1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovisi, ponegdje (npr. Company Of Heroes) ni zestoko overclockirana 7900GS ne moze pretec jednu X1950Pro na defaultu. Dapace, u toj igri i slicnima se X1950Pro pokazuje brzom i od 7950GT.

    Generalno ce overclockirana 7900GS (znaci GPU na cca 600MHz) bit u rangu sa X1950Pro na defaultu. I to je sve.

    No najbolja kupnja nije ni X1950Pro ni 7900GS nego X1950GT. Samo malo underclockana X1950Pro, sve ostalo je isto.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mah sve je to u 5 deka,licno sam probao i 7900gs i 1950pro ,7900gt i 8800gtx....ma samo marketing.
    kupujte najjeftinije ionako ce im se prepolovit cijena do sredine ljeta...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prve tri koje si naveo su unutar 10-15%.

    Ali 8800GTX, e to je vec duplo jaca grafa.
     
  4. azzaro

    azzaro Aktivista

    Smatram da su previse zakasnili (ne)namjerno sa ovom 8600 serijom.
    Skoro da nema smisla kupovat ako ce pojavom ATi rjesenja 8800GTS-ice past sa cijenom i fakticki popunit onu "srednju" zonu. Ovako ima smisla samo ako neko uzima prosjecan komp pa kad vec sve uzima novo onda i DX10 da mu trgovac uvali :) u ceker...
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, ali izlaskom 8600 i 8900 serije nVidia "ukida" 8800, tako je bilo i sa 7xxx serijom
     
  6. azzaro

    azzaro Aktivista

    ;) Sad znam zasto 8800GTX nije imala 1GB "okruglo" Rama...
    Ko da gledam bit ce 8900GTX 1GB Rama i jos kilu kafe ti posalju iz Nvidije kad registrujes proizvod :)
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nije to razlog, 384-bit memory bus je u pitanju. 384/768mb memorije, dok GT varijanta ima 320bit bus i 640mb.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sutra ce review-i.

    A bome i rezultati iz Automatskog, tako je Jake reko. :mrgreen:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    "AMD/ATI should be very worried at this point. NVIDIA just released their entire DX10 mainstream lineup and it delivers. Compared to ATI’s current generation the GeForce 8600 GTS kicks its butt. Compared to NVIDIA’s own last generation, GeForce 7 series, the GeForce 8600 GTS kicks its butt. We experienced the highest playable settings we have ever seen at this price range. The XFX GeForce 8600 GTS XXX Edition is one of the best gaming video cards we have ever used at $239.99. It provided the best gameplay experience for the money and has further performance potential for hardware enthusiasts. "

    :roll:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drek drekova.

    Vec su formirane cijene za ove 8600GTS: minimalno 1600kn.

    Za 1150kn si uzmem X1950GT.
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

    Kao sto sam davno rekao, oko 450KM, evo cak jeftinije...

    X1950PRO/GT naravno bolja stvar... do novog mainstream ATija odnosno nvidije 9600 (256BIT :smt091 ) ...

    Ko ceka taj doceka... ali se nesto previse ceka u zadnje vrijeme :roll:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma iskreno, nema se vala sta cekat, sad da imam 8950 GTX opet nemas sta igrat sa njom, necu valjda opet igrat Oblivion, ali na 300 fpsa :evil: Dzaba sav hardver, i da su ove 8600 256-bitne opet ih nebi sad uzimao kad ce me posluzit identicno kao ova 7600GS, ne mislim igrat isto sran*e al drugo pakovanje(fps) :D

    Ja i dan danas igram cesce SNES igre preko emulatora na PC-u neg PC igre, jednostavno je nestao "duh" igre :cry: Sorry na ovo malo OT ;)
     
  15. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ma bezze. Ove kartice ce OEM-ovi uvaljivati raji zbog Vista/dx10 naljepnice. Ako neko trazi jacu grafu da inalozi sve postavke u popularnim igrama, to je cool samo nek' se ne nada da ce "dx10 ready" naljepnica na toj 8600 imati ikakvog znacaja za par mjeseci. Zato inace kupiti dX10 grafu (u cijoj cijeni je dX10 dobro uracunat') bez dX10 igara?

    Sto se mene tice, cekam Crysis benchmarks i dalji razvoj situacije.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma samo je steta sto su 128bit...
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Kakve veze ima sto je 128bit? X700 je 256bit pa je 6600Gt ubi u pojam, 7600gt ubija 6xxx seriju. Jedino ako ces gurati 1920*1080 reze AA/AF.
     
  18. azzaro

    azzaro Aktivista

    Evo jedan clanak, fino uradjen.
    http://www.firingsquad.com/hardware/nvi ... s_preview/

    Kako se na kraju moze procitati, ispada da ko vec ima 256bitnu grafu bilo da je 7900gs, Ati 1950pro > ili jace od ovih, netreba uopste uzimati ovu 8600seriju.
    Nema dobiti u performansama.

    drek sto kaze Stevie :mrgreen:
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam sta se uopste pitate vi sa 7xxx serijama kartica, vi cekajte 9xxx seriju :) . Po meni je logicno uzeti 8xxx seriju ako prelazis sa 6xxx ili starijih a hoces novu grafu.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne sulu, nije.