8800GTX problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MAJESTIC^^, Aug 6, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    ako uzimas od PCShooopa - nece doci. I ja uzeo od njeg, dobio golu kartu u crnoj kutiji :)
    Ima svako tih adaptera, potrazi od raje. Ili ga kupi, par marcica je to.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ništa onda cu potrazit u imtecu il po radnjama u tr.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    imam ja dao bih ti dzaba ali sam iz Tuzle ako ti bas zatreba posaljem postom
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    vidjet ćemo Tale. zamolio sam shopa da ubaci u kutiju ako bude imao viška. ja sam to negdje imao ali nema šanse sve sam prekopao al nema ga.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kaže čovjek nema problema, bit će i vga adapter. zaista susretljiv, definitivno preporuka za PCshoopa i sry za lagani OT.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    grafa stigla sve kako smo se dogovorili+adapter i napojni kablovi tako da nisam zakinut na molexima ima ih dovoljno. saradnja 10+. sad je na redu freezer od kolege dmr za koji dan pa ćemo malo klokat e7200 :D
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu
    imam 8800 GTX dobio sam je na poklon da je probam napraviti ako ne uspije ide u kantu
    ima male horizontalne linije kad radi
    medjutim
    kad se graficka malo rukom nakrivi nestanu linije sto asocira na neki hladan lem
    kada se instalira drajver nakon nekog rada slika se smrzne..

    ja cu primjeriti voltaže na grafi i postati i usporediti sa normalnim
    model je XFX, ako ima neki stručnjak ili ako neko poznaje dobrog elektroničara te ako ovo napravimo ide mu dobra cifra novca od prodaje..ja nisam primijetio nista vidljivo lose na grafi...

    ako ništa da neko odradi rernu :smt005
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ako neko ima iskustva sa rernom nek se javi
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    imam ja losa iskustva pravo prepzio sam hd3870 a mozda je se priej toga i mogla popravit
     
  10. veki81

    veki81 Aktivista

    Reko da ne otvaram temu i ja dobio od lika gainward 8800gtx kaze ne radi mu grafa cim se inst. drajveri ja je ustekam kod sebe i pustim da o.s. inst drajvere (win7 64 ultimate) i kad ih je inst. trazi restart nakon cega je samo crn ekran opste ne salje signal na monitor. E sad slijedi drama. Ja ponovo stavim svoju grafu i normalno upalim comp ( i nije mi vrag dao mira) ponovo je izvadim i stavim ovu kad ono sve normala radi nije je uopste inst win (valjda stoje ti od prije drajveri) pokrenem gpu-z kad neocitava gpu clock i memory. Pokrenem cod4 ne ide ispod 250 fps-a na 1280x1024, fifu2011 isto odradjuje bez problema.
    Sad me zanima sta je ustvari kvaka sa tom grafickom i koje je minimalno napajanje za nju jer mislim je dati jednom prijatelju.

    Kad me vec krenulo :smt003 imam i msi 8600 gts koja na sebi ima onaj hladnjak bez ventilatora sa bakarnim cijevima i u igricama joj recimo u cod4 za 10 min igranja temp ide na 92 stepena, kakve su preporuke za hladjenje ?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Samo stavi neki vent od kucista na nji i imaces 60C max.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nece ona dugo raditi.
    Nazalost mozes samo pastu promijeniti, alternativno hladjene za tu grafiku ne postoji.
    Napajanje za nju minimalno neki brandname 400W
    Pokusaj i ovo sto ti je rekao Dino.
     
  13. veki81

    veki81 Aktivista

    dino73n bio si u pravu promjenio sam pastu i stavio neki stari vent. koji se kopca na molex i sad nakon 2 sata igranja mw2 online nije presla 75 stepeni sto je i vise nego dobro i cini mi se da daje i malo vise fps-a.
    Thx za savjet :smt002