6pin na 8pin pcie adapter

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Jan 5, 2019.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Situacija ovakva: kupih graficku rx570 i mislio da ima 6pin za napajanje a ona ima 8 pin a nemam ga na gpu.Ima li rjesenja za ovo mozda neki adapter ili slicno?Mogu li ista da uradim?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Imam ti ja taj adapter. Ako si u Sarajevu možemo se naći ako ne onda ti mogu poslati poštom. Javi se u PP.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nisam drug Bugojno.Idem vidjeti do ovih sa racunarima sto prodaju.Interesuje me samo jel ok to koristiti?Postoji li molex na 8pin tj 4 na 8?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    naravno da se moze koristit. Ima sa 2 molexa na 8 pin ili sa 6 na 8. Pa kako ti je draze.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Super valjda nadjem ako ne javim se

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Samo jos jedno pitanje?Da li meni ustvari treba 2x6pin kablovi da mogu koristiti taj na 8pin adapter jee koliko znam 8pin nosi 150w struje a 6pin 75w?Vidim da postoji taj adapter sto koristi samo 1 6pinski na 8pin.Jer ako ne dobijam 150w onda cemu poenta adaptera?Neka me neko ispravi od ovih struja znalaca :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa da, ide 2x6 na 8 pin, ali svakako ti je bolje sa molex-a
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa sta onda koji k.rac prodaju ove 1x6pin na 1x8pin ako to nije to?Znaci moze 2x molex na 1x8pin?Sad nesto citam da je molex na 12v pruza 36w?2x36 je 72w.Dakle po ovoj logici trebala bi mi 4 molexa Po nekoj logici da budem siguran trebala bi mi 2 adaptera,1 2xmolex na 1 6pin i 1 2x6pin na 8pin!?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 5, 2019
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako imas dva 6pin pcie, onda uzmi 2x6 na 18pin pcie. 75W dobijas iz maticne preko pcie slota, ostalo preko kablova od napojne.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nemam samo 1x6pin imam

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koja ti je napojna?
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Spoji samo taj 6pin koji imas, mislim da nece biti problema, nemoj je klokati.
    Ako se bude ugasila onda uzmi te molex adaptere.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sto je najgore znam da sam imao 2xmolex na 1x6pin i onda bi mi samo trebao 2x6pin na 8pin ali ne mogu da ga nadjem.Ma ne bi da se zajebavam.Vidim da moze ona preko 200w da povuce.Znam da ima failsafe neki ali ne bi da je novu ovakvu odmah uhebem.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ne planiras OC onda uzmi samo 6pin na 8 pin adapter. Jer imas 120W preko 12V + 75W iz maticne i bit ce dovoljno. RX 570 nece povuci vise od 170W.

    Sa OC ce ici preko 200W, onda ti treba taj molex, zato i ima taj 8pin. U normalnim uslovima 6pin ce bit dovoljan i radit ce bez problema.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa zar 6pin ne daje samo 75w?Otkud ti 120w sad?Jel moze onda da se samo usteka 6pinski direkt u gpu da ona 2 ostanu prazna?Jel to isto kao sa adapterom?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 5, 2019
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ti na 12V grani imas max 396W, ja sam napisao otprilike koliko ce ta graficka povuci. Znaci sa tim jednim 6pin ces imati dovoljno za tu graficku.

    EDIT: Mozes slobodno staviti taj 6pin. Grafickoj je svejedno jel ima 6 ili 8 pin dokle god dobija dovoljno napona. I moja GTX 960 ima 8 pin a ne moze vise od 100W povuci u igrama, kad je silujes povuce 170W.
     
    Last edited: Jan 5, 2019
    SpookyMoO likes this.
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozes i 1x6 na 8pin ako je iole normalna napojna (sto cors jeste) i to u slucaju da gpu ne pali. Inace 8pin ima samo dvije ground zice vise, a sa 12v grane dolaze tri zice tako da i kroz 6pin ide 150w bez problema.
     
    SpookyMoO likes this.
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hvala ljudi.Narucio sam ovaj 1x6 na 1x8.Jbg nisam probao ustekao sam 6pin ali nisam palio.Probam sutra.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    samo da javim da sam upravo probao sa 6pin kablom i radi normala.Doom probao igrao pola sata leti na ultra postavkama.Ljepota :).Nikakvih problema.Prezadovoljan.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk