1 cent USB + free shipping, je li to moguće?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mulanaoxue, Dec 15, 2010.

  1. mulanaoxue

    mulanaoxue Guest

  2. Esh

    Esh HWB

    To je vjerovatno neki site ala DealExtreme, naruci pa mozda nakon mjesec-dva i dodje, a mozda ima negdje definisano i koliko je u dolarima minimalna narudzba :)
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nemoj tako, DealExtreme nekada robu isporuci za 15 dana, a nekada kao npr. sada sto mi se desava cekam 2 mj + :) ,a sto se tice ovih everbuying probaj druze neces propasti za USD 0.01, a vidim i kolicine nisu ogranicene tako da mozes poruciti jedan komad.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam alergican na kupovine iz Kine, HongKonga, Taiwana, Tajlanda i slicnih lokacija.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Zbog čega ? Ima li neki poseban razlog zbog kojeg bi i mi trebali biti zabrinuti ili trebamo posumnjati u PayPal ako rade sa Kinezima ?
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U Paypal nemam sumnje, nikad sa njima problema nisam imao.
    Kupovao sam sve i svasta, i nema iz koje zemlje nisam narucivao na ebayu sto bi rekli, ali
    sto sam stvari pogubio u posti koje su bile poslane iz HongKonga i Tajlanda, to mi se nije desilo
    niti iz bilo koje druge zemlje, ukljucujuci i egzoticne kao Indonezija, Brazil i slicne. :)

    U posti mi je redovito nestajala roba iz HK, ali paypal je srecom odradio svoje. Nisam ostao bez
    love, medjutim sve te peripetije oko poste i cekanja po 2 mjeseca robe, jednostavno neda mi se
    vise peglat sa njima.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Danas je doba svjetske globalizacije i gotovo sve se kupuje preko net-a, tako da nikada nema problema sa online kupovinama ma odakle one bile. Mada sam ja u drugoj krajnosti, i još uvijek se ne mogu priviknuti da se j'''na sijalica u Minhenu kupuje preko neta, što je mojoj ženi normalno. Neki hardware da kupim preko neta ? Nema šanse, taman to bilo puno jeftinije, mada obično i nije. Gamestop i lagano.

    Uglavnom ne treba sumnjati u PayPal i ostalo, jer ako oni nama Bosancima vjeruju što bismo mi bili bolji od njih ?



    btw Preko Amazona se naručuje, na ebay-u se ''cjenkaš''.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nekako me sumnja puca kad vidim "free shipping TO worldwide"
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    @Pasha,

    I na ebayu je tona shupaka po pitanju cjenkanja.
    Koliko sam samo puta dobio aukcije sa smijesnim bidovima, a koje su prodavci ponistili i relistovali iteme.
     
  10. GV

    GV Komšija

    Meni ovo više liči na ,,štamparsku'' grešku, mada ne bi bio loš fazon za kakvu prevaru ali je 1 cent malo, staviš neku cijenu npr.1 USD i ne isporučuješ robu, ko će praviti žalbu za tako mali iznos, dok te uhvate možda zaradiš kakvu paricu :twisted:
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Meni se to nikad nije desilo.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koliko imas iskustva na ebayu?

    Jesi li bidao stvari skuplje od 150 funti?
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma ima i na eBay-u kineza i svega, treba prvo provjeriti profil prodavaca, ja sam narucio 2-3 stvari, opet iz kine, ali preko eBay-a i cekao po mjesec dana...
    Treba uzimati od sviju samo ne kineskih prodavaca. Zna se iskomplikovati pravo, od "lazne" cijene do shippinga.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja poucen iskustvima, radje placam UPS postu pa makar bila i 20 funti,
    nego da mi salju standardnom royal mail jer najcesce kupujem iz UK,
    nestalo mi par mobitela tako, naravno na carini u sa, Pisao sam.
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Nisam, ~120 funti mi je bila najskuplja stvar.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kada kupujes neke sitnice zaista nema razloga da se odabere UPS. Jos mi se nije desilo da neki proizvod nije dosao putem regularne poste. A i da se to desi zasticen si 100%. eBay i DealExtreme su odlicni sto se tice podrške kupcima.

    UPS definitivno preporucujem za proizvode iznad 100USD. Kad se vec ima para za skuplji proizvod onda definitivno se ima i na brzi, sigurniji shipping.
    Mada to nekad i nije tacno :) Par puta sam se opekao jer sam koristio UPS gdje svaka posiljka prođe preko carine, otvara i provjerava vrijednost. Tako sam u par navrata dobio troskove koje iznose 65% cijene proizvoda.
    Dok su slicne posiljke slicnog cijenovnog ranga uredno prolazile preko standardne poste cak bez naplacenog pregleda.