2.5" hdd cooler?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by SpookyMoO, Jun 4, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Trebalo bi kod nas biti dostupno i par Cooler Master rjesenja.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

  3. syss

    syss Veteran foruma

    između ostaloga to i je razlika dobrog i lošeg laptopa, već sam jednom pričao davno o tome kako je posao projektirati lap pošteno, a ne kupiti clevo i ljepiti naljepnice na njega... anyway pošto sam sad u bolnici preko tjedan dana i kucam sa t60 koji je praktički cijeli dan (znači preko 12 sati dnevno) na krevetu bez ikakve podloge ispod i fino zabijen bez zraka... gledam divx, hd, igram cod i war3... nikakvih problema sa grijanjem.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma meni je kanta laptop,nije on meni bas za krila nego meni je samo hdd problem,jer su 2 diska otisla u vjecna lovista upravo zbog zagrijavanja.Najgore od svega je to da iako otvorim sve poklopce na dnu laptopa i stavim taj cooler dock,opet hdd nece moci da se adekvatno hladi,jer meni je ispod hdd-a dno od nosaca pa onda ide maticna ploca,tako da ako otvorim poklopac ispod hdd-a direktno,dolazim do ram memorije a ne samog hdd-a.:-(
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U bolnici? :| :cry:

    Zelim(o) ti da sto prije ozdravis.
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    'Brzo ozdravljenje syss.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma dajte ovdje je ludo hlađenje tema... danas izašo i sve super.

    hvala svima svejedno, a sad prestanite offtopičarit :D :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neka, neka, nek' si ti nama ozdravio, i nikad vise ne otis'o u bolnicu. :)
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ljepo izgledaju, ali ak ces vec dati 40 KM pogledaj mozes li negdje naci aluminiumsko do 60-50 KM, mada i ovi ce obaviti svoju funkciju. Ej sve hocu da te pitam mozes li slikati taj svoj lap odozdo i zaokruziti mjesto gdje je smjesten HDD. ili sa strane da vidimo uopste hoces li ti imati ikakve koristi od postolja za lap za hladjenje HDD.
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ovaj prvi TT, ako sam ja dobro razumio izbacuje vazduh, znaci ne salje ga na laptop vec 'sa' laptopa
    Ne znam koliko ce to pomoc u ovom slucaju
    Ja sam sa Ebay-a narucio iz Hong Konga :D stalak sa 3 ventilatora za ukupno 6 dolara
    Zadovoljan sam, kao sto sam i rekao temp. hardiska je upola manja. Temperature procesora, graficke su ostale skoro pa iste (2-3 stepena manje)
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Uuu pa na ebay sam skroz zaboravio.A de mi reci sta da kucam tacno u ebay pretrazivac da mi izbaci relevantne rezultate??
    A uslikacu sutra laptop pa stavim ss aBd.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Evo znaci ja sam ovaj uzeo http://cgi.ebay.com/3-fan-USB-Light-Lap ... 1|294%3A50
    Ne od ovog seller-a i ne po toj cijeni (kod mene je bio proizvod 4.20 i shipping 1.80 dolara) ali posto je sad dolar 1.38 dodje na isto kao kod mene tj. oko 11km. Shipping ti je free

    Zna se desit i da jedan seller isti proizvod ima na vise mjesta i stavlja razlicite cijene - negdje 6, negdje 8 dolara itd. pa na to obrati paznju
    Pogledaj i na ebay.de

    Takodje, imas i skoro isti stalak sa samo jednim 25cm ventom
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

    Bilo je slicno postolje prije nekoliko mjeseci u Genelcu po cijeni od nekih 15-tak KM
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Eh,evo i slika pa vidite o cemu se radi.Slikane su mobitelom ali nadam se da se vidi ono sto treba.
    Ovaj poklopac za ram kad se skine ispod njega dodje hdd tako da ja mislim da meni ne bi pomoglo sto se hdd-a tice ali bi mozda za ostale komponente jer se i ostalo tj i dr dijelovi dna laptopa uzasno griju.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Druze moj, tebi je tu HDD zadnji na listi hladjenja kakvu god kombinaciju sa postoljem napravio, ali veliki broj donjih otvora ce zasigurno dobro doci za upumpavanje svjezeg vazduha, sto ce sniziti temperaturu u cjelom laptopu. Ono sto ti ja mogu reci ono postolje sa e-bay providno sa plavim ventovima je krs, imali smo ga mi i fakat je bezeze. Radije idi na neku koliko toliko provjerenu opciju cak i oni thermaltake su puno bolja kombinacija od ovog navedenog.
     
  18. kAcA

    kAcA Aktivista

    Pa moram priznat da si djelimicno upravu :D
    Ja sam se iznenadio kad mi je dosao, kako je jeftino napravljen - mada se za tu cijenu ne moze ni ocekivati vise
    Meni je bilo bitno da mi ohladi hdd sto i radi a snizio je i temperature ostalih komponenti

    Znaci da rezimiram, ovaj prvi Thermaltake ti ne bi odgovarao jer on ne 'pumpa' vazduh ka laptopu vec ispumpava pa ne vjerujem da bi ti pomogao. Ostali ti vjerovatno nece puno ohladiti hdd jer kao i sto apdejt kaze, hdd ti je zadnji na listi hladjenja. Ali ja bih ipak uzeo i probao, nikad se ne zna :D
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa onda da ja uzmem neki od thermaltake-a tj neki koji bi mi pumpao vazduh u laptop a ne onaj koji bi ga izvlacio iz njega?
    Znaci bolja solucija mi je da ventilatori pusu prema laptopu dakle da hladni vazduh dovode u laptop?
    Pa valjda nadjem nesto od ovoga,a i nisu sad ovo neke velike cijene do 40KM

    Naravno,hdd je zadnji i ne znam koliko njemu moze pomoci ovo hladjenje ali ostali dijelovi su jos vise ugrijani.
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    Bez obzira gdje je HDD ima da bude hladniji. Ja koristim CM NotePal Infinite a temperature se znaju razlikovati i do 10°C ovisno o tome gdje se nalazim tj. od sobne temperature. Pod "temperature" mislim na CPU i HDD koje pratim preko Everesta.