All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imam jedan problem, ako je problem :). Kada je hladno prilikom prelaska preko vecih neravnina tipa lezeci policajci cuje se zvuk struganja sa prednjeg trapa, kako se auto zagrijava zvuk prestaje, ljeti nemam tih problema. Slicno kao u ovom videu. Sta bi moglo biti? Zvuk se cuje vjerovatno kada se opruge na prednjim tockovima vise sabijaju a samo kad je hladno.

    https://youtube.com/shorts/FeR2c6mR76w?si=2WHyOALpIFUcvuok


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam gledao video ali po opisu nosači balans štange mogu kad se balans štanga mnogo pomjeri jer nju povuku Amortizeri preko stabilizatora, a guma hladna i tvrda. To se rješava ignorisanjem dok ne dođu topliji dani.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    dmr and Ekstrauterina like this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok neka struze ionako prestane nakon 1-2 km :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    kod mame se to isto tako dešava imaš osjećaj da će se kola raspast, škripne pravoo
    sinoć kad je išla kući na lezecem se to desi ima sigurno 100m od kuce cuo sam kolko skripnu
    to je samo prisutno kad je minus
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije da skripi vec kao da plastika neka strugne po lezecem, kod mene je tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Plastike, gume se stvrdnu na niskim temperaturama i zato imas te zvukove kao da ce se raspasti samo vozilo.
    Pogotov plastike koje su ljeti mekse i lakse podnose naprezanja i savijanja, dok zimi je druga prica. Ista stvar je i s svim gumicama, kuglavam itd itd.

    Malo pojacaj muziku prvi nekoliko km voznje i uzivaj.
     
    ibran likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije uopste zvuk kao da ce se raspast cijelo auto, ne znam o cemu pricas :) i zvuk se poceo javljat prije 1,5 godinu a prije se nije culo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Uloži šta para u tu oktaviju. Odvezi majstoru.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa nije ovo Alfa sa jeftinim plastikama bolan pa da sve okolo pucketa (znam ja da ti odvrnes muziku zbog toga ) . Octavia je spakovano auto, ako se nešto čuje, to znači pravac majstor.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jos jedna zanimljivost, ako je mokro ili bas vlazan vazduh ne cuje se, samo ako je suha zima :D
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Zamjenila mama
    Gume balans stangli
    Haha radi 15KM da skici auto
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hoće to sa godinama, nabavi lubrikante pa zamaži te manžetne.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Podmazati komplet ovjes vazelinom pa nek se j* zglobovi i krajnice do mile volje
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma necu nista dirat ba, ovih dana se nista ne cuje, i kad se cuje samo prvi kilometar a ako ne idem preko lezecih i ne cuje se nista :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Kvalitetniju plastiku ALFA iz 1990 godine ima nego 95% citave skodine palete vozila trenutno.
    (VW - Skoda, poznati po jefitnoj plastici)


    napisao sam ti, gumice, plastika.
    Selen na lafeti, kugla, ako imas gornja ramena isto seleni na njima, sam lezaj amortizera (gumeni dio) moze skripati tek kad krenes vozit.

    Kod mene je prije 4 godine samo jednog dana pojavio se zvuk kao da udaras od komad lima preko svake male neravnine, ljudi se okrecu kad prolazis.
    Jedan majstor kaze lafeta donja a lufta nigdje (470km je nova), drugi lafeta gornja (200km nova) a sreca moja naletim na pravog majstora, uzme malo ulja u spricu i samo podmaze kuglu (ubaci malo ulja kroz gumicu na njoj) i evo jos uvijek se ne cuje.
     
    Last edited: Dec 7, 2023
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja svaki put kada mjenjam gume napskam onog spreja za zastitu gume po svim dijelovima trapa što ima gumu, možete i ostalo. Nemam pojma pomaže li, svakako ne odmaže a nije ni minuta posla

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    nivla likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jel se ovo meni cini ili su pale cijene auta?
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam za Europu ali u americi padaju kao kruška. Gledam el auta stoje mjesecima a i sve ostalo jedva prodaju. Od njih se sve prenosi na EU.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ja to samo namazem malo uljem, sto bi rekli podmazem i miran.
     
    Haker likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne bi me čudilo da padaju kad sam izvalio sad za auto :)