1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zanemari to, nije nesto ok sa CPU score, prije sam redovno imao sa 4.6 GHz oko 9800, sada jedva 9300, mislim da moram jedan format opaliti, jer svasta sam radio i srao po OS-u.
    Evo jedan koji sam u listu stavio: 3d mark11

    Kao sto rekoh ovo bi bilo vise, ne znam koji je vrag procesoru.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Degradirao :shock: :mrgreen: Sikiras mi se puno oko ovoga, mislim da neces biti rahat dok neubodes primjerak koji ce ici na 5GHz :)
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Doce jedan 3770K koji je nesto bolji, ono imat cu ga za probu, sebi ostavljam 3570K.

    btw fixao sam CPU score.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedan poprilican max, ih da mi je neki jaci proc, bi bilo ludo.

    14350
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Top lista 3DMark 11 rezultata

    Vidi mene što se još dobro držim na 4. mjestu ko momak :D
    Da je kakav i7 i još jedna u cf da te poderem Sena 8)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Top lista 3DMark 11 rezultata

    Zato sto jos niko od ovih sa GTX670/680 nije postao rezultate, inace bi bio donji :)
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Top lista 3DMark 11 rezultata

    U tom slučaju moderatoru zaključaj temu :D
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ti imas 9937 Phycs score a ja 8828 score,oba procesora na 4.7GHz.

    3570K @ 4.7GHz

    2500K @ 4.7GHz

    To je 12,5% prednost IB vs SB, ne bih bas rekao da je velika.

    Takodjer pogledaj verzije 3Dmark 11, moja je 1.0.3 a kod tebe 1.0.1, mozda ima neke razlike i u tome.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima, 1.0.1 je the best.

    Samo sam naveo da je prednost veca od one brojek 5% sto se vrti po netu i forumima.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    :mrgreen:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    10k je 10k, mora biti neke kolateralne stete. :mrgreen:
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zapao me los primjerak procesora, drzim ga na [email protected]. Za 4.5GHz je 1.25V nedovoljno, samo to znam.

    Temperature ocekivano oko 70C load, ali ono sto je interesantno je sto cooler drzi te temperature sa ventilatorima na 500-800rpm, a ostanu potpuno iste i kad su na 1300rpm. Dakle vec dobro poznata situacija sa IB-om.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kako si postavio LLC?

    Također da potvrdim ovo sto Stevie govori o ventovima, skinuo sam 120mm sa NH-D14 i temp svega 2-3C vece.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E tu sam se najvise iz****, na kraju sam skonto da je high najbolja postavka. Napon bude najblizi onome sto podesim u biosu. I sa offsetom je bilo zajebancija, dok nisam krenuo manuelno stimati napon.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja drzim na turbo, to je u mene jedan level ispod maximuma, iz razloga jer extreme LLC overvolta kod mene, a turbo samo malo undervolta, i pad napona u full loadu je mnogo manji kod mene u stvarnosti nego sto CPUID prikazuje, provjereno sa multimetrom.

    S cime testiras stabilnost?
    Prime95 AVX?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ultra high i extreme odu preko onog sto podesim. Sa high je ili isto ili mrvicu manje nego sto hocu.

    P95 AVX i Linx.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da dobri su ti programi, ja sam nekada u augustu testirao oko jedan sat sa prime95 AVX blend (dosadno mi bilo vise cekati) i od tada radi na istom naponu bez errora, nadam se da ce tako i ostati.

    Također jos jedan savjet, baci s vremena na vrijeme oko u event viewer, jer proc moze biti stabilan, a da se pojavi WHEA error, obicno mali voltage bump rijesi problem.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, znam za te WHEA errore.

    Evo bas probao 4.5GHz i 1.3V, ne moze se ni Win dic, na 4.4GHz se digao ali vrlo brzo pade BSOD. Ostajem na 4.2GHz, imam valjda najgori IB ikad.