Kućanski aparati! Iskustva/preporuke.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino73n, Dec 16, 2023.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ja koliko sam primjetio, uglavnom je jeftiniji od provjerenih i sigurno kvalitetnih ekvivalenata.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zavisi, nutribulet je oko 200km što je daleko od najjeftinije. Moji su ga imali, naravno pokvario se, ja im kupim voxa za 60km eno ga i sad radi.

    Što se tiče brendova definitivno teško ima smisla plaćati brend ime pored kineza koji prave podjednako dobre stvari. Svakako se sve sklapa u kini, ljudi vidjeli kako, sjontali, pokrali i krenuli praviti.

    A testovi su definitivno plaćeni, šta vidiš po recenzijama ne treba vjerovati posebno ako in je posao recenziranje uredjaja.

    Eno tetka kuka poplivalo kupatilo od mašine. Kako rekoh čini se juce je kupila. Kaže tri godine, guma popustila vrata na onaj tuch bullshit curi ne možeš otvoriti. Bosch mašina

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Neko čija supruga radi kolače komercijalno u kućnoj varijanti mogu reći da je kenwood broj 1. Imali smo raznih miksera i robota ali kad smo kupili kenwood kmix radost je došla u našu kuću, poslije smo kupili još jedan jeftiniji kenwood, nije kao kmix, malo više je plastičan ali i na njemu se vidi da je kvalitetniji od mnogih drugih. Prije smo imali i tefal koji je bio dobar, ali ni blizu kenwooda. Delimano nisam nikad volio i uglavnom izbjegavam da uzimam u obzir kad kupujem, najviše zbog debilnih reklama. Od njih jedino može proći set toplih zagrljaja

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 4, 2024
    IdeMedoSumom likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da hoće moja raditi kolače nako :)
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Počni da hvališ u gostima kolače, vidjet ćeš kad počne praviti

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  6. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Problemi mrsavih ljudi :p
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Te probleme nemam :D
     
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kod nas je Multione. Mijesi tijesto, mixa sta god treba, sitni, renda, melje, reze suhovinu/mezu. Jedina "mahana" mu je sto nema neku zastitu na mjestu gdje se one spirale ubacuju. Pa kada se veca kolicina tijesta mijesi (veca od propisane), dodje tijesto do vrha i zabije se u onu supljinu. Morat cu nesto improvizovati.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Kod nas je ovaj drugi multione, došlo bruka onih dodataka, a kmix je kombinacija aluminija i željeza, težak, jedva se pomjeri

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam dva ta kotura ,od 25m i 50m ali ne koristim po kuci...nekada ako treba sta busiti ili tako.
    A usisivac ima svoje kablo oko 5m duzine...sasvim dovoljno a samo pritisnes papucicu,samo se uvlaci...tako da kod mene nema tog nekog izvlacenja,razvlacenja,namotavanja itd :D
     
    Reznor likes this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne treba ni meni srecom, jer imam svugdje uticnica dovoljno, ali dobro dodje za druge poslove oko kuce npr trimer za lisce i sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    evo nakon prvih nekoliko dana bosch bcs711a unlimited se pokazao dobrim za usisavanje iza djece, najveca mana je baterija od 3Ah pa smo narucili jos jednu od 4Ah i to bi trebalo biti taman za slucaj da citav stan zelimo usisati odjednom mad atad svakako ide pravi usisivac u akciju
    za 499 km mislim da nije fula
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Odličan, kod Bosch je dobro što koristi iste baterije za sve akku alate, lako dostupne. Kompatibilne koriste i wurth alati na baterije. Mogu se naći i polovne lako...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    nivla likes this.
  14. nivla

    nivla Komšija

    hvala za ovo za wurth nisam znao, nasao sam power for all 4Ah za 100km novu pa taman ce biti
     
    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Da, 18v sistem je isti na wurth i Bosch.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    s tim da ovaj 18v nije isti konektor ko na bosch profesional
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja imam 2x 4.0Ah za busilicu, vise stoje nego sta rade :D
     
  18. nivla

    nivla Komšija

  19. dams82

    dams82 Komšija

  20. nivla

    nivla Komšija