4850 problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dHM, Dec 11, 2008.

  1. dHM

    dHM Aktivista

    Danas sam kupio sapphire 4850 karticu i odmah sam naletio na problem, imam dva os-a, i u xp 32-bitnom koje god drivere da instaliram (one sto su dosle uz karticu, nove ili omega) uvijek mi sve prodje instalacija normalno i onda kad restartujem komp pojavi mi se ova poruka i u device menageru mi stoji upitnik pored imena kartice i kad udjem da vidim u cemu je problem pise da ne moze da starta uredjaj (code 10). a u visti 64-bitnoj mi sve normalno radi, instalirao najnovije drivere i sve je ok. ako neko zna u cemu bi mogao biti problem i pomogne mi bit cu mu jako zahvalan. pozz
     

    Attached Files:

  2. Esh

    Esh HWB

    Imas li instaliran .NET Framework 2.0+ na XP-u?
     
  3. dHM

    dHM Aktivista

    imam 2.0 i 3.0
    xp mi je sp3 ako to sta znaci
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jesi li iz safe moda ocistio sve ostatke starih drivera?
     
  5. dHM

    dHM Aktivista

    nisam, probat cu i to da uradim
    a dal da stavim ima .net 3.5 ?

    EDIT: evo probao sam i iz sm da ocistim sve, pa opet onda instalirao i sve isto, onda sam probao i ovaj .net 3.5 i opet isto
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    znam da zvuci kao zadnji izbor ali, ipak, reinstaliraj win :)
     
  7. dHM

    dHM Aktivista

    e to sam vec i sam znao, al hvala u svakom slucaju :D
     
  8. Riddick

    Riddick Aktivista

    Da li si flesao graficku? Ako nisi flesao graficku, da li si je kupio polovnu?
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ^^ da li si procitao prvi post? ako nisi, procitaj ponovo :smt003
    ako radi u visti bez problema 99,99% je do xp-a, mozda uspijes rijesiti ciscenjem repova ali izgleda ne gine ti reinstall
    btw je li ti modovani xp (lastxp, winborg i sl.)?
     
  10. dHM

    dHM Aktivista

    nisam flesovao graficku, a kupio sam je novu. Izgleda stvarno da moram uraditi reinstalaciju xp-a, samo moram odvojit par dana da pripremim sve za takav zahvat a inace davno bih se rijesio tog xp-a samo mi neki programi koji su mi jako bitni ne mogu da rade na visti, pa ga zato moram imati na kompu. a xp mi nije modovan.
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    Vista, MS Virtual PC i na njemu XP, radi ko doxa :), uzivas ko pravi :), nema reboota da bi u XP uletio, a potom u Vistu i obrnuto. Od kada koristim ovo, preporodio sam se :)
     
  12. dHM

    dHM Aktivista

    koristim xp za neke gradjevinske programe koji znaju biti jako zahtjevni kad se potrudim da ih opteretim, tako da ne znam bas da li to ima problema na virtual pc?! al probat cu tu soluciju, svakako sam se odlucio oprostiti od xp-a i hvala na prijedlogu