Acer aspire 5920G

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 3xD_design, Aug 13, 2007.

  1. Raptor

    Raptor Aktivista

    Amilo (p,x,s...) je serija - FSC (Fujitsu-Siemens) je proizvodjac.

    Mogu reci da su kvalitetno losiji od Acer-a - o doticnom je dosta receno :)

    BTW, ako ce laptop koristiti kao "svakodnevnicu", ne treba uredjaj tog cijenovnog ranga
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Hvala puno. Vjerovatno si u pravu. Njoj i nije potrebna ovakva konfiguracija. Onda bih najradije išao na HP 530 T2050.

    # Ekran: 15.4" TFT WXGA Brightview (1280 x 800)
    # Grafika: Intel Graphics Media Accelerator 950, integrisana u okviru Intel 945GM čipseta (do 128MB deljene sistemske memorije)
    # Mreža: 56K modem, 10/100 Mbps LAN, 54 Mbps 802.11b/g WLAN
    # Audio: Conexant CX20468 sa integrisanim zvučnikom
    # Baterija: litijum-jonska 4 ćelija (32Wh)
    # Dimenzije: 357.9 x 257 x 35.9 mm
    # Težina: 2.7 kg
    # Operativni sistem: Free DOS

    Po vašim postovima smijem zaključiti da su HP-ovi najbolji i da sa njima ima najmanje problema. Ovaj košta 1240 KM sa PDV-om i mislim da nudi dovoljno za taj novac. Šta mislite? Postoji li nešto što bi ovaj laptop trebao imati od dodatne opreme i na što bi trebao obratiti pažnju? Vidim da većina ima 5-in-1 card reader, Bluetooth i Fireware, ali to njoj trenutno svakako nije potrebno, a ako i bude može se to nabaviti.
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    @TopniK
    U tom cjenovnom rangu Lenovo N100 je bolji izbor od tog FSCa.

    EDIT: Svakako HP 530 je najbolji izbor što se tiče jeftinijih modela :D
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Ok. Hvala.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ako ima 512mb rama, dodaj još toliko i neka testiraju sve prije izdavanja laptopa... onda imaš finu pilu. ako ima gigu serijski onda samo kupi.

    najpametnije što uopće možeš kupiti za hp (i bilo koji drugi brand) je produženu garanciju sa 1 na 3 godine (to je nekih 100-150€). zlu ne trebalo...
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    7% ide za godinu produzenja.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    na konačnu cijenu? vamo je to malo univerzalnije... 100€ godina više, 140-150€ 2 godine. naravno nećeš kupit xps-a i za 100€ imati destljeće garancije, ali koliko sam gledao toshiba i hp imaju približno iste cifre, a to se kupuje pod poseban proizvod sa svojom "statičnom" cijenom.
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Bili smo večeras u NTCHS-u. Odlučili smo se HP 530 2300. Razlika je samo u brzini procesora i to kako sam skontao, svega 66 Mhz. Jer prvi koji sam naveo je Core Duo 1.6 Ghz a ovaj drugi je 1.66 Ghz. Ostalo je, naravno sve isto. Uz njega dođe ispravljač za baterije a garancija je 1 god. Cijena je 1299 KM. Ovaj prvi koji sam naveo nemaju na lageru. Lijep laptop. Koliko sam ja upućen mogu reći kvalitetna slika.
     
  9. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Čitajući sve ove postove, vidim da se ne isplati imati laptop izgleda. Ili ga platiti 4000KM ili ga nemati. Prijateljica mi ima acer i prezadovoljna je, buraz ima vec 3 godine acer i nije imao problema... Ne bi mi se isplatilo kupiti performance laptop i da mi se sjebe nakon par mjeseci zbog igranja igrica (zagrijavanje)...
    No, čitajući sve vaše komentare, čini mi se da je najpametnija stvar da ja sebi kupim Intel QuadCore, 8800GTX... Jer sve to stane u budžet do 2000KM otprilike.

    De mi napisite prijedlog laptopa koji se isplati kupiti do 2500KM (sa PDV-om) cijene gledajte u Zagrebackim trgovinama. Znaci, trebalo bi mi nesto kvalitetno, dugotrajno, multimedijski, 8600M GT 512MB po mogucnosti, 2GB DDR2 rama 667 ili po mogucnosti 800, prosirivo do 4GB, kvalitetan prikaz slike, 15'' minimum, obavezno Intel Core 2 Duo minimum 2GHz. Stvarno sam se bio zagrijao za acer 5920g zbog performansi, ali stvarno mi ne treba laptop koji ima mogucnost da rikne nakon kratkog roka.

    Savrsen koji sam ja nasao je:
    ACER Aspire AS5920G-602G25MN - 15.4" WXGA TFT, Intel® Core™ 2 Duo 7500 (2.2GHz/4MB),2x1024MB DDR II, 250GB S-ATA,DVD+/-RW DL, 512MB NVIDIA® GeForce™ 8600M GT, Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium 9.759,27 kn = 2440 KM.

    Ja pokusavam biti pazljiv oko odabira. I na kraju krajeva napisite vase misljenje da li je isplatnije uzeti performance desktop za koji cete znati da ce raditi bez problema =)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

  11. Heinz

    Heinz Aktivista

    Za igre se definitivno ne isplati uzimati bilo kakav laptop. Da ne smaram, vidi npr. sta kaze cika Charlie. :mrgreen:

    http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2007/07/17/gaming-laptops-are-a-complete-joke

    Mislim, za 2500KM mozes uzeti solidan laptop i Wii, ili laptop i desktop za igranje. Laptop koji moze pojerati igre je fakat luksuz, osim ako ti treba jaka grafika i za posla, u sta sumnjam. Bojim se da se za pola godine - godinu ne pokajes, kad izadju nove DX10 igre, ali opet izbor je tvoj.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Pitat cu ovdje da ne otvaram drugi topic.
    Core 2 Duo i Core Duo, to nije isto?
    Koliko sam ja skuzio, Core 2 Duo je na novoj arhitekturi, dok je Core Duo u biti rebrandirani stari dual core pentium?
    Govorim o mobile verzijama procova.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    c2d = conroe, cd = presler ili njemu slično... vjerujem da je isto i za mobile modele.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ev ja radim popravke laptopa i upravo sto sys kaze cim ti uzmes laptop a on se savija ko muhoklop jebaji ga.

    Acer ima neke prednosti (zero pixel policy) zanimljiv dizajn (koji jebeno podsjeca na neke ranije qosmio toshibe) al tu je kraj.
    Zasto su HP (citaj compaq) i Toshiba, donekle i Lenovo dobri zato sto imaju neke kriterije.
    N puta mi se desilo da na loshijim proizvodjacima dodje Doa ploca,monitor,baterija.

    A samo da napomenem za ono sa pocetka da adapter cekas po 10-15 dana.
    To je u najboljem slucaju i to ako tunto sa carine skonta sta pishe na deklaraciji ako ne skonta jebiga cekat ces jos 10-15 dana dok skonta