4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    za vikend prijatelj emitirao uzivo na Instagram preko 3G vozili smo se po brdovitom podrucju slika je uzas bila za live stream katastrofa BH Mobile isto koda su mu pustali 200 Kb/s :( nadam se da ce se to promjeniti sa 4G Internetom.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nema napretka bez potrošnje :D
     
    Eldorado likes this.
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kontam da ce uvesti skuplje tarife za 4g :)
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa naravno.. oni ce to predstavljati kao da su otkriili zivot na Marsu.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne bi me cudilo npr 4g dostupan samo za No Limit pakete :D

    Meni licno ne treba, rijetko aktiviram 3g uslugu kad mi treba, više volim kad sam vani da se ugasim od svih mobilni aktivnosti :)

    Al svakako pozitivna je vijest da ce doci konacno 4g i digitalizacija kanala.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prije ce se cijela BiH pokriti besplatnim wifi nego sto ce 4G zaziviti. Kada u ponudi budu mobilni flat paketi po nornalnim cijenama i brzinama onda ce raja krenuti to i koristiti.

    Dobijem danas od bh telecoma obavijest za "Extra" paket, 1GB interneta, 100min razgovora i 100 sms za 16KM. Sta mozes sa 1GB interneta mjesecno? Pa to je dva klipa YT u hd...
     
    Lamagician likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imas 3KM 1GB, sedam dana. Super je to kakve su vani cijene neta.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Smijesno i zalosno je da reklamiraju paket sa 1 GB...prije 2-3 god je jos i moglo biti od neke koristi, ali sada slabo.
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    U AT placam 40 GB interneta + 1000 min price i 1000 sms s ugovorom ali bez telefona nekih 24 eura mjesecno ali ovdje i vrijedi tih 24 jer na telefonu nisam nikada upalio wifi, 4g je sasvim dovoljan za sve. Signal je pokriven od podzemne do planine. Takodje jedna prednost je koristenje i 12 GB unutar EU zemalja.

    U BIH imao onaj paket od 30 KM mjesecno....dodje nesto sitno interneta koji sam koristio za messenger jer je za sve ostlao bilo presporo (3g rijetkost).
     
    bhd likes this.
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja u Njemackoj nisam ni blizu tako nesto nasao. 10GB je 20-30e na ugovor, kako gdje i obicno sa asteriksom da od 13. mjeseca placas 10-15e vise.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam placao 4G, 20gb, 10tak eura ..
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sjeverni dio Afrike. Orange mreza. 4G bio dostupan par kilometara iza piramida.

    Niti u jednom trenutku nisam gubio signal u gradovima. Jedino kada sam busem isao daleko izmedju gradova kroz ogromne pustinje, tad nije bilo mreze naravno.

    [​IMG]
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Poznato mi je da je u Njemackoj skuplje...zapravo oduvijek je bilo u odnosu na AT. Ovdje recimo prepaid 6-8 GB 4g + 1000 min + 1000 sms kosta mjesecno 8-10 eur zavisi od operatera. Samo nikada A1 operater, oni su kuplji i od Njemacke :)
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja plaćam u Njemačkoj 10 eur 3gb flat SMS flat pozive unutar de. Mada zadnje vrijeme kontam da uzmem 6gb za 15 eur.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Te cijene interneta nisu ništa skuplje nego po evropi, kako se ide prema flat razgovorima i ukidanju roaminga prodavat će se svaki Mb, od čega da žive telekomi. Druga je stvar što kablovski operateri svojim baznim stanicama mogu bolje i brže hotsptovima pokriti gradove nego što će se 4G implementirati. Ja ne nađoh u njemačkoj prepaid 3 Gb za manje od 13 €.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U Aldiju je 15e 5.5GB, ali im je losa mreza skroz.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbg ja sam konto na ugovor.
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ipak se haman duple tarife u DE u odnosu na AT. Ali zato je svaki let u toplije krajeve jefitniji drasticno :D
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Zato što nije 4G ako na internet misliš, u principu Aldi i Lidl koriste podmrežu Vodafonea i mislim da im je onemogućen 4G, imaju maksimum H+, što je opet za prosječnog korisnika sasvim ok. Znači nema ništa za džaba i onda te to sve dovodi do pitanja otkud stanovništvu u BiH platežna moć za 4G. Baš da vidim koliko raje je spremno dati 50 KM mjesečno za isti.