Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisam nigdje napisao koje maskice da drugi nabavljaju, zar ne? Samo svoje iskustvo sa tim i svoje mišljenje :)
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja uzeh spigen za pixela dobar telefon ko nov nakon vise od godine kosta mozda 15ak eur. Staklo uzmem na amazonu 10 eur 2 kom i to mi bude godinu dana max pukne jbg vise para za to ne dam :D

    Prije 2 god ispadne mi redmi note u originalnoj maskici sto dodje znaci mrtva socijala dok sam se spustao biciklom 50-70kmh :D jaran sreca bio iza inace bi ga tesko nasao. Znaci kad sam vidio halalio reko nema sanse staklo zastitno smrskano na atome. Skinem to staklo i futrolu telefon ko nov evo ga i dan danas perfekt radi :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ja ne nosim maske za telefone odavno. Ako ispadne, Boze moj. Nije mi se dosad desilo, sto ne znaci da nece. Ni maska nije garancija da se ne razbije, ipak je glavni dio za ostecivanje nezasticen i kod maske. Ljudi gledaju telefon da je lijep i onda ga stavi u gumene gace. Pa sta mu gledas onda dizajn kojeg djavola...
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    A nes ti dizajna svaki telefon ko jaje jajetu lici ima 10 god :D
    Meni je bitno da radi fluidno i da je hardver dobar briga me za dizajn. Evo nesto kontam mislim da nisam nikad razbio telefon a nije da nije ispadalo.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zbog cega?

    ja evo nosam za Pixel 7 pro masku s aliexpresa, 3 marke kostala
    https://www.aliexpress.com/item/100....order_list.order_list_main.27.2b7f1802RFHdWu

    maska ekstra udobna, dobar grip imam. stiti sve strane, ukljucujuci i dio stakla sto strsi od kamere.

    i sta ce mi vise od toga? guma kao i svaka druga. nece se raspasti.

    a i ne sjecam se kad mi je telefon ispao iz ruku.

    ja nisam osoba koja gleda da ustedi svaki fening, ali nisam ni osoba koja ide u krajnost.

    nanosao sam se raznih maski, i vidio sam da u mojoj licnoj upotrebi, stvarno nema potrebe za necim skupljim.

    vidjao sam kod drustva sto nosaju one appleove silicon maske na iphoneima, kad su mi rekli koliko kosta, ja kad se nisam izvrnuo.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Maskica se mora nositi zbog gripa...telefoni su preklizavi i meni neupotrebljivi bez maske.
    Ima kvalitetnih a jeftinijih...ostali izgradili malo jaci brend,pa klepaju na ime,nema ta cijena veze sa kvalitetom.
    Ja za ovaj sadasnji kupio masku od nekog lika iz Tz,prodaje te maske,ima onu kao zastitu za lece kamere,jer originalna je imala samo rupu a i unutrasnjost je presvucena onim kao nekim platnom,pa ne ostaju one fleke na staklu,kao kod najjeftinijih silikonskih maski.
    Padao mi je telefon par puta,ono sklizne ,evo sada se malo i boja pocela sa rubova skidati,ali su joj 2 godine tacno a nema nikakvog hodanja ni nista...telefon je bukvalno nov ispod.
    E sada,ove skuplje,moguce da imaju neki ljepsi dizajn,pa koza,pa neki skuplji materijali i to ce naravno podici cijenu ali opet 100+ KM mislim da necu nikada dati :D

    Ali originalna Apple maska,silikonara naravno ,po 180 KM hahaha
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Mnogo stvari je precijenjeno, ali svi gledaju samo koliko košta sama proizvodnja, a niko ne gleda koliko je neko potrošio na inovacije, testiranja, inženjere da se nešto proizvede. Ja iz zeze ovo zovem gaće za telefon , a nisam ljubitelj riječi maskica, odmah mi pada na pamet kako neko to doživljava kad "odjevni" predmet za telefon, obično sa nekim printom na sebi, a to uglavnom ne pruža skoro nikakvu zaštitu nego samo mjenja vanjski izgled uređaja.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Spigen je sweetspot kada su u pitanju zaštite za uređaje.

    Premium kvalitet a cijena pristupačna.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Imao sam ja dvije gumene, to je klasika boljeg kvaliteta, ali recimo nije mi se dopalo na crnoj što ima neki premaz koji se brzo počeo guliti, a transparentna klasično požutila kao i svaka druga. Inače nisu loše uopšte i nisu bile skupe.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ja na flip3 stavio oklop, nosio pola dana i skinuo. Telefon 2x ljepsi i 2x ugodniji za koristit bez tih gaca.

    Da vas vide ljudi u Apple-u koliko trosite love na te maske, a oni ulazu bruku para da telefon lijepo lezi u ruci i jos vam to i naplate :D

    O unistavanju izgleda da ne pricam, jer je ko fol to nebitno odjednom. I jos jace, gleda se je li nazad staklo, aluminijum i slicno i onda stavi gumu od 3KM na njeg. Jos i biraju i boje i onda ide crni kondom preko.

    Postoji par vrsta maski koje su ok za stavit na telefon, da ne narusis puno ni izgled ni lezanje u rukama, ali na one gumene i silikonske se osipam.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam kupio Caseology masku koja je Spigenov brand. Prezadovoljan. Silikon i to grippy al ne previse, i ne lijepi se prasina iz dzepa. A evo i nakon dvije godine, ko nova. Samo sto nisam uzeo onu sa magsafe, to mi je bila greska. Pa sam poslije kupio jednu Nillkin prozirnu, sa magsafe, nekad ih saltam.

    Inace masku nosim zbog gripa. Nema sanse nosit ovaj iPhone 13 bez maske, preklizavo je to.

    Staklo stavim u principu zbog oleophobic coatinga, da ga ocuvam, jer kad zamijenim staklo opet dobijem taj feeling novog.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja zadnji put nosao telefon bez zastite dok je Lumia 1020 bila aktuelna :D

    mada doduse, to je bio telefon u plasticnom kucistu plus imao je onu grbu pozadi sto mi je sluzila kao grip da ne isklizne telefon. vjerovatno najudobniji telefon koji sam ikad imao.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Smeće koje se raspalo isto kao i da je neka kineska. Kupio je za Ipad 150km plaćena, svi rubovi popucali koliko su dobru plastiku stavili.

    Evo baš gledam,.ova silikonska što sam kupio za telefon je vjerovatno fake samsung jer org košta 40 eura :D kladim se da je identicna, običan silinom unitra obložen platnom, to sigurno vrijedi 40 eura



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ha jbg, meni je 13 pro max uzasan bez maske. Ostre ivice i jako klizav.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma silikon je dovoljan osim za specificne uslove.. I ovih od par dolara se moze naci pravo dobrih. Meni je bitno da je sto tanji, imam neku mat crnu tanku sa gripovima sa strane, nosim otkako je izasao s20+ i drzi i dalje, bila je je mozda 5$.
    Sve je i krenulo naopako kako su poceli furati staklo na zadnjoj strani, jednostavno preklizavo. A vjerovatno su i namjerno, da se ima sta razbiti, meni je daleko bolji osjecaj dodirivati metal nego staklo. Bilo je i plastika sa dobrom zavrsnom obradom, ali jbg, to je jeftino za promijeniti, ne isplati im se :D Dok je motorola bila konkuretna po spec ja sam nju dugo furao, nazad bio kevlar pa na iducim modelima neke alu legure, a debljina 6mm - ljepota (Z2 Force).
    Dizajn je i pao kurcu za usi zbog toga, 90% ljudi stavi maskicu, ne znas kako telefon izgleda skoro cijeli ciklus koristenja.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koji model si koristio? Nije mi ta cifra baš ok, njihova zaštita ne ide do te cijene.

    Ja ga koristim dugi niz godina na xyz uređaja i nisam imao problema.

    Na ultri mi je trenutno liquid air, itekako zadovoljan.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Doslovno fale komadi plastike, sve se ofucalo, uredjaj većinom stoji. Šta ja znam, kupljena u mekline ili kako vec. Po meni je ovo nula kvalitet. [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam uzeo jedinu masku koja je bila kad sam sad uzeo S24ku, ali iskreno i sa alija sam narucio par koje sam koristio prije, koje su mi odgovarale. Namjerio sam se malo na onu originalnu sa onim kao kajsem, ona mi se svidja iskreno :)
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene je Spigen clear na 14 Pro, 15 KM bila, uzeta u kam connecting, rekoh hajd nek ima neka osnovna zastita kad mi stigne telefon, pokazala se extra, plus ne kvari izgled telefona, a ima i one blage bumpere u coskovima, ali ne sad da vire puno
    Jedino sta meni ne valja kod ovih clear maski je sto promijene boju nakon duzeg koristenja, naime, pozute ili koju vec boju poprime :D
    Ima neka fora da se to izbjeli nekim sredstvima, ali to da probam, tu bi joj bio kraj :D
    Probah dosta ovih jeftinih maski s aliexpressa, bacanje para, vecina se raspadne za manje od mjesec koristenja, sto vise fensi izgleda to je nekvalitetnija :D

    Nego da pitam Pixelase je li neko imao priliku probati Pixel 7a?
    Pixel vec duze vrijeme razmatram, a i taman prodah neki stari telefon pa se ukazala prilika.
    U ove avanture tipa Fairphone ili dumbphone na kraju ipak se ne bih upustao, jer mi treba ipak normalan smartphone, ali sa sto manje bloatware-a i sto duzim software update-ima.
    S obzirom da ce ovo biti spare phone za testiranja/developmenta, mislim da ne bih isao iznad 1000 KM, znaci Pixel 6, 7 ili 7a, nov ili koristen svejedno, mada mozda bolje nov radi baterije.
    Ko zna mozda mi se svidi pa postane mi primarni telefon, tako da mozda ipak ici na cisti Pixel 7 ili koji vec.
    Ostalo bi se na Pixel 3 XL da i dalje prima update, ali posto je zadnji na njemu Android 12, a ne bih na development telefon da stavljam custom rom, opcija je gledati nesto drugo :D
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Neki dan sam umalo uzeo pixel 8 za 1000km, tako da ima i njih, pa gledaj.

    https://olx.ba/artikal/58680121

    Ja sam odustao od pixela opet, postajem prestar za Androida

    Da je snapdragon u njemu, možda bi i probao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro