Acer vratolomije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by syss, May 30, 2010.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    samo mali uvid u današnji fuš... laptop je svojevremno (što nije tako davno) koštao oko 1000€, acer 5520:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    samo da kažem kako su ovi "cooper" dijelovi zapravo posprejana plastika.

    ovaj "brika" sa žicom se nije ni mogla vidjeti na prvi pogled od folije ispod vga, ali skidanjem folije sve vidi vrhunac inženjeringa u obliku licne i žutog selotepa.

    jel' sad jasnije odakle hejt? :D

    p.s.

    http://free-zg.t-com.hr/matija/forums/t60_2.jpg - ovako to treba izgledati.

    p.p.s.

    popravljen sa "pečenjem" mbo.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: acer

    Sve to, ali ona žica je ludnica :D
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    Re: acer

    ma to je jad i bijeda od laptopa... iskreno mi žao što će poživiti još malo sa svojim turionom na 60c idle (as ceramique!) i g86 dodatnom grafom.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Re: acer

    Koliko je samo prodano ovog 5520 u BiH...
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Malo sam ti promijenio naziv threada da bude u duhu sa sadrzajem :)
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: acer

    jako malo...

    inace na slici ti fali jos jedan thermal sheet, mozda ti je i zato i prnuo ovaj acer.
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Sto se tice vga g86 gpu je svim proizvodjacima crkavao sa nebuloznim visokim procentom reklamacija tako da me licno cudi da ti nije prvo grafulja prnula.

    Osim toga zasto si uopste kupovao laptop sa amd procesorom?
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    nije ništa gore bilo... zapravo se možda zalijepilo za tastaturu pa nisam vidio.

    ma prvo sam grafu zapekao, čim sam vidio g86 na čipu reko ajmo u peć :D

    onda ga je ipak trebalo rastavit do kraja... 10 minuta i 210c kasnije, lap pali.

    di bi ja kupovao ovako nešto stihi moj, piše gore da je fuš bio, kod mene veselo na docku spava t61 :)
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    nije da ne valjaju svi aceri. ne valja ih 90%. odatle i moj hejt. may it burn in the hell, in my oven :D
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ne valja ih 90%?
    Smiješno.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    To sto tebi valjaju znaci da meni ne valjaju. Mozda statistike govore drugacije, ali ja sam protiv Acera u svim bojama i okusima.
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Nebuloza za nebulozom. Najgore je što će neko manje upućen pročitati njegove komentare pa ga shvatiti ozbiljno.

    @topic
    Imam jednog hp-a za "pečenje" pa može li malo više detalja kako si to odradio syss?
    Čitao sam po netu iskustva ali ne bi bilo loše još jedno ovako iz prve ruke :)
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    @ico... malo si smiješan :D

    acer je low-end brand bio i ostao, za 600-800km ni nemaš šta posebno da kupiš, pa kupiš acera, ali mene brinu ljudi (zapravo jebe mi se) koji daju po 2-3k km za acera i očekuju pošten računar.

    @looney... oslobodi matičnu skroz čisto, znači skini sve ove selotepe, plastične zaštite, bateriju (obavezno) jer sam morao ovu da odlemim da ne explodira, cpu, vga da ne spominje... uglavnom sve što vidiš da bi se moglo zapeć. stavi mbo na jedno 3-4 visoka šarafa da je iznad pleha u prethodno zagrijanu peć. prati šta se dešava jer nije svaka peć ista, ali generalno 200c na 8-10min će biti dosta, taman da recimo "mekše" plastike tipa fan header počnu lagano posmeđiti i to bi trebalo biti to.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne bi bilo lose da nam ovako svaki lap koji otvoris stavis u posebnu temu, navedes prednosti i nedostatke, iako dosta toga ima na netu, ljudi opet vise vole procitati nesto sto je sa "nasih" podrucja :)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    eh sad, to su male tajne velikih mastora :D

    samo sam htio upozorit na acer trend koji (vjerujte mi) kroz godine se ne mijenja... to je jednostavno jak hardver nakrcan u drek barebone.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    U laptop svijetu ne vrijedi ona, ako ne znas sta uzeti, uzmi najskuplje, jer teska su vremena, a ljudi se malo ili nikako informisu :)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja samo cekam kad ce ovaj Aspire One izdahnuti od zagrijavanja. :eek:
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    soon, stari soon :D
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    samo ga treba malo propuhati s vremena na vrijeme
     
  19. neko

    neko Aktivista

    meni radi perfektno sto se tice grijanja...ali mene zeza par drugih stvarcica. prva je, kad ubacim dvd, pokrene ga, ali zna se desiti da ga izbaci sam iz nekog razloga. druga stvar su konektori, izgleda da su previshe lohotni, pa me zanima ima li neko ovdje da se bavi tim i da mi moze pomoci ili makar procjena, koliko bih mogao nadrapati ako odnesem na servis da se to popravi. pozdrav! :)
    da pojasnim malo bolje, u pitanju je konektor za adsl i usb konektori. pozzdrav
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    pa zvuči kao odličan laptop :D