1680x1050 na 20" LCD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nihad, Mar 22, 2008.

  1. Venom

    Venom Aktivista

    Imam takodjer 2032bw @ 6800xt, i od 16:10 rezolucija, samo imam 1680x1050. Zadnji forceware i samsung driveri instalirani,al djabe. Samo instaliraj powerstrip, dodaj koje ti custom rezolucije odgovaraju, kao 1440x900, 1280x800, 1024x640 ili cak 800x500 :mrgreen: i pici. Neces tim driverima nista rijesiti, mislim tako je makar kod mene.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ideja je da covjek instalira drivere zbog toga sto bi u njima trebao postojati NV tab za proizvoljnu rezoluciju jer je imao problema sa Powerstripom.
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    Ne vidjoh da je powerstrip zakazao, do mene.
     
  4. Nihad

    Nihad Aktivista

    Rijesio sam problem. Evo sada uzivam na 1680x1050, DVI.

    Prvo sam skinuo predlozenog Forsver drajvera (verzija 93.71, koju je Enis dao) i instalisao ga. Automatski sam dobio 1680x1050, kao i mogucnost odredjivanja potpuno proizvoljnih rezolucija i singalnih postavki u samom drajveru. Medjutim, ovaj drajver je imao dva bitna nedostatka. Prvo, uzimao mi je oko 20 MB vise RAM-a od proslog (pratio sam memorijsko zauzece kad se upali Vindoza sa proslim i sa ovim drajverom). Drugo, na testu u 3DMarku 2000 i 2001, noviji drajver je sporiji za oko 15-20%. Zbog ovoga sam GHOST-om vratio sistem na prijasnje stanje (sa prijasnjim drajverom) i jos jednom pokusao da skrpim stvari pomocu PowerStripa.

    Nakon malo cackanja, ub'o sam. Fazon je bio sto je PowerStrip bio zadao digitalnu (DVI) frekvenciju od 59 Hz (to inace sluzi kada hoces da postavis vecu DVI rezoluciju nego sto sam DVI generator na karti moze "izklokovati"). Posto je 1680x1050 u okviru mogucnosti DVI generatora na mojoj karti, digao sam DVI frekvenciju na standardnih 60 Hz i cica mica gotova prica. Ljepota.

    Hvala svima na ucescu.