All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da 4 cilidra, moja greška.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa tako je sa bilo čime materijalnim, dosadi da je ne znam ti šta. Tj nije da dosadi, nego se navikneš i ne bude ti više posebno, izgubi se onaj osjećaj euforije i zadivljenosti. Zato ovi bogataši po 10 auta kupuju. Zato imaš Pikea koji vara Šakiru dok milioni uzdišu za njom itd.

    Zato po pitanju auta kupiš neko od a do b i ne bude ti posebno ni na početku a kamo li nakon 2 godine :D
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Last edited: Jan 7, 2024
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Karoq ti je na bazi VW T-Cross, jos su to relativno nova auta tako da ih nema losih, kome odgovara velicina. Kamiq ti je na bazi T-Roc, a Kodiaq na bazi Tiguana.
     
    Reznor likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Obrnuto. Kamiq je manji, on je TCross. A Karoq je TRoc.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, obrnuo sam. Uglavnom po meni su to ok auta. I Seat ima u svojoj ponudi ekvivalente tih modela.
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    jaran ima kamiq 1.0 tsi kupljen polovan star 7 mjeseci, nije lose auto al mu fali opreme, on se ne zali, crkla mu svjecica bila onda kad sam pisao da mu je javljalo gresku na nekom od cilindara, i za moj ukus prerano promijenio kocione diskove na novom autu na 50k km, za plocice nije cudo al za diskove jeste(moze bit da je do stila voznje)
    gepek je premali na kamiq, mozda da sam manji vidio u ignisu
    za moj ukus sjedista su neudobna, sto je valjda karakteristika osnovne opreme
     
    Reznor likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ja bih prije rekao ovako, kamiq je fabia, karoq octavia, a kodiaq superb...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Karoq bih i razmatrao, s tim da bi isao barem 1.5 TSI ili 1.6 TDI sta vec ima u opciji :)
    Gledam maloprije, malo je kraci od Q3, sestra bi to mogla voziti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. kio

    kio Komšija

    Izvini za digresiju Reznor.

    Za sljedece auta supruga isto hoce SUV, od kako je vidjela Rav 4 (hibrid) to je zapikala. Imalo smo ranije MPV, i njena glavna vodilja je lakoca ulaska i preglednost, i za to se slazem. Ali sve ostalo je u prednosti karavan. Od lezanja na cesti do ekonomicnosti.

    Ja vise gledam: Passat/Super karavan, ili A6 Allroad.

    Cijeli svijet je zaludjen SUV hypom.

    On topic Reznor:
    Jesi razmatrao A4/A6 allroad?

    Edit:
    Renault Captur bi bio dobar za tebe.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne bih renoa ni pod razno :D
    Mozda je sad i dobar ali to bi za mene bio downgrade prilican, a i ne svidja mi se ni izgledom
    Opet kazem, trazi se manji auto s automatikom, ne zbog mene, jer ja bih jos i veci. Ali otom potom, vidjecemo kako se stvari budu odvijale.
    Druga opcija je zamijeniti pola za nesto sto ima automatik.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa jest to. Nego eto po nekoj klasi kad se poredi prema vw to je otprilike tako. Iako mislim da je troc stepnica iznad karoqa. Barem onako po real feel-u :D I octavia mi je stepenica iznad karoqa. Nije mi karoq otavio utisak nikako. Doduse svaki sto sam dosad gledao je bio u nekim baznim opremama pa mozda i to.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma meni Karoq ruzan brate :D Mogli su to dosta bolje uraditi.

    Kao savjet, Volvo XC 40 automatik i cucemo se za naredni period.
     
    dams82 likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene u društvu svi se naložili da predju na suv. Kako ko kupi tako se razocara :D sad samo kukaju, valjda očekivali da ga mogu valjati po krivinama da će bolji ići manje trošiti a ono sve suprotno :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je samo dokaz koliko je raja potrosacko stado. Sta nam se plasira mi to zgrabimo i zvacemo svejedno sto zube polomismo.

    SUV lakse uci i izaci i preci preko potoka. Sve ostalo minus velikim slovima. Ajde to uci i izaci je lijepo mada nama jos uvijek prilicno mladima nepotrebno,to preko potoka uradis jednom ili dva puta u toku vlasnistva znaci ni to nije neki plus.


    Sta je onda istinski plus? Sigurnost? Mozda u odnosu da ove male automobile ali ako svi predjemo na SUV onda smo opet na pocetku.

    Elem izmisljaj nove trendove i uzimaj ovčicama pare i tako u krug dok se planeta okrece.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nemojte tako, cut ce vas @selvin :eek:
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Idi se ba vozaj 2000km da ustedis 100 eur na avionsku kartu :D
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    15 dana rent-a-car dzaba daju, tek se od 16. naplacuje.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam poslom bio u Austriji 10 dana i dobijem Seat Ateca, 1.5 benzin. Oprema je bila full, bukvalno, max sve sto je auto moglo imati. Nije bila losa, ne volim SUVice pogotovo, ali novo auto, od opreme imala sve. Bukvalno sama vozi... Neki dan rodjak kupio ovdje novu, 2.0 benzin, ali tanka sa opremom ko baslija... Dva svijeta razlicita auta..
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šta mislis Dino, dam ovu svoju i 11.000 KM. Jel se isplati.
    Prvi vlasnik kupljena u BiH 120k prešla. 2019 godište
    Samo ovaj 1.0 TSi mi nešto šuhveli, ali meni ne treba više snage.
    https://olx.ba/artikal/54908519#
    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 7, 2024