All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Brat ima W204 karavan, već mislim 5 godina, 250 CDI 204KS, 4 4matic. Koža, intelligent light, elegance paket opreme sa avangarde podvozjem. Bež koža unutra, volan i tabla kao smeđi, ona teget plava. Lijepa baš. On je prešao nekih 60-70k km bez većih problema. Od ne predviđenih kvarova imao je onaj plastični poklopac usisne grane, i mislim da je to to. Automatik je, redovno ulje u mjenjaču i miran. To za bravu, glupo je, ali se dešava ako ostaviš namota volan kad parkiraš. On to pazi da je sve pravo kad ga gasi, da se na mene jednom dobro naljutio kad je vidio da sam ostavio namotano.
    Ima i keyless, gepek na dugme ma dobra mečka. Ne prodaje je još, dogodine mislim da ide na bubanj, i iskreno, ko je kupi, namiriti će se.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa mjerim potrošnju da vidim gdje sam :) da znam na čemu sam. Nije baš da sam ga štedio, da ucicam u neki litar. Čisto me zanimalo trošak puta koliko me došao. Gorivo sam halalio kad sam ga kupio, nek troši, ima na šta :)

    Baš večeras pričamo na kafi sa rajom, i ja i brat nikad nismo imali auto da nam po gradu ispod 9l troši ne znamo taj osjećaj :)
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sta god od njih uzmeš nećeš se pokajati. Ja sam od njih auto uzimao i par kolega. Sve preporuke za Mediteran auto.

    Sent from my galaxy s23
     
    kvaju likes this.
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma trolam te, tu smo da dijelimo kojekakve budalastinje izmedju ostalog, meni je potrošnja trolanje.

    Meni je srce k'o dzamija jer si ti ispunio želju da vozaš tu Mecku, nemaju svi taj luksuz i razumijevanje žene, punice, djece za takve stvari .

    Uzivaj bolan i ne mari za starog trola zeljnog fajta.
     
    Qler likes this.
  5. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    A vozi li neko Opel?
    Planiram mijenjati auto, gledao kod ovih Kramara. 2018, 2019...
    Insignia mi se svidjela, cijene se vrte oko 25-30 000 hiljada.
    Onako, korisničko iskustvo.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opel Insignia Grand Sport, 2.0, 4x4, 78.000km-original (37 500 KM)
    https://olx.ba/artikal/59960766

    Ne znam kakva je, ali ova ti je malo skuplja ali je top. Nova kupljena u bih prvi vlasnik, garazirana..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj stari godinama guli opela :) Dobro auto, za pare koje se traze za njega, definitivno dobra kupovina. Insignia je fin autic, imao sam sluzbenu, moj utisak je da je puno ljepsa nego kvalitetnija :) ali i dalje dobro auto. Smetalo mi je malo vise plastike i tvrdih tih plastika po autu u odnosu na mondea, i tvrdoca (zato je bila stabilnija).
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    "Malo skuplja", 10 000 od sredine range-a sto je naveo :) Iskreno ako bi vec ulazio u ovaj range cijena, ja bih radije nesto drugo. Ali za tu cijenu sto je on spominjao, mislim da je ok kupovina.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ako mu se svidja to je to, ja sam dao vise para za dobro starije auto :)
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma zaobidji Opela skroz, ne razmisljaj o njemu uopste. Smece
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, ne mozes tako... to je isto kao da ja kazem zaobidji skodu skroz, smece neopjevano (sto je moje subjektivno misljenje)... bez ikakvih argumenata. Evo kazem ti, kod mene opel u porodici pa jedno 15-20 godina. Benzinci atmosferci, nikakvih problema, rade kako rade.. A okolo imam bar 4 skode koje su pomijesale vodu i ulje, kojima se DSG raspao, koje su protruhle, kojima su turbine reparirane... svega...

    Ne mozes biti tako iskljuciv.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Insignia A 2.0 CDTI 118kw nikad losiji motor nije napravljen. I zbog toga se citav brend prekrizi. A svaki premium ima tako par losih modela ali o tome se ne prica. Kad ti BMW AUDI MERC trpaju da ti oci ispadaju to je ok. Je to znaci biti cool.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  14. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    U razgovoru sa prijateljima i kolegama glavni savjet je da kupim auto koji ću lakše prodati.
    "Ne kupuj vjenčano auto" , tako nešto.
    Jbg, ako ću pri kupovini auta razmišljati i o njegovoj prodaji.
    Nisam fokusiran na jedan brand, niti na segment auta. Iskreno, najradije bih kupio auto golf kategorije, ali i gospodja se pita. U društvu svi voze ove SUV, uglavnom. Skoro je išla na put sa koleginicom koja vozi Touareg, pa je oduševljena. Ova novija mazda 3 mi se baš svidja, mada je i nema baš u ponudi. Ne znam ni sam, najlakše bi bilo da se fokusiram na jedan model i onda čekam neku dobru ponudu.
    OK, hvala. Ako neko ima neki predlog, iskustvo...
    Pozdrav.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne mora biti slučaj, ali ovisi od ponude i potražnje na tržištu. Ako nešto nije popularno, ti ćeš to i dugo prodavati. A da ubrzaš prodaju moraš spustiti cijenu. S druge strane, imaš neka auta koja za neke specifične popravke ne možeš baš svakom automehaničaru odvući :)
    Ako voliš Mazdu uzmi je provozaj, prodaj, ali isto tako vidi gdje je možeš održavati. Naravno, vjerovatnoća velika da prije ćeš Golfa prodati nego Mazdu 3 :D
    Otac je kupio Renaulta Europu novu u TC Bunjo, redovno je održavao, ko nova bila uvijek. Jedva ju je prodao i za male pare. Možda nije dobar primjer, ali nije jedini slučaj. Polo koji je krš bio, otišao začas. Toliko :D
    Ja sam isto tako Forda Focusa jedva prodao i to zato što otac kupca već je imao Mondea pa zna gdje održavati, ali su bili tvrd orah, 7 dana sam ga prodavao. Dok Audi A3 otišao za dan, rekordna prodaja.
    Možda da pogledaš Škodu Karoq, meni se recimo to dopada za neku buduću kupovinu.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Žene i šljuvovi :rolleyes:

    Nažalost je tržište takvo da je wawwaw i škoda većinom najlakši izbor.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam ovaj stavio jer po meni vrijedi. 70k nek je najveće smeće na svijetu do 250k sa redovnim zamjenama ulja si miran. Auto je radjeno po narudžbi full oprema, po meni vrijedi.

    Ja vozim opela, auto se jednostavno ne kvari, održavanje mizerno. Sad sam mislio uzeti volva xc 70 svak mi kaže jesi li normalan i igrom slučaja nešto mi ispadne i rekoh hajde neće se prodati za par dana jer teško se prodaju i prodade se. Sad imam rupu u srcu, ne znam kad me nesto vise razočaralo :D

    Uglavnom treba kupiti sta se svidja, bježati jedino od auta koja baš imaju neku manu kao ovaj tdi ćuna npr

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U tebe benzin, ovo dizel nece vidjeti 250k bez ogromnih troskova.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakve su ovo izjave?

    Non stop se trubi kako nam dolaze auta sa zapada sa 500k km i vraceni satovi a do 250k ce imat ogromne troskove? A poznato da zapadnjaci ne ulazu u auta?
    Kako naprave onda tih 500k ako se do 250k imaju ogromni troskovi?

    Pa upravo su dizeli ti koji prave kilometraze bez da se raspadaju. Drugo je ono sto neznalci kupe dizela sa dpf pa ga voze na relacije od 400m pa ugasi i opet 400m pa opet ugasi pa hiljade problema. Takvo auto opet ni ne dozivi 250k jer mu derne radilica prije nego predje i 50k km jer ga ubije ulje razrjeđno regeneracijama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A kao ovaj 125kw veliko poboljsanje u odnosu na 118kw, hrpu problema imaju ljudi na niskim kilometrima.