226BW; da li uzeti i gdje uzeti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Amash, May 23, 2007.

  1. Amash

    Amash Aktivista

    Zdravo
    Ovo je moja prva poruka na ovom forumu, nadam se da mi necete zamjeriti sto odmah ulijecem s pitanjem(mora se odnekle i poceti :mrgreen: )

    Vec duze vrijeme planiram da uzmem neki monitor vecih dimenzija od ove moje bijede (17" :oops:). Prvo sam kontao uzeti neki monitor od 24"(244T ili 2407) ali sam odustao od ova dva, ne zbog cijena istih, nego zbog cinjenice da bi svako malo morao unapredjivati komp da bi mi bio dobar ili optimalan za igranje zajebanih igrica na nativnoj rezi :D Na kraju izbor mi je pao na 22" a citajuci forume i reviewe vidio sam da 226BW brise pod s ostalim 22" monitorima. Cijena mu nije losa i vidim da se moze naci u plusu, imtecu, mozda genelecu itd.

    Volio bih cuti misljenja korisnika koji koriste ovaj monitor, prijedloge za mozda neki drugi model, vase preporuke gdje da jos potrazim ovaj monitor, ko daje najbolju garanciju itd ?

    Hvala unaprijed i pozdrav
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odlican monitor, ali ako ubodes ili zatrazis verziju sa Samsungovim "S" panelom, jer jos dvije fabrike pored Samsunga rade matrice za taj monitor. Inace, ne mozes puno pogrijesiti s tim modelom. Za te pare ne moze mnogo bolji. Na Dell 2407 zaboravi jer su ogromne sanse da bi te zapao model sa starim firmwareom, a to je mnogo losa stvar. A ako imas novca, onda je 244T (ili nadolazeci 245T najbolja stvar), a dok ne dodje kakav bolji hardver nece biti previse strasno igrati na rezolucijama manjim od nativne...
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Na Samsung monitore bi ti svi trebali dati 3god garancije ;)
    Preporuchena MPC je 799KM tako da nishta preko ne plachash :p
    Isto tako svi distributeri Samsunga su u moguchnosti da ga naruche i nebi trebao da chekash duzhe od 5 dana da ga zbave ;)

    A shto se tiche performansi nisam ga dugo koristio ali mogu rechi da sam se zaljubio def u monitor :D ... najbolji koji sam probao shto se tiche Samsunga :D
     
  4. Amash

    Amash Aktivista

    @BZ
    Hvala na brzom odgovoru :)
    Pazit cu s tom stvari oko panela svakako, mada prema onome sto procitah na netu nema ogromne razlike izmedju boljeg "S" i losijeg "A" panela.
    Sto se tice 244T sada mi izgleda nekako previse, na cijenu ovog 226BW dati jos 1000-1200Km za samo 2" :D, pogotovo kada je ovaj(226BW) tako dobar
    Pozdrav
     
  5. Amash

    Amash Aktivista

    Ko su distributeri Samsunga u Sa, nisam upoznat s tim?



    Bas mi je drago da je tako, to je jos jedan veliki razlog ZA :)

    Pozz
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Imas samsung u imtecu, 2 godine garancije
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Za SA nisam siguran ... ja sam u TZ :)
    Vjerujem da ima kolega koji che da te upute u SA ;)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Amash - imas i Chinmei panele u tim monitorima sa "C" oznakom koji su najlosiji definitivno pa samo da imas i to na umu.
    Najveca razlika u panelima je u "probijanju" pozadinskog osvjetljenja, a sa "C" panelima je jos i kontrast malo osakacen. A sto se tice razlike u cijeni, 244T ipak koristi najbolje SPVA panele (naspram TN panela u 226BW) + bruka AV ulaza koja povecava ionako veliku cijenu. Inace kad je Sarajevo u pitanju - onda pravac Imtec. Cijene su nesto malo vece od preporucenih.
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Imam ja taj monitor kupio ga u Plusu imas garancije 3 godine i ako ti se pojavi samo jedan mrtav piksel imas pravo za zamjenu da zans . Jer je meni to gazda rekao mozda oni sto rade u salonu i nebi ali eto otom potom.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    radije cu gledati u mrtav/zaglavljen piksel na S panelu nego imati 100% cist C panel. :wink:
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    happy dude :smt003
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    you lucky bastard! :D
     
  14. Amash

    Amash Aktivista

    Hvala vam svima na korisnim savjetima :)
    Upravo odoh do fax-a, pa cu pogledati usput kava je situacija u imtecu i plusu s tim monitorima.

    @BHZ
    Upoznat sam i sa tim 3. panelom, njega nisam ni uzimao u obzir jer on ne dolazi u obzir ni pod razno :D
    Sto se tice 244T, znam da razlika u cijeni nije samo zbog 2", morat cu ipak jos malo razmislit. Dosta mi je blizi kupnji bio 2407(zbog cijene od oko 1500KM) ali ako bi ga uspio nabaviti s odgovarajucim firmwareom. Nekako mi puno dati 2000-2200KM za monitor, jes da se monitor ne kupuje cesto i da si poslije pravi hadzija(ili nisi zbog stalne potrebe za jacim hardwareom). Pitanje je i gdje bih ga mogao nabaviti....ufffffff :) Ne znam morat ce mi ta odluka jos koje vece prenociti :D

    Pozdrav
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ja imam tog dell-a 2407WFP... vjeruj mi, vrijedan je svake banke.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imas jos na izbor i 215TW sto je isto odlicna stvar. 224T jeste zaista preskup. i jos nesto - zaboravi na 2ms odziv. prava brzina mu je 5ms.
    btw - gdje si vidio taj Dell?
     
  17. Esh

    Esh HWB

    pa dell 2407 je kod nas sa zadnjim firmwareom jer niko ne narucuje vise od jednog komada.. ja sam uzeo nekad u oktobru preko disti-ja i bio je zadnji firmware. vise informacija o tome na odgovarajucoj temi u arhivi pa search.
     
  18. Amash

    Amash Aktivista

    Evo napokon dodjoh kuci pa da podjelim danasnja iskustva iz imteca i plusa s vama i da postavim jos koje pitanje, naravno, ako ne zamjerite :)
    Bio sam prvo u imtecu i rekose mi da mogu nabaviti dosta lako 226bw, nista mi ne rece oko panela ali rece da ce me neko nazvati pa ce mi saopstiti koji panel moze nabaviti i moze li birati izmedju panela. 244T i 2407 mi mogu nabaviti u roku od 15 dana, za 2407 ne zna cijenu ali mi rece da ce me nazvati i to saopstiti. Garancija je 2 god, kao i sto je 3125 rekao :D Takodje mi rekose da ne mogu monitor testirati pred mnom, nego se uklapaju u garanciju koju proizvodjac daje.
    U plusu mi samo dadose vizitku i rekose da nazovem prva 2-3 broja s vizitke i da vidim s njima kad mogu nabaviti monitor i po kojoj cijeni ga mogu nabaviti. Garancija 1 god.

    Sada pitanja:
    Moze li mi neko reci koji su to distributeri samsunga bilo gdje(Tz ili Sa)? Volio bih vidjeti i s njima pogotovo ako bih uzimao 244T

    Gdje i kada si ga uzeo, ako nije tajna, mozes li podijeliti svoja iskustva oko nabavke i tako toga? Koji je firmware instaliran i koja je cijena?

    Trebali bi ga imati u kodeksu po cijeni od 1505Km, rekose mi da mi ga mogu nabaviti u imtecu i evo vidim da ga je EnisDonKing nabavio u distiju.

    Kod nas? Mislis li na BiH opcenito ili na neku svoju firmu?
    Jel se on moze naruciti preko distija, jer koliko znam disti kao i kimtec ne radi s maloprdajom, ili grijesim mozda?
    Vrijedi li uzimati 2407 ili ne?

    Hvala unaprijed svima.
    Pozdrav
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cijenom je 2407 prihvatljiviji svakako od 244T (i ima najbolji dizajn to priznajem), ali ako novac nije problem i ako bih birao uzeo bih definitivno 244, ili sacekao jos malo na 245T.
    za mene 226BW i 215TW definitivno imaju najbolji odnos cijena:velicina:performanse.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    ja sam super zadovoljan sa 2407 i ako mu je cijena sad oko 1500 kod nas kako kazes, i dalje predstavlja super izbor. sto se tice nabavke, mozes nabaviti preko onih koji robu nabavljaju od distija, npr. imtec.