2GB DDR II 800Mhz

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Jun 6, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Nogama treba te marketinške tipove ugazati. Evo jučer kupih fen (sušilo za kosu - prevod :D ), gledam kutiju i na njoj piše "silent operation". Malo je falilo da ga bacim kroz prozor.
     
  2. keno

    keno Novi član

  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da bi DC radio, potrebno je da moduli rade na istoj frekvenciji i da su istog kapaciteta. Naravno, pogodno je ako su memorije od istog proizvodjaca zbog eventualnih nekompatibilnosti, ali rijetko je to. I da, svi "kitovi" (2x512MB, 2x1GB, 2x2GB) su napravljeni upravo da bi u dual channelu radili, bez obzira na to sta proizvodjac kaze u svom PR-u ili opisu)
     
  4. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    izgleda da ovi natpisi i kojekavi opisi samo zbunjuju kupce.
    naravno da radi. kod mene je kingston 2x2GB i radi u Dual Chanellu.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Dual chanell nema nikakve veze sa pločicama memorije nego sa pločom. Tehnički i pravilno rečeno ne postoji "dual chanell kit". To su jednostavno dva stika koja se prodaju zajedno.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Da nebi otvarao drugu temu takodjer imam pitanje vezano za DC.

    Trenutno imam 2×1gb na 4-4-4-15 lat, dali ce mi mem i dalje raditi u DC-u ako stavim jos 2×1gb na 4-4-4-12 lat.

    Nije neka velika reazlika u lat. pa tako da nisam siguran radi DC!
     
  7. GW

    GW Moderator

    Raditi će u DC-u ali neće se različitim latencijama. Promijeni novom ramu latencije da budu identične starom.