AC: Freezer 64 PRO ili Freezer 7 PRO

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chode, Jul 2, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm, pa to i nije neko opterecenje :). Probaj sa intel tat pa onda vidi kakve ce biti temperature. To je normalno kada padne opterecenje da temp padne za 20 stepeni. Nego da ti nije udubljena baza kulera ili CPU-a, provjeri to. Kod mene su bile obje udubljene pa sam sbrusio i dobio puno manje temperature i manje napone za stabilan rad pri overclocku!
     
  2. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Sve ti izgori ovdje. :shock:
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Slobodno dodirnes rukom hladnjak, da je 80°c procesor i hladnjak bi bio veoma topal (graficke kartice kao dokaz). Ako je sve regularno onda ti laze senzor.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako nije dobro nalijeganje baze kulera na cpu onda nema ni efikasnog prenosa toplote, pa se sam kuler i nece toliko zagrijati. Tako da ta metoda i nije toliko pouzdana u ovom slucaju!
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Pa ako su mu velike temperature nek to prvo provjeri, mada moras biti special da ti lga i am2 hladnjak ne nalegne.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne mora biti do njega vec do neravne baze, kako i rekoh prije.
     
  7. Emx

    Emx Aktivista

    I sta je zakljucak, AC Freezer ili HyperTX2 ili nesto trece do 50 KM?
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  9. kaiser

    kaiser Aktivista

    jer je bolji i jeftiniji 9KM :D
     
  10. Emx

    Emx Aktivista

    Uzeo danas Hypera :) prezadovoljan sam, sa box sam u idle imao 32 a pogledajte sad:
     

    Attached Files:

  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Daj da vidimo u full load-u :D Idle i nije baš nešto bitan..
     
  12. GW

    GW Moderator

    Ipak, razlika od 10 stepeni je odlična. Mada konkretne brojeve možemo zanemariti jer ne izgledaju logični.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    da pogodim... sobna temp 24c, a cpu 21 :D
     
  14. Emx

    Emx Aktivista

    Pogodio si :D kako? :D

    EDIT: U loadu ne prelazi 40 :shock: :shock: :shock:
     

    Attached Files:

    • load.JPG
      load.JPG
      File size:
      139.1 KB
      Views:
      2,198
  15. syss

    syss Veteran foruma

    wild guess :D :D :D
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ali onaj čiko na Frostytech kaze da Freezer64 Pro hladi za 3 stepena bolje, i da pravi buku za 3 dB manje od Hypera :D
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Danas uzeo Freezer 64 Pro :)
    Malo sam razocaran temperaturom... Opala je samo za 2C u idle-u i load-u. Jes da se vrti na 800rpm (a box je bio na 2000) ali ipak sam ocekivao nesto nize temp. Mozda je i do kucista jer nemam ventilatora koji ce mu slat hladan zrak vec uzima onaj iz kucista?
    Uglavnom probao sam sa 8icom na zadnjoj strani ali ne mogu da podnesem buku...Cak sam i gumice stavljao izmedju - razlika minimalna
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sta bi ti, da hladnjak nema dotok svjezeg zraka?
    Stavi naprijed neki ventilator da uvlaci zrak pa ces vidjeti razlike. A 80mm ventilator na 12V :lol: Prikljuci na 5V napon pa ce biti mnogo tisi, gumice nece pomoci ako su lezajevi glasni.
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    Kako da smanjim na 5V?
    Primjetio sam da na molexu ima samo 2 zice vjerovatno vec radi na 5V ili?
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako je crvena zica ventilatora (kazem crvena jer je vecinom crvenom oznacena faza, ali i ne mora znaciti) spojena na crvenu žicu molexa onda je na 5V, ako je na žutu onda radi na 12V.