2.5" hdd cooler?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by SpookyMoO, Jun 4, 2009.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko gdje i mogu li se uopste nabaviti neki cooleri za hdd-ove na laptopu?Naravno 2.5 incni.
    Hdd mi se pravo grije i moram nekako da ga ohladim ali mislim da cooler nikako ne moze da se smjesti u slot za hdd.Jedina solucija je da floppy,koji se nalazi sa lijeve strane hdd-a izvadim pa da na njegovo mjesto stavim neki cooler ali gdje naci tako nesto i da li je to uopste moguce?
    Radi se o Fujitsu-Siemens Lifebook c1020 laptopu

    Ovako izgleda nosac u koga se stavlja hdd:

    [​IMG]
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Sumjam da ces naci ijednu varijantu koju si napisao, jer ako ti nema hladjenje u slotu za disk na laptopu neces ga moci nigdje ugurati, jedina solucija bi ti bilo ovo

    http://www.usbgeek.com/prod_detail.php?prod_id=0671

    Ustekas u PCMCIA slot i hladi ti unutrasnjost laptop-a s'tim da ti mora HDD biti blizu ovoga da bi imalo efekta....
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa koliko vidim na slikama ne gura se ovo u pcmcia slot nego na rebra kuda inace vazuh izlazi,ali dobra stvar:)
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Evo ti slike pa pgledaj sam ide na PCMCIA slot samo sto ovaj laptop na slici ima samo jedan i sto je taman pa se ne vidi bas najbolje

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma koji je ovo shit, sta je poenta ovoga? Da priziva vec neki drugi shit. :) Neces moci ovo instalirati na svaki PCMCIA koliko vidim po ovim zakackama, jer kod nekih je jedan kraj u vidu one tipke pa nece imati za sta uhvatiti. Usvari dobro si i rekao ovo nije ni dizajnirano za PCMCIA, ali je svejedno beskorisni shit, za sta god dizajnirano.
    Ak vec mislis imalo rashladiti laptop i HDD skini poklopce sa lapa i kupi Notebook stand sa ventilatorima, naravno time otvaras put ogromnom ulasku prasine. Ja sam dobio na poklon http://www.silverstonetek.com/products/ ... NB01&area= i hladi on nema govora ali tek kada skinem donje poklopce sa lap hladjenje je primjetno.
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Procitaj temu pa ces znati :lol: :lol:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    garant puše nutra :D :D
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa da :lol:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    zapravo drukčije ni ne može kad malo bolje pogledam... to ne samo da je beskorisno, nego je i opasno za lap.

    bože moj :D
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma zivi shit, fakat nisu valjda toliki debili da su stavili da unutra puse, hahahaha ne mogu da vjerujem, ma nema sanse mozda mu je poenta da ubrza slanje toplog vazduha jos brze sto je jos veca glupost. Joj ne mogu da vjerujem sta nece kinezi sve napraviti odoh ja sliku staviti u ROFL jer fakat nije za drugo ni namjenjena.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kada bi svi lijepo procitali sta pise u obisu na gore napisanom linku pise vam:

    # Notebook air extracting fan.
    # Universal clip for fastening power interface.
    # 2 level speed control, high and low
    # Simple styling, elegant shinly paint finish, and Blue LED light decorations.
    # 180-Degree rotatable wind positions design allowing you adjust freely as your demand.
    # Fan Speed 3800RPM +/- 10%
    # Noise level: <26 dB
    # Retractable cable capable to be lengthened and shortened on 5 levels
    # Support notebook equipped with vertical airing grill
    # Dimension: 79 x 57 x 23mm
    # Weight: 60g
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sto ne umanjuje cinjenicu da je Chunga Lunga shit bez bilo kakve korisne namjene, koji ce ti zauzeti jedan USB slot. Kao sto vec napisa Notebook Stand sa ventovima je djelimicno rijesenje, jer je zagrijavanje svih komponenti u lapu nemoguce izbjeci.
    Puno hardvera + skucen prostor = zagrijavanje.
    Je li stvarno mislis da ovo ima svoju korisnu funkciju?
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nisam rekao da ima korisnu funkciju, covjek je pitao i ja sam mu odgovorio, mislim da u tome nema nista lose...
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    izvadis disk ubacis cf-2,5"ide adapter i 4/8gb cf karticu i to je to
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Vidim rasprava se otvorila:).Ne znam ja koliko je ovo funkcionalno ili ne ali ja mislim da ovo ne bi meni ni malo pomoglo.Najblize hdd-u mi je floppy koji sam pokusao izvaditi pa da bar dise hdd sa te strane jer bi bila fina rupetina ali je tako glupo napravljeno da je klizni nosac za hdd sto stoji unutar laptopa direktno vezan za nosac floppy-ja tako da nisam to uspio.Jedino preostaje onaj dock-station sto neko gore spomenu.
    Ma ja stavim laptop u krilo i da ga okrenem mogu i jaje ispeci na njemu:).
    Dobro samo zimi:)

    Edit: probao sam sa CF karticama i CF TO IDE adapterom ali to je suvise spora solucija tako da sam odustao od toga
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    svkoro svaki lapas se vise manje pregrije posle duzeg rada :) ja sam svoj (laptop:lol:) stavljao na ventilator preko noci i miran .
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Razmisli o adekvatnom drzacu/nosacu/podnozju za notebook racunar sa ugradjenim ventilatorima.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovo je vidim nekako i najbolja solucija.Zna li neko koliko se cijene krecu ovih postolja sa coolerima??
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    Upravo tako.
    Ja sam svoj problem zagrijavanja (posebno hardiska) rjesio postoljem sa ventilatorima
    Temp. hardiska je upola manja
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker