Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Stav ti je, "niđe veze".

    Polaziš od nas, foruma i slično što je totalno pogrešno.

    Kreni od starije osobe, osobe koja ne zna to čačkati, osobe koja to ne želi, ili osobe koja je informatički nepismena. A u isto vrijeme koristi 4g,wifi,facebook, viber, whatsapp, kameru, google drive.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ko kuka to si onda ti zbog kojeg i jesu tri stranice :) Dođu ljudi napisu ne odgovara im Xiaomi, eto advokata da ga ubjedi da je u krivu i tako za ama baš svaku osobu :) Hajde, uvijek ima istomišljenika na klixovom forumu, eto nek je on po mjeri :)
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hajde nadji jedan moj post da dokazes ovu glupost koju si ponovo napisao ?Gdje sam ja koga ubjedjivao da koristi Xiaomi ?
    Evo molim te ?

    Dakle,prica je kako imaju reklame na telefonu,ja DOKAZAO da se iskljuce za 3 sekunde i NEMA VISE REKLAMA.
    Ti sada dokazi suprotno.
    Evo cekam...
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prvo trebaš s razumijevanjem pročitati to što si boldirao pa ćemo pričati o dokazivanju.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Izgleda da na ovom forumu ima puno vise "informaticki nepismenih" osoba nego bi se to na prvu pomislilo.

    A ovo sto si napisao o tim nekim "osobama"...ako ne znaju nista od toga koristiti,onda ne znam ni kako znaju napraviti FB nalog,gmail,wapp i ostale stvari,koje su u odnosu na ovo "nuklearna fizika".
    Iste ove stvari mora raditi i na Samsungu,Huaweiju i svim drugim telefonima...da ne pricam o iPhoneu, i svim ostalim servisima.
    Dakle sami sebi skacete usta...predstavljate Xiaomi kao neku crnu ovcu a svi proizvodjaci su slicni kao jaje jajetu...samo sto neki od vas iz nekog razloga se pravite slijepi.
     
    Ajdin87 likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Od takvog "kapitalca" kao sto si ti,nisam ni ocekivao bolji post.
    Odjavljujem se iz ove rasprave...svjesni ste da mlatite praznu slamu i pisete gluposti...sramota za ljude u godinama.
    Mene bi bilo sramota napisati da ne znam kliknuti na dva gumba da nesto upalim/ugasim a to ovdje izgleda vise nije sramota.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja evo priznam nisam ni pogledao u ovim podešavanja da ima da se ugase reklame. To ću uraditi maloj na mobitelu sutra. Al nije mi vala ni palo na pamet da to tražim. Fakat mi je drago da ima ovo. Nije moj telefon pa me nije ni tangira li toliko nego kad ga uzmem da joj nešto podesim tad me iznerviran to i čim ga vratim zaboravim :) vjeruj sad ne čačka ništa što ne moram. Službeni laptop mi ima samo ono šta sam dobio out of the box, nisam ni jedan program snimio sebi... Na kućnom desktop ne sjećam se kad sam podloge promijenio a ne šta drugo.. Jednostavno posao mi je ubio dosta volje za tim stvarima...
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma standardno pretjerivanje na forumu. Nekad davno kovao se Windows i Nokia u nebo a telefon haj ok al os smece nevidjeno. Zatim pixel os cist vanilla ma nema leti savršenstvo uzmem pixel 7 pro koji je tad bio 900€ nakon Poco x3 isti qrc ko i miui samo kamera bolja 5x i baterija odron i telefon 5x skuplji, obrisao sve smece sa nekim Xiaomi toolsom na Poco x3 evo i sad taj Xiaomi kod oca radi ko singerica. Zatim ios n1 evo sada se svrsava na Samsung nema dalje ja kad sam koji god Samsung imao pun bloatwera. Kad se sjetim onog bixbya lol. Ljudi tuse exynos po većoj cijeni al to je ok bitno da je Xiaomi smece i skup. Jaran uzeo neki Samsung a serija nakon istog poca x3 i radi sporog fingerprinta nakon samo sedmice vrati se na neki novi jeftiniji poco na kojem fingerprint radi savršeno lol.
    Uglavnom kad dodje vrijeme za upgrade sumnjam da cu slušati ovdje savjete jer se pretjeruje iz jedne krajnosti u drugu i svaki put ste me zajebali.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Od Poco X3 NFC vise nisam uzimao Xiaomi, a gasio jesam, pratio uputstva na XDA i putem ADB, a to sam isto probao prvo, ugasi se pa se vrati opet nakon nekog vremena :D
    Mozda je sada sta drugacije u odnosu na prije.
    A to opravdanje za reklame ne pije vode, nijedan proizvodjac ne bi trebao servirati reklame u nesto sto je korisnik platio vec, mislim, zasto mi sistemska aplikacija uopste treba imati reklamu, posebno nesto tako jednostavno kao sto je MP3 player?
    Da ne kazem da je Xiaomi jedini eno dodje mi neki update na Philips TV i poceli neki popupi da iskacu :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    :D
    Evo debilan primjer na Samsung telefonu,vezano za taj Bixby,koji je gori neko reklame na Xiaomiju.Out of the box,na dugme za paljenje i gasenje telefona/ekrana,aktivira se bixby i ne mozes skontati kako da resetujes/ugasis telefon.I evo ja cu sada dati Samsung telefon bilo kojoj osobi,i zamoliti je da mi ugasi telefon i nece znati niko.Jer kada je bixby upaljen na power dugme,moras pritisnuti i power+volume down i drzati i onda ce se pojaviti menu za resetovanje/gasenje.
    Rjesava se tako sto odes u postavke i prebacis na power menu.
    Ja nekada ovo zaboravim i kontam se kako ovo ugasiti a kamoli da bi ovo znao neko "stariji",kako to neko pise ovdje.

    https://www.bing.com/videos/rivervi...F442C2D58E970BFD73F9F442C2D58E970BF&FORM=VIRE

    Ima toga milion i kod Appla i kod svih,mrsko mi pisati o tome,pun je net tih glupost ali opet ponavljam,ovdje se radi o pisanju potpunih gluposti od osoba starih po 30-40 godina i ono dramljenja oko nekog gumba on/off.
    Iskreno,meni je to neshvatljivo.

    A ja niti sam kome napisao da koristi ovo,niti ono...svako svojim novcem neka kupuje sta zeli,ja samo ne volim glupu i nerealnu pricu,koja ne pije vode i uvijek cu braniti istinu.
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    al evo nije mi niko odgovorio kako to da mobitel koji u svoje vrijeme kosta 600-700km u prodaji poco f3 nema dual active standby a dual sim je, dakle ima covjek dvije kartice u sluzbenom telefonu kad prica na jednu dobije sms od bhtelecoma po zavrsetku poziva da ga je neko zvao na drugi telefon a taj koji ga je zvao cuje “birani pretplatnik je trenutno nedostupan”
    ovo radi na huawei p10 lite, ali ne radi na poco f3

    i ne kazem da je xiaomi los, samo ja necu out of box da instaliram nikakav adguard vpn, necu da podesavam da nema reklama, znam da to sve moze, slicno je bilo nekad sa onim otkljucanim telefonima sa o2, vodafon i slicnih mreza gdje je dolazilo predinstalirano njihovo smece, pa modifikuj nov telefon da to smece ne vidis, eh to mi je mrsko radit i rado cu platit telefon na kojem sve radi kad ga otvorim i upalim onako kako ocekujem
    npr huawei i sad ima modela koje bih rado posjedovao al mi se ne da hakovati da imam gms da bi mi glovo radio
    isto tako xiaomi je skup danas da bi bio u razmatranju, solidan telefon 600-700 km, kad dam toliko mogu jos 100-150 da dobijem nesto sto ne moram dodatno podesavati da nema reklama ugradjenih direktno u opcije mobitela
     
    nenji_avero likes this.
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel sad novi Samsung dodje bez bloatwera?

    Btw adguard ako ne upalim dodju reklame i na pixel tako da to nema veze sa sajomijem.

    Fala bogu sajomi je pomeo nizi segment prijašnjih godina pa sad mozes tu birati koji ces telefon jer su i ostali skontali da flagshipovi ne može svako kupiti.

    Ima raje kupuje masno Ajfon 14 i uziva na 60Hz
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nemam neki stav, meni isto sranje, ali mi nije jasno sta se pokusava ovom komparacijom, zaomi realno bolji telefon po svemu :D
     
    Ajdin87 likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bude nekih predinstaliranih aplikacija opet,ne puno ali bude ...neke se ne mogu obrisati nikako.
     
    Ajdin87 likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne znam sta je to sa stand by...ja cesto imam dvije kartice u telefonu i nikakvih problema nisam primjetio...e sada ne znam je li me kada ko zvao u isto vrijeme na obje ali nikakve SMSove nisam dobijao.
    Mozda sta u postavkama SIM kartice nije nastimano...ima ona opcija da se resetuju mrezne konfiguracije pa neka to proba.
    Ja neki dan maminoj prijateljici morao to resetovati...naima,ugradila u auto onu veliku android navigaciju i povezala telefon (samsung A03) i radilo joj normalno preko BT,pozivi i sve i odjednom prestalo,telefon uopste nije bio konektovan,niti ga je navigacija vidjela kada trazis BT.Ja to resetujem i odmah rijesio problem,BT pronasao telefon i povezalo se.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zar se nisi odjavio :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  17. selvin

    selvin Moderator

    Slusao si pogresne ljude :D Treba procijenit ko je fan boy :D a bas windows/nokia su pricali fanboys, jos uvijek su neki na forumu aktivni. Isto i za pixel. Uzmu ljudi i hvale da opravdaju svoju kupovinu.

    Za Xiaomi diskusiju, koristio sam 2, oba poprilicno jeftina. Novi su bili po 400-450KM u tadasnje vrijeme. Za te pare bili odlicni telefoni. Sad je vec potesko naci ok telefon za te pare, pa je to zapravo 600-700KM budzet. Otisle cijene kao i za sve drugo. Iskreno ne bih ni ja dao veće pare za xiaomi, ali ako kupujem budget telefon svakako da bi ih razmotrio. Osim Samsung A34/54 i slicnih varijanti, Xiaomi telefoni nemaju nikakvu posebnu konkurenciju na nasem trzistu u tom segmentu.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To za standby, mozda jednostavno fabricka greska, vratis na garanciju, ali prije da ce biti da nije global, nego verzija za drugo trziste
    Adsguard ti treba i na samsungu, ne kontam sta se to spominje?
    Koristim samsung, ali vala da je nesto vrh, i nije, kosta previse, poceli su ko nvidia da daju upgrade, nek se ebu, izgleda da cu preci na iphone nakon evo punih 13g androida jer me ne privlaci nijedan. Nadao sam da ce s24 napraviti neki pomak, a ono s23 super ko' 4080
    Mene od xiaomi odbija debljina telefona, to mi je glavna mana. Jedini sljamsung s serija ostala tanka (ali su usrali display, ne dam pare za downgrade, evo jedino pozitivna promjena sto su vratili na s24+ qhd) a ultra mi opet predebeo telefon, jednostavno nema u pinudi sto ja hocu a to je vrhunska kamera i display a debljina ispod 8mm.
     
    Last edited: Feb 1, 2024
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prije kupovine dobro pogledaš. Ja pixela nisam kupio radi baterije a rado bih ga koristio da su stavili bolji chip.

    Samsung je prije bio najgori što se bloatwera tiče i njihovog skina, u medjuvremenu su postali najbolji. Radi odlično, gotovo se sve moze obrisati ili disable, a update stiže gotovo kao na pixelu.

    Sve je to isto stanje. Samsung samo S seriju pravi, ostalo im radi firma kineska koja sklapa i sve xiaomije i ostale kineske telefone, bukvalno se rolaju na istoj traci.

    Danas kada kupuješ telefon gledaš koji je chip unutra, kakva je kamere, baterija i software, koji je logo tj koji brend koga briga.
    Sada kada su predstavljali s24 hardware se nije ni spominjao, samo sta imao novo sa software strane. A tu ce ti kinezi još dugo kaskati.

    @zippoo znaš kako stariji ljudi sve to podese? Nikako kralju, zivkaju me svako malo, misliš da znam svaki ovaj telefon u dušu tek tako i sto mi je hobi da se zajebajem oko xiaomija i samsunga.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Cekam tebe da prozboris jos koju Njegosevu...pun si bisera na ovom forumu.