120 mm fan adapter??

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by reuf, May 29, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

    Osim onih likova iz ITC-a. :D
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Jedan član foruma je negdje postavio sliku svog računara sa 80mm intake ventom ispod napojne :mrgreen:
    Pokušat ću da je nađem :mrgreen:
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ja sam bio postavio sliku sa 120mm intake ventom ispod napojne. Mislim da je bilo u roflmao sekciji.
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Ovdje je riječ o drugom članu koji je sliku svoje mašine postavio ali sad ne mogu da nađem taj post :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    jedan tip na poslu mijenjao ventove na napajanju, ima ih 2, i okrenuo da ubacuju vazduh u kuciste :mrgreen:
     
  6. reuf

    reuf Novi član

    Hajde kad si vec spomenuo ventove na napajanju, da nastavim pricu, i jos sta naucim :D - jel belaj mijenjat ventove? Mislim djeluje jednostavno, ako nesto nisam previdio, pa da upitam :D Ja imam MS PRO 550w ATX , koja takodje poprilicno zuji, a cini mi se da ni to nije neka prevelika matetmatika za zamijenit....ili..?
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Promjeni samu napojnu.
     
  8. reuf

    reuf Novi član

    Hahaha, ima smisla :D
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zaista ima jer MS je govno od proizvodjaca.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vise vrijedi posten ventilator nego to MS napajanje.
     
  11. reuf

    reuf Novi član

    Pa eto, diskutabilno sad...ja sam ga nedavno platio 50-60KM u Plusu...tako da nije bas da biju ko nece :) A sasvim dovoljno za moju konfiguraciju (pentium 3,2ghz, 2gige rama, GeForce 8600GT...).. A o zujanju sam poceo razmisljat tek kad sam stavio napojnu na komp, tj kad je bilo kasno :D Pa mi se sad bas i ne daje opet toliko novaca za nesto novo...hehe...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Yup, platio si 50-60KM nesto sto vrijedi manje od pristojnog ventilatora.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad smo vec kod ventilatora trebao bi mi jedan 120mm al ne za komp vec za skuter,znaci ne treba tih nego jak,sa sto vise obrtaja,recimo probao sam AC 120/120/25 0,15A 1000rpm i pomaze malo al je definitivno preslab,znam da ima ventova od 0.30A ali ima li nekih jos jacih i da ih je lako kupiti ovdje kod nas?
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Naruci Delta ventilatore sa eBaya.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    delta mi je nejednom otpuhala glavu sa ramena :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze li link do jedne takve delte sto skida glavu sa ramena? 120mm
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probacu sa oglasima pa onda na ebay :wink:
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nema ti to niko kod nas, ovo se samo upotrebljava u high-performance serverima i prilikom OC izleta, za hladjenje NB-a i MOSFET-a...