Kućanski aparati! Iskustva/preporuke.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino73n, Dec 16, 2023.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je najvažnije da je velik, da mogu stavljat magnete s putovanja

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To ću i gledati, Samsung mi je okej.
     
    dams82 likes this.
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Vec 8-10 godina i radi bez problema.
    Cijena modela bila oko 1100-1200 ja uzeo za 650 samo radi jedne cake.
    Utikac je bio britanski i morao se prepraviti za nase.
    (imao adapter i koristio tako do ove godine, tek ove godine osjecem vrh kabla i prepravim na nas)
    Jedino sto zaledi donji dio (zamrzivac) jer je frizider stalno pun pa se dosta stvari ostavi u dio za brzo hladjenje i onda se tu nakupi dosta leda pa valja otapati.

    Samsung masina vec 4 godine, svaki dan radi, nikakvih problema, nije inverter.
    Samsung klima ja mislim da je model iz 2010-2011 godine, 1 samo punjena, nikakvih problema s hladjenjem, grijanje malo slabije ali nije potrebno posot ima centralno.
    (Otac sebi uzeo model iz 2016 godine, vec 4 puta je puni i opet ne hladi kako treba)

    Beko susilica (inverter) s nekom opcijom protiv guzvanja (zena uzimala tako da mene nije interesovalo isto prije 4 godine) za sad rad bez problema, jedina caka sto je lose odradjeno filter glavni (gdje isusuje zrak), navuce prasine i svega i onda da ga ocistis ljepota, cackalicom i cetkicom za zube i tako pola sata.
    (malo grublje i pocnes savijati limice)
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Reci ocu nek promjeni majstore i nek mu vakumiraju sistem, neće više nikad poslije toga napuniti :)
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Mjenjao je.
    Po zadnjoj prici kao pogresan plin je nasut i da je ostetio kompresora.
    Isti majstori su ugradili obe klime.
     
    zoi likes this.
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakvi to dunđeri trebaju biti da stave pogrešan plin o_O
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Jbg
    Imas svog majstora i onda ti neko preporuci drugog, dodje, uradi, nakon 2-3 mjeseca gotov nikako ne hladi.
    Ove godine stari punio, nakon 20 dana, kao da samo ventilacija radi.
    (sreca i ne koristi je toliko pa se ne zali)

    Dok kod mene cim temperature pocnu prelaziti 27-28 klima se ne gasi nikako 24 sata.
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    ima li ko iskustva sa bosch stapnim usisivacima, zagledao sam ove 8224 i 8214, 8214 je jeftiniji jer nema brzi punjac i dodatnu bateriju za sta kontam da mi je nepotrebna, privlaci me sto su baterije 18V i sto stvarno ima izbora i moze i za druge bosch akku uredjaje
    a bacio sam oko i na dyson v8/v10 koji imaju ko bolji renome al mi se ne svidja ova varijanta integrisane baterije jer to komplikuje odrzavanje nakon garancije
    ako ko ima iskustva pucajte, moze i neki drugi brend
     
    Last edited: Dec 26, 2023
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja imam Dyson V12 Detect Slim Absolute. Najlakši od svih Dysona, pali se na dugme umjesto na obarač (kod drugih modela moraš stalno držati prst na "obaraču"). Suction power skroz ok osim ako nemate neke debele perzijanere, a baterija dovoljna za usisati stan od 100 kvadrata bez problema.
    Glavni feature je laser koji pokazuje prašinu, žena usisava svaki treći dan i uživa u tom :D

    10/10

    Boschove i Xiaomijeve sam probavao kod prijatelja, Dyson je tri koplja ispred, ali ima i price premium... pa ko voli
     
    nivla likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam uz tv dobio džaba ovaj robot usisivac, prvo kontao šta će mi ali ispostavilo se odlična stvar. Svako drugi dan ga pustim on odradi ja jednom sedmično usisam kuda on ne uspije.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Čuj držat obarač cijelo vrijeme, koja je to glupost. Ja imam neki hisense, na obarač pali i gasi, ima tri brzine usisavanja i led svijetlo na papuči kao i četku koja se okreće i četka prašinu prema gore koja se onda usisa. Brzo jede bateriju, ali može se usisati bez problema cijeli stan sa max
    50% na srednjoj brzini.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Djevojka ima Dyson V8, ne znam koji tacno model, ma vala bezveze iskreno. Da ista kvalitetno vuce, moras ga okrenuti na max mode, na obicnom je to dosta slabije. A kad je max mode ukljucen, puno brze vuce bateriju.

    Ne moze ni prismrditi nekom "klasicnom" usisivacu. A nije placen malo sto bi se reklo, iako eto Dyson kotira visoko.

    Evo ovdje jedan part, testova, ima jos dijelova pa neka pogleda koga zanima. Ja se isto bas iznenadio, ali je istina za Dyson(bar ovaj koji sam ja koristio), dosta stvari samo vuce po podu bukvalno, ne usisa.

    https://www.tiktok.com/@recoupetetragonlfh/video/7308177699695119646?_t=8iX7bSc34tR&_r=1
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samsung i shark su prešišali dyson... Koji je, istina, inicijalno bio najbolji, ali nisu odavno neki upgrade uradili (a cijene ih kao suho zlato). Dobro je to za ovako brzinski usisati, ali nemaju oni snage za neko ozbiljno usisavanje (mada je i sve manje potrebe za tim, sve je manje tepiha i sl.) ali pošto se lako upotrebljava, tjera te da cesce koristis pa u konacnici efekat bude i bolji, manje prasine
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam jednom kupio Samsung usisovč i nikad više. Nekad prije 8 do 9 godina platili. preko 200 KM, što je za taj period bila pravo fina cifra. To smeće od prvog dana nije valjalo, a u roku dvije godine je bio za otpada. Izgurali smo s njim jedno 5 godina na silu. Kupio Karcher WD3 koji je svemirski brod za Samsunga.

    Tako da što se mene tiče od Samsunga samo telefon i televizor može doći u obzir. Kućanski aparati nipošto.

    PS. roditelji su imali loše iskustvo sa Samsung mašinom za veš također, nije samo usisivač kriv za ovu reputaciju :)
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    ma svjestan sam ja da ne vuce ko obicni, imam karcher t10/1 koji vuce ko lud, medjutim mala djeca i mrsko mi to stalno izvlacit jer stalno prave nered i ima potrebe da se usisava vise puta dnevno
    samsung obicni usisivaci sa posudom su kriza
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam. poredio. obični Samsung usisivac da Karcherom. Štapne nisam koristio.
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    I mi smo svojevremeno razmisljali o stapnom usisivacu. Ali sam citao da baterija na maxu ne moze dugo izdrzati. Ko zeli velik' stan temeljito usisati, podove, tepihe, trpezarijske stolice, seciju, paucinu, itd, tesko da moze biti dostatno.

    Na kraju uzesmo Miele C3. Max jacinu skoro da nikako i ne koristimo, toliko jako vuce, da bi brzo nabili podlaktice k'o Popaj :D
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni treba nesto za usisati veliku kucu, evo sad imam Samsung 1800W iz binga, slabo vuce skroz. Prije toga Rowenta neki cini mi se 750W, smece nevidjeno :D
    Radi ekologije uzeh onaj s posudom da samo istresem, ali izgleda nema takav da valja :D
    Ovdje u tuzli roditelji uzeli Philips 2200W skida i boju s tepiha.
    Tako da mozda taj ili Karcher radije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    karcher t10/1 je zahmetli, moras namotat kabl i te gluposti, za na brzinu kontamo stapni, a ovaj nosch npr tu ima prednost s baterijama jer u 8224 dodju dvije 4ah
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pošto je mrsko to razvlačit stalno po kući svi usisavaju rjeđe, ali duže. A kad imaš ovaj na bateriju svako malo usisa neki dio stana i i vraćaš u bazu na punjenje, uvijek ima dovoljno baterije za usisati.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk