2700k pregrijavanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Mille, Mar 9, 2012.

  1. Mille

    Mille Novi član

    legla nova masina:
    Asus maximus gene IV
    intel i7 2700k
    asus gtx 560ti
    4x4gb kingston hyper x 1600
    cooler master silent pro 850 w

    Eh imam problem sa cpu. Naime po core temp-u na idle-u temperatura je oko 45 stepeni, medjutim u load-u ode na 85-90 za cas. Probao sam malo sa prime95 da vidim koliko ce ici ali dalje od ovih cifri mi se nije dalo ici;) Kuler je stock sa jos dva kulera na kucistu. Nista nije o.c sve je na default-u;) Pomagajte:D
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Gurni cooler rukom prema cpu. Vidi Jel ista bolje

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sa stock hladnjakom bi trebalo ici max do 75 stepeni. Nije dobro montiran hladnjak ili je lose nanesena pasta.
     
  4. ovo dvije teme napravio ...pastu dobije vec nanesenu na kuleru,ako je box kupio,sto jeste predpostavljam,jedino da ga nije stavio dobro
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije cooler nalegnuo kako treba 100%.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli cooler "vreo" na dodir,koji program koristiš za očitavanje temperature. Sličan je problem bio kod jarana ,dakle cooler hladan ko "guja" a temperature preko 80C. Dakle "bilo je" do programa koji je koristio za očitavanje temperature.
    viewtopic.php?f=13&t=27476
    U protivnom kao što rekoše kolege.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Mille

    Mille Novi član

    Problem rjesen jos prije par dana. Standardni cooler nije htio vrtiti vise od 2000 obrtaja zamjenili smo taj kuler na drugi procesor i opet isto. Na kraju sam uzeo cooler master 412s i stavio na njega jos jedan 120 fan. Jos dva fan-a su na kuciste dodana tako da je sad prozracivanje odlicno. Cpu sam digao na 4,6 i na full loadu u prime-u ne ide preko 70. Isao sam lagano do 5.0 ali se tu vec grije i to mi je malo previse za 24/7. Imam sad jos jedan mali problem a to je maticna. Naime kako se kuler dobro hladi na idle je temp. ispod 30 ploca je toplija i ide do 45-50 stepeni. Cim je procesor pod opterecenjem fanovi je odmah ohlade ispod 30. Je li to puno? Mogu podesiti brzinu fanova na manuelno ali mi je onda naravno puno bucniji racunar.