.
    [​IMG]

    A evo sta sam dobio
    [​IMG]

    Ova druga je slika iz malo slabijeg ugla gdje se ne vidi jos fungusa. Jer je trazio da mu uslikam da se vidi fungus i broj sa objektiva.
    Srecom ne smeta nikako pri slikanju.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Znaci eBay?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Yup

    Ima i mpb.com, ali njihova evropska skladista ne šipaju za Bosnu :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li jos uvijek cifra do koje se ne placa carina 300KM?
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Da
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Jos je 300KM :(
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Malo brate, otisle cijene u tacku, trebalo bi sada biti bar 500KM
     
    Picoooka likes this.
  14. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nažalost čuo sam da i naši spremaju da smanje taj prag. U HR su nedavno smanjili na čini mi se 50€ ali nisu rigorozni kao naši.
    U zadnje vrijeme mi je 70-80% pošiljki išlo na "otvaranje" da naplate sebi onu taksu.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    22 EUR je limit u Njemackoj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok ima li ko vani da dolazi u sljedecih mjesec dva da mu posaljem lovu da mi kupi nesto :). Poslo sam PM Stviju i Igoru, ako ima jos neko neka se javi :)
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    U Hr je drugačije, oni plaćaju to samo za robu van EU. Tako da taj nizak limit i ne znači toliko. Za DE da ne pričam, šta li moraš naručit a da nemaš već jeftino u DE...

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dams82 and Haker like this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Trebao bih mjenjati bateriju na svom Poco F3. Vec se osjeti pad, i tesko dan preguram.

    Kako danas uopce doci do nove baterije? Mjenjao bih sam sebi, jer nije tesko, a i ne ostavlja mi se telefon negdje na servis, jer mi treba.

    Na internetu mogu naci, ali ne znam kako uopste dostaviti do BiH? Ima li neko iskustva sa ovim?
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tu taksu naplati pošta, carina tj uprava za indirektno oporezivanje nema ništa sa tim.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliko znam ne moze se naruciti jer avion nece da prevlaci litijumske baterije. Jedino da ti na pakovanju napisu drugu deklaraciju, da je maska za mobitel ili jos bolje da upakuju bateriju izmedju dvije maske. :D

    Kad smo kod toga, EU hoce da mijenja zakon o el uredjajima u smisli da proizvodjaci moraju omoguciti laksu zamjenu baterija. Kao sto je bilo na starim uredjajima. Tako da ce morati mijenjati i taj zakon/pravilnik o transportu baterija.