Kućanski aparati! Iskustva/preporuke.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino73n, Dec 16, 2023.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ova u oca zanussi je oko 2007-08 kupljena, a ja imao bira iz 2006-07,mehanika potpuno ista i mislim da mi je serviser rekao da se radi u Turskoj kad sam nakon dva mjeseca imao kvar, kaže loša roba, tad su bile oko 300-350KM
    Već 2010 sam kupio novu Beko, ta i sad radi, nije više kod mene, poklonio punici... Ove nove beko su jako lijepe, tihe, ali nažalost nema više kvaliteta i trajnosti...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  2. ibran

    ibran Aktivista

    Ne znam od kuda je dolazilo Turska ili Italija, kod nas je sve u dijelovima pa se sklapale i ispitivao rad mašina.
     
    Reznor and dams82 like this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko su vam jaki stapni usisivaci?
    Gledam beko 215km 90w janina motora.
    Stvar je što nemam twpiha tj jako malo, kontam dovoljan je za parket I plocice. Ili da se protegnem na nešto face, gledam Philips pored njega 600km, neki samsung 450 ali nisam upratio koliko su jaki.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    ja sam kupio bosch series 7 unlimited za 499 i top je, mnogo bolje od ocekivanog, dodatno kupio i bateriju
    od 4ah, oko 1h :15 min na automod, sa dvije baterije,uz njeg dolazi 3ah
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jucer i kod mene puce keramicka ploca na sporetu. Sama od sebe. Kupljeno polovno a kod mene je sigurno 15 godina ...pa me zanima sta je sada preporuka za ringle ali ne bih ove sa touch dugmadima,mati nije za toga da koristi a i meni je lakse okrenuti nesto nego tipkati po ploci. Koristio sam i ove touch i nisu mi nesto.
    A i ugradbena rerna ce mi trebati ili to sve u paketu,dajte neku preporuku,jer ce se morati to mijenjati uskoro.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo indukcija, sve drugo je zakurac...
     
    ibran likes this.
  7. ibran

    ibran Aktivista

    Ko što kaže kolega Qler, stim što ne možeš svakakvo posuđe stavljati neće raditi, kolega koji je koristio plin prešao na indukcisku ploću prezadovolan.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ovisi koliko će se kuhati/spremati na istom. Indukcija je top što se tiče nekih stvari ali ima i svoje manjkavosti. Mnogo je teško iskontrolisati kada treba nešto duže da se "krčka" ili lagano kuha i sl a da ne zagori.

    Mnogo je zeznuta indukcija što se tiče toga, dok opet sa druge strane voda npr provri u roku 10s.
     
    Haker likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni se ne može mjeriti ništa sa plinom, najbolje je imati oboje. Mislim plin i na struju obično, ja nisam toliko zadovoljan indukcijom

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Cesto mi padnes na pamet, pogotov dok sam jedno vrijeme dolazio u Sarajevo.
    Broja nemam tvog, a na ovaj forum sam bio skroz zaboravio.

    hhh

    Ja imam Beko susilicu, 4 godine otprilike i za sad nemam problema, bjezao sam od tih kombinovanih.
    Za sad nemam problema ali jedna stvar koja me nervira je filter (Tacnije isusivac zraka), ne mozes ga nikako ocistit, djabe sto ima dva filtera prije njega opet prasina prodje i nikako ga ne mozes ocistit kako treba.
    (prasina se zavuce izmedju listova, jos vlazna, cak sam cackalicom cistio vise puta i opet ne mozes sve izvuci. Ko hladnjak na kolima je i sad kad se zavuce prasina veselo bude, a elektronika pocne prijavljivati da se moras ocistit))

    Za masinu Samsung danas bili iz servisa, zamjenili citavu maticnu i sretno.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vala ja ne bi mogao nazad sa indukcije na obično kolo nema šanse. A i plin mi nije baš privlačan :)
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Njemacki brend bila "Küppersbusch" i sluzila odlicno
    Sada ne znam je li to indukciona ili koja je tehnologija ali evo ovako ovo kao sa linka mislim
    Ugradbena staklokeramička ploča za kuvanje CANDY CH64CCB/4U2 - Top izbor

    I htio bi manuelnu a ne ovako sa ovim upravljanjem na samoj ploci,ako tako sta vise postoji.
     
    Last edited: Mar 19, 2024
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Mi već 5 godina koristimo ElektroLux ploču i pećnicu, do sada nijedan problem. Uglavnom je bolja od Beka koji smo imali prije.
    Pogledaj i njihove ponude i ganjaj što bolji energetski razred i 5+ godina garancije.
     
    zippoo likes this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja sam na elektrolit, na preporuku par ljudi koji ili servisiraju ili prodaju..
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    tako ja kupih tu sa boljim energetskim razredom ugradbenu piroliticku pecnicu pa umjesto 1h max za pecenje pite/pizze prvo grijemo rernu 1h na max od 250c bez ventilatora da budu pecene odozdo, inace odozgo izgori odozdo bijelo polupeceno tijesto
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    To onda možda nešto nije ok. :/
    Kod nas radi bez problem, ispeče pitu/pizzu jednako bez nekog dugog pred-zagrijavanja.
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    zalio se kaze tako treba, tako radi, grijaca nema fabricki po sredini dna vec ima udubljenje i krug na sredini