8800GTX problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MAJESTIC^^, Aug 6, 2009.

  1. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Ovako decki moji.... karta jeste sa Market.ba ali nije 100km nego je 230KM...
    temp su ok... vrte se oko 40ak max 50ak stepeni... nije klokana nista...
    kazem vam u sustemu sve ok, radi... ali cim udjem u counter u tomb raider u bilo sta mogu malo igrat i onda se pocne gubit ovo te ono.. i izbaci mi ... dole u desnom cosku, driver has recovered, kao vraceni na normalan status i slichno nesto... jaran kaze da je sve igrao normala bez problema... ako imate nekih prijedloga lazite, da vidim sta cu... i slichno..
    hvala momci... nadam se da cemo zajdno rijesit...
    ne imam jos kod sebe 3870OC stoji kod mene a 8800GTX sam uzeo sto je jaca i kvalitetnija barem meni...pozz
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa dali smo prijedlog da pokusas zamjeniti napajanje, ako ne bude opet u redu vrati graficku i to je to.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    230 maraka za 8800GTX? Za te pare ja cu ti prodati HD4850 :D
    Obavezno probati na boljoj napojnoj, ako ne bude islo - vracaj.
     
  4. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Ne ide ona nikako, sad sam radioo 3D MARK 05 i 03 jedva ga pokrece texture pucaju i mnoga sranja na desktopu mi cak stane slika i sl.
    Vraca se ona pod hitno.
    Hvala vama ipak :D
     
  5. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    evo kaze mi lik da instaliram starije drivere da pokusam, njemu je radila na xpu, bez problema!
    sta da radim?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    A da mozda probas sa jacim napajanjem? :mrgreen:
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozda je napajanje ali prije ce biti da odapinje. Vidi, odnesi kod njega i testiraj radi li kod njega bez problema?
    Kako god, 230KM je previse za tu kartu, da ti je bilo kakav jaran ne bi ti dao za tu cifru. Donedavno je bilo novih 8800gt za 160KM.
     
  8. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    odnjecu kod njega i vidjet nek mi dokaze da radi ispravno... hvala vam! Pozz
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    pih, ja dva Radeona 4850 dadoh za 350 KM, to je puno para. Nista ti nju ne probavaj, uzmi pare nazad i za tu lovu nadji 4850...
    Postoji opcija da je pasta na kartici totalno suha, i cim dodje do nekog loada temp se ne uspjeva prebaciti na hladnjak i dolazi do pregrijavanja.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa on rece da su temperature normalne. Do 50 stepeni, sto je opet malo za tu graficku :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    nema sanse da je ta temp ako je EVGA-in/nvidia stock hladnjak
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma u idleu mjerio legenda.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    I u idle je meni bilo oko 64C na 8800gts. Doduse vent je bio na 50%.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    znam, al i u idleu je veca. Pa 8800GT (+ S1 + 12cm vent) je u idleu 45C
     
  15. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    temp su oko 60 do 65 u idle modeu... na loadu idu do 70, max 75 ne vise...

    sad sam digao xpsp2 sistem sve normalno instalirao, instalirao malo starije drivere za kartu 169.21 forceware... i sve radi super... uradio 3d mark 05 bez problema 13000 bodova dobio ... igrao igrice sve super... je... mater ovo nije normalno, sad radi sad ne radi, napojna dobro gura sve ovo... izgleeda da je do drivera bilo?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    prije nego si ubacio tu 8800GTX, jesi li uninstalirao ATI drivere i onda sa driver sweeperom ocistio drivere od te ATI?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Jest 70-75 kad se ohladi grafa :D
     
  18. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    izbrisao sam ATI drivere... ali kakve veze ima kad sam makar 10 puta sistem dizao i obarao... dizao w7, vistu, xpsp2....
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    ok, nisam znao da si formatirao par puta
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvi su naponi, recimo u everestu? Koliko pokazuje na 12V?