Kućanski aparati! Iskustva/preporuke.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino73n, Dec 16, 2023.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    aNaToMiC ! likes this.
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Baš sam ovaj i otvorio bio i razočarao se kad sam vidio visinu :D Ne može hebeš ga, iznad frižidera ima kuhinjski element :D
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima na drugim sajtovima 186cm verzija za 1270
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Sad ne mogu da sjetim za garanciju, tv je sigurno bio 5,a za frižider se ne sjećam, dvije je baš malo. Na inverter kompresor je 10 bilo, ima naljepnica.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sebi ladičar tražim, ovaj moj je kraju, i upratio sam neku novu marku Lord, prodavač objašnjava kao da je to neka podmarka Bosch-a, i uspoređuje mjesta naljepnica, font, serijske brojeve, i ove neke sitnice u samom izgledu aparata stvarno jako slični Boschu, i pokazuje mi ovaj Lord je Made im Germany, a Bosch mislim Belgija da je bila :S čisto da bacim bubu, pogledaj ako naletiš na taj brend. Ja još sebi nisam kupio, ladicar me zeza sa naglom promjenom temp, sa -17 spao na -2, pa idući par dana bio na -2, pa se počela penjat temp po -1 svaki dan, eno ga na -6 stoji ima 7 dana, pa neznam jel kraju, ili se pravi pametan. Čekam da crkne. Brand Libher


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. ibran

    ibran Aktivista

    Zmijeni termostat.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo dobih upravo Rovus Storm Vac V3 stapni usisivac
     
    dino73n likes this.
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Pozdrav,

    Imate li kakvih prijedloga za kafe aparat?
    Trebam uzeti u firmi, a nećemo radi pet ljudi da uzimamo sad nešto od milju i kusur.

    Radnici su se izjasnili da im je draže na zrna ili mljevenu kafu, nego instant ili kapsule, pa eto - dajte mi kakvih prijedloga please :)
     
  9. selvin

    selvin Moderator

  10. dams82

    dams82 Komšija

  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nakon 19 godina, crkla je ugradbena pećnica. Apsolutno ne daje znakove života.

    Malo je i zastarila izgledom pa ne želim da popravljam, vrijeme je za nešto novo.

    Koju marku gledati, gdje uzeti? Da li ići na ovu kombinaciju sa ovim pločama, kakve su za održavati i koristiti?
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    beko da nema kruga dole vec klasicni grijac
     
  13. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    I ganjaj ko daje duzu garanciju.

    Meni nakon 4 godine na samsung masini za ves poceo zezati programator, tesko promjeniti program (ne ufati svaki put kad se okrene dugme), nadjem garanciju i vidim 3 godine (masina uzeta 2020) reko istekla i onda slucajno presaltam papire i nadjem da sam srecom registrovao proizvod kod samsunga (na stranici) i dobio jos 2 godine.
    Nazovem Kim-tec, kazem sta je problem i odmah iduci dan svrati neka firma koja je zaduzena za samsung na Tuzlanskom kantonu, radnik pogleda i samo zapisa NOVA MATICNA, kaze da ce naruciti i kad dodje mjenjaju.

    Iznenadilo me kako su brzo reagovali.
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sma kupio Beko kombinovanu perilicu/sušilicu (zbog manjak prostora). U 5 godina garancije sam imao 8 servisnih naloga. Bježite od te kombinacije. Čekam sada da "crkne" skroz i da kupio odvojeno.

    @AggressoR sam da pozdravim ovog "momka" kojeg jakoooo dugo nisam vidio. :D
     
    Last edited: Mar 17, 2024
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ja nisam čuo da je neko zadovoljan tom kombinovanom mašinom sa sušilicom...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zvisi, kod mene je bila Indesit kombinovana, jedino sto sam mijenjao su cetkice motora i plasticne lopatice u bubnju.
    Na kraju je zamijenio jer nam je dodijala, a koristili je 10 godina.
     
    Last edited: Mar 17, 2024
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod roditelja kombinovana LG s Direct Drive i 10.5kg/7kg pranje susenje, komande na touch i ima i onu svoju aplikaciju. 10 godina garancije pise na njoj. Takodjer kod mene je isto LG ali samo perilica 8kg, kupljena na akciji u Bingu. Zasad nemamo problema.
    Prije ove LG kod mene bila neka stara Zanussi, slabo vukla vodu, par puta mijenjao crijevo, nakupi se taloga nekog iz vode (pijesak ili sta vec). Mogla je ona jos, ali puno vode je vukla, i dugo trajao svaki program. Ovo brzo pranje od pola sata je super stvar.
     
  18. ibran

    ibran Aktivista

    Te Zanussi su se nekad sklapale u Biri u Bihaću, ali davno oko 2005
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    I ja mislim da imaju veze, otac ima takvu zanussi iz te generacije, ali sve mi se čini da je to sve dolazilo sklopljeno iz Turske, samo ime različito na prednjoj strani.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    dams82 likes this.