7600GT ili 7900GS ili 8600GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Vedo, Nov 25, 2006.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Pozdrav svima, isplatili mi se dati 80 KM vise za 7900GS ili da uzmem 7600GT, ili pak da cekam neku 8600GT/8600GS? Ima li iko informacija koliko ce kostati kod nas kad izade? Koliko je kostala npr. 6600GT ili 7600GT kad su tek stigle na nase trziste? Ja sam spreman maximalno izdvojiti 450 - 500 KM za grafu pa me zanima hoce li ta G80 srednje klase biti u ovom cjenovnom rangu. Unaprijed hvala na odgovorima!
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam da imas 7600GS, u tom slucaju ti je bolje ic na 7900GS.

    7600GT kad je izasla je bila oko 500KM, toliko sam ja svoju platio.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    7900GS definitivno.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ati radeon 1950pro ti je jeftinija a bolja kartica,pogotovo kada upalis aa i af
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ili X1950Pro/X1900GT. :)
    Edit: Stihy je bio brzi...
    Stihy, X1950pro nije jeftinija, zapravo je skuplja od 7900GS. Ali je tamano toliko i brza. Osobno bih X1950Pro.
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    A ima li je gdje u Sarajevu ili okolici?
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    ako možeš bolje nađi polovnu da ne plaćaš punu cijenu (X1950/7900GS). Onda fino počni skupljati pare za 8600GT ili X2600 (ili kako se već bude zvala). Ulaganje veće količine novca sada u DX9 grafičku je velika glupost (iako ce DX9 ostatio još neko duže vrijeme). Kada fino dođu mid-range DX10 grafulje i od nvidia-e i od ati-ja onda fino pogledaš par review-a i onda izabereš koju ćeš uzeti, jer ce mid-range DX10 grafulje definitivno biti brže od svih gore navedenih grafa :wink:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    A hoce li po tvom misljenu mid-range dx10 grafulje biti u cjenovnom rangu sa 7900GS/X1950pro ?
    Ukoliko se odlučim za 7900GS/x1950, da li moram kupiti i bolje napajanje, jer ja imam 400W no-name (doslo uz kuciste) a citao sam da navedene grafičke troše puno struje?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne trose one puno struje(oko 45W za 7900GS i 60W za X1950Pro), ali napajanje bi svakako trebao promijeniti. ;)
    S tim napajanjem riskiras da ti pregori i to sto imas.

    Najbolje ti kupi od mene Chieftec od 350W(dobro brand-name napajanje) i 7600GT, prodajem oboje za 370KM. :D
    7600GT je gotovo duplo brza od 7600GS, koja je u rangu sa 6600GT.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ako sad imas kakvu pojaku grafiku cekaj G80 derivat.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    pa lol zato tebi stevie preporucuje da ne cekas mid-range DX10 nego da od njega kupiš :mrgreen:
    nezna se koliko ce struje trošiti derivati ali mislim da ce trošiti negdje oko 120 W
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Sad je najgore vrijeme za kupit novu graficku. Pricekaj jos 2-3 mjeseca pa kupuj kad izadje nova generacija.
    I 7600GS ti je dovoljna za igranje.
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    to i ja kažem, ali ova gospoda :D gore ignorišu ono "8800GT" i "čekati"...
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako priceka i kupi 8600GT, trebat ce mu i novi proc, jos meme i sl.
    Hocu rec njegova masina ce mu bit usko grlo. Gotovo sigurno.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa nije valjda da ce mi Athlon 3500+ postati usko grlo? Ljudi, kupio sam komp prije 2 i po mjeseca, ne bacajte me sad u plac :? :( :( :? :wink: !!!!
    Ma lako je za ram, ali mi ne pada na pamet sada mjenjati i plocu i proc i ram za neke Core 2 Duo-e, nema se bas toliko, student sam misha mu :lol:
    Nisam znao da zbog slabijeg napajanja moze da ti pregori / izgori nesto.. :?
    Poslusati cu vecinu, pa sacekati te G80 srednje klase, i onda da rahat budem bar neko vrijeme.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nazalost hoce. 8600GT ce kad izadje bit zvjerska grafa, a mainstream je danas imat kakav-takav dual-core proc.

    Naravno uvijek je moguce da grijesim :)
    Ali znam da je vec danas jedan 3500+ sporiji od "sugave" D805-ice(gdje je syss? :mrgreen:) koja ima dvije Netburst jezgre na 2,66GHz. A tek gdje je Conroe...
    Igre(ovdje govorimo o igrama) su postale znatno optimiziranije za DC nego sto su bile jos prije par mjeseci.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    ljudi, nemojte se djaba zavaravat, cim budete kupovali novi model graficke, racunajte jos dosta stotina suski iz vaseh dzepa za ostale komponente:)
    sem ako ste sa dubokim dzepom onda vas nece to rpetjerano uznemerivat:)

    nova graficka, otje vistu, otje ovo otje ono. Otje vishe rama, otje dobar procesor da se "ona iskoristi kako treba", otje dobru napojnu. A ebo graficku ako nemas dobar monitor..


    itd itd itd itd:D i cim to sve pokupujes.. izadje 9600 GT , ko pezoi brate:)
     
  18. Raptor

    Raptor Aktivista

    Tako ti je to, samo bacanje para, nista vise.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato ja i velim covjeku da kupi od mene 7600GT, zajedno sa kvalitetnim napajanjem...
    Jao koja reklama... 8) :mrgreen:
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, imam plocu ASRock 939S56-M i ona podrzava sve vrste Athlon-a (64, FX, 64 Dual-Core) tako da mozda se mogne i uzet neki Athlon dual-core ali stvarno nemam para za generalku. Ako nista, i ovaj 3500+ se da clocknuti (Venice jezgra) pa ce valjda biti dovoljan do kraja 2007 god. Iskreno, ja nisam gladan gamer, tj. ne moram sve igre igrati u 1600x1200 8xAA 16xAF. I sa trenutnom konfom (3500+,1GB,7600GS) sve igre lete na 1024x768. Jedino sto mi Gothic 3 zastajkuje radi rama i Carbon ide 23 fpsa na max detaljima 1024x768 (kad iskljucim motion blur leti na 45 fpsa).
    Zato mi nije bas neka hica oko nove grafe, skupio sam nesto love pa reko hajde da se malo nagradim :p , ali kao sto rekoh- nije mi hica pa cu sacekati februar i te 8600 GT/GS.
    Hvala svima na odgovorima!