7900gs 512mb gainward

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gusa, Oct 12, 2007.

  1. gusa

    gusa Aktivista

    ima li ko iskustva sa ovom grafickom dali se mogu otkljucati oni peip sa 20 na 24 i kako stoji sa vartexom

    koliko ima pojena u 3d mark 06 itd

    hvala
     

    Attached Files:

  2. ming

    ming Veteran foruma

    Probao sam 256mb varijantu koja ima isti hladnjak ocajan do bola. Racunaj da ces ga mjenjati.
     
  3. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Dobra je to karta... 7900GS samo sa 512ddr3 memorije... ja imam foxconnovu verziju sa 256 fabricki klokanu na 540/1400... sve u svemu karta je extra,za sve dosadasnje naslove je totalno OK. karta je slabija od x1950pro,ali ako se kloka,a jako je dobar kloker,mozes poprilicno stici x1950pro... ja moju stabino drzim na 600/1660.
    sto se tice otkljucavanja pajpova mislim da to nije moguce kod ovog chipa,koliko znam,nek me ispravi neko ako grijesim. to je moglo recimo kod 6200,pa su ljudi pravili 6600 otkljucavanjem.
    koliko ces da odvojis para za nju?
    edit: sulu je pisao konkretno o ovom gainwardu,a ja sam iskreno da ti kazem pisao o 7900gs generalno,na osnovu moje foxconn karte. kod mene je kuler odlican,ja sam zadovoljan. sto se tice gainwarda,eto covjek ti je sve napisao,izgleda da ima los kuler :(
     
  4. gusa

    gusa Aktivista

    svaka cast na informacijama, kupio sam je za 250km. sto se tice hladnjaka ako ga budem trebao mjenjati promjeniti cu ga.
    bas mi je drago sto sam dobio ovakav odgovor i vidjet cemo kako sta radi.

    kupio sam neke komponente i nemogu nikako da upalim racunar ustvari on pokrene sve hladnjake sa nekim intervalima sporije i brze vrti hladnjake i onda pocne nesta da svira i onda normalno radi ali nemam nikakav prikaz na monitoru

    cpu e4400
    abit fp inl 9
    ram kingmax 4 x 1gb 800mhz
    7900gs
    chieftek napojna 550w
    sata 320gb 16mb

    ako se nekome to desavalo neka mi pomogne hvala
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Taj zvuk ti je neki error. Ja sam imao isti problem, dijagnoza je bila crknuta grafička.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ako promijeniš kuler na ovoj gubiš garanciju.
     
  7. gusa

    gusa Aktivista

    Maverick78 ako ti sta znaci mogu se otkljucati cjevovodi sada imam 24 puna i sve vartexe znaci sa riva tunerom mozes to uraditi samo ti menmogu reci koliko poena u 3d marku cu imati jer imam problema sa instaliranjem 3dmarka na vistu
     
  8. gusa

    gusa Aktivista

    zaboravih, problem je bio u onaoj sli kartici nije bila dobro vracena u normal mode :)