AC: Freezer 64 PRO ili Freezer 7 PRO

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chode, Jul 2, 2008.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    daj mi quote šta sam to rekao osim da ti ne stoji tvrdnja kako frizer na nižim okretajima ne hladi dobro.

    nećeš sigurno stavit njega na klokanog kvada i očekivat tišinu.
     
  2. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    ee i ja sam bas kontao da kupim ovaj Freezer 7 PRO, posto mi je sad na procesoru standardni cooler intel c2d i radi veoma bucno, pa sam kontao sa ovim freezer-om da smanjim buku....................hocu li ista postici????
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne da mi se ponavljat, rekao sam da ne hladi dobro na nizim obrtajima, da. Bio sam probao svog hladit na 1500rpm pa je temperatura otisla u kurac. A E2160 na 3.2GHz nije neki potrosac.

    Evo, E2160 prije skidanja IHS-a, cim opteretim proc, freezer ubrza na 2700rpm. Cuje se sve u 16. Jest mi to neki cooler. :lol:

    O 1000rpm u idleu nisam ni pricao, toliko i box moze.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da hoces al samo ako ti ploca podrzava kontrolu broja obrtaja u vezi sa temperaturom mada danas skoro sve to imaju! A skoro svaki cooler na max obrtajima je bucan al ovi bolji cooleri dobro hlade i na niskim! Tako da ako nisi u nekom ekstremnom overkloku nece se niked ni upaliti iznad 1000rpm
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobit ces manju buku u idleu, te puno nize temperature u idleu. Ako proc nije klokan, Freezer nece ubrzavati previse, tako ces imati i manju buku i nize temperature.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    kolko?

    sad reci 60 u loadu i dolazi ti virtualno šaranje flomasterom po čelu :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakvih 60C, 75+. Proc je bio "blago" klokan. :lol:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    evo probo bi i ja kako se drži na 3ghz @ 1k rpm, ali nema isusa da ulazim u komp sa potenciometrom.

    teško mi je povjerovat da na recimo 1.5k nemre kvalitetno ohladiti moj cpu, ali dok ne vidim sa potom na svoje oči - ništa od ovih tvojih trla-baba-lan :D :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Lijepo ti kazem, bio sam isprobao.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    vidjet ćemo... zapamtit ću ovaj thread i postat idući put kad mi nešto krepa, pa moram u komp :)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najbolje ga odmah strpaj u bookmarkse, i jos dodatno zapisi adresu na papir. :p
     
  12. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    ma nije proc klokovan, normalan intel c2d 6300 1.86, a posto sam laik u ovim stvarima sta znaci u idleu i kako se mogu podesavat ovi brojevi okretaja coolera
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda ces imat grobnu tisinu. :wink:
     
  14. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    e bas hvala, sutra odoh u imtec da ga uzmem 50KM
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    50KM za Freezera? Puno brate. Vjerujem da za te pare imas CM TX.
     
  16. kaiser

    kaiser Aktivista

    ima
    sutra pravac UE i kupi HyperTX2(40KM)
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

  18. Chode

    Chode Aktivista

    e jos nesto, da se ugradi freezer 7, jel se mora skidat ploca da se sa zadnje strane ugradi neki nosac ili ne mora?
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    Ne, on je na push pinovima kao i Intel stock hladnjak.
     
  20. bad.boy_sa

    bad.boy_sa Novi član

    eh ja kupih ovaj frizer i ugradih, ali mi opet huci, neznam sad samo napojna moze da huci, imal ko kakav prijedlog kakvu napojnu da kupim al da je tiha i da nije puno para