512 MB kartice

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Dec 19, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. iskusni

    iskusni Komšija

    Samsung Electronics has begun shipping the world's first 512-megabit (Mb) GDDR3 memory device which is the most advanced graphics double-data-rate synchronous DRAM available for graphics card makers, as well as electronic game console manufacturers. The new Samsung device has at least twice the density of any graphics memory available today.

    “With our new 512 megabit GDDR3 memory, we can provide sharply improved performance, reduced power consumption and more efficient space utilization for 512 megabyte graphics cards,” said Mueez Deen, Director of Marketing, Graphics Memory, Samsung Semiconductor, Inc.

    In November 2003, Samsung introduced 256Mb GDDR3 memory and holds the largest share of the market for graphics memory embedded in high-end graphics cards.

    Market analysts predict that the 2005 graphics DRAM market will be 30 percent higher than this year's figure, reaching close to US$1.47 billion. The Samsung 512Mb GDDR3, the first JEDEC-standard GDDR3 to operate at up to 1.6Gbps, is faster than any other graphics memory on the market.

    Mass production of the 512Mb GDDR3 will begin early next year.


    Izgleda da će nas grafičke od 512 MB uskoro zapljusnuti.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    zapljusnut u obliku radeona x850 i 6800 ue sto znaci mission imposible3
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Iako se jos ni 256MB ne iskoristava do kraja...ma ni do 60%...al eto...od viska glava ne boli :D
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma bezveze, samo sporiji čipovi... naravno ddr3 nije spor, ali nema potrebe za tolikim ramom na grafi.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    greška
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija


    Zaboravljaš na DooM 3 ultra detalje.Al ipak sa ovim karticama će valjda se moći igrati bolje sa 1 GB ram-a.Samo mi nije jasno što su ovi proizvođači toliko požurili da prave ovakve karte.Znaju da procesori još uvijek zaseruju za grafičkim a oni opet.Kada se izdaju npr. 7800 U ili X980 XT PE možda neće biti procesora koji će biti dovoljno brzi i tako će karte uvijek iste rezultate dobivati.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    zaobravljaš da se doom 3 prijeđe komotno za tjedan dana sa bilo kojim detaljima :wink:

    šta ti misliš zašto su se "požurili"?
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja imam 64.
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija


    Požurili da bi ATi i nVidia mogli nastaviti svoju borbu za most powerful čip.Mogli su organizovati boks turnir da se pobiju pa da se vidi koja je jača.Više su dosadili sa glupim grafičkim kartama.Hajde da naprave štagod da bude jeftino a da je jako nije naprave jako al cijenu jebote podignu.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma daleko si ti od istine... požurili su da budeš spreman za igre budućnosti i da te uvjere kako je baš njihov grafički čip must have, makar sve to ide i sa puno starijim karticama... da ne duljim, to su sve gluposti. pa ako nisi primjetio grafe su konstatno generaciju ispred izdanih nasolva igara... u današnjem slučaju imaš 2 naslova koji mogu iskoristi sve blagodati najjačih grafa, jel misliš da se isplati dat po 500ak€ radi ta 2 naslova?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    ja hl2 buba sa 6xAA/16xAF + quality mode neznam vala sta covjeku treba iznad ovoga
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa upravo o tome ja pričam...
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija


    Ma dovoljno je i 4xAA/8xAF na 1024x768.Oni će možda napraviti ove nove kartice da mogu raditi na 12xAA/24xAF.Šta hoće da sa ovim filtriranjima i renderisanjima od HL1 naprave neku grafički ljepšu igru.

    Sve iznad je samo možda.Ovo kažem da mi ne bi štagod prigovarali.
    8)


    Ja HL2 igram sa 4xAA/8xAF sa 128 MB grafičke i dobijam neki prosjek od 37 FPS-ova :D :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja se igram na PS2 i Xbox-u i sve ide glatko. :mrgreen:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    al zaboravi na far cry
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    kad na tv-u imas hardwerski antialiasing bez potrebe za ukljucivanjem na uredjaju
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Probaj igrat na TV-u u 640x480. Pogledaj razliku u toj rezoluciji na monitoru i TV-u.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja igram na HighDefinition TV-u pa fino u igrama ukljucim 480p ili 720p rezoluciju. Tu i tamo ukljucim 1080i ako igra podrzava. U ovoj zadnjoj rezoluciji igre izgledaju bolje nego bilo sta sto sam na kompjuteru vidio. Btw - novi Far Cry izlazi samo za konzole.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    tak se već da igrat :D
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    jest jeest al kakav?
    koja ga konzola prikaze kao na kompjuteru svaka cast co ce biti nako smece napisano na novo
     
Thread Status:
Not open for further replies.